Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: FORUM OGÓLNE (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Off topic (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA (/showthread.php?tid=1305)



RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - szczodry - 21-03-2012 17:39

600zł to naprawdę dobra cena .. za za wszystko dałem 2000tys kiedyś pokaże w załączniku paragon zabaczycie czy warto było...
a i wczoraj jak co 15 000tys km zmieniłem olej na ja zwykle MOTUL SPECIFIC 505.01 5W40 , filtry.


Ps. Kupię ramkę od konsoli głównej


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - empoli71 - 21-03-2012 20:28

Daneczek76 ropa w toscani jest po 1.78 ale to poza autostradą na autostradzie dochodzi do 1.9 .Powiedz w jaki rejon jedziesz to ci sprawdze dokładnie bo tu między województwami czasami są różnice 0.2 euro na litrze


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - tomekiewa - 15-04-2012 11:55

Witam! A więc i ja się pochwalę co zdziałałem w swoim szariku, może nie dzisiaj ale w ostatnich dniach. pierwsze po zakupie to diagnostyka i usunięcie błędów (sporo było) na szczęscie zostało kilka mało istotnych (parktronic,clima) ale to pierdółki elektryczne do poprawienia. Ale do rzeczy: 1 światło stop ponoć nienaprawialne wg książek a jednak jakiś łoś myślał że kable i podłączył na krótko do lampy kable wywaliłem a w światełku padła jedna dioda IN4007 po wym. wszystko piękne świeci,
2 naprawa regulacji świateł na razie jestem w połowie lewe naprawione a prawe czeka na nowy moduł silniczka bo wybuchł układ scalony a nie mam takowego więc czekam na kpl.silniczek z elektroniką.
3 naprawa dogrzewacza ale trzeba nową wyściółkę palnika bo stara ma alibi prawie jej niema więc na razie deaktywowane co by nic nie uwalić więcej.
A dzisiaj wypad po (nowy) kpl kapci na staluchach, a przy okazji rodzinna wycieczka krajoznawcza do Złotoryi.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - wedr - 15-04-2012 13:28

Motgumowe wycieraczki i to w sklepie kupione! 74 plus paliwo na 10 km. Info dla chcących kupić-adresy przedstawicieli regionalnych są na stronie motguma..


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - Rakus - 15-04-2012 19:50

Wymieniłem żarówki H4 na Philips premium + 30%.
A jutro wymiana 2 łączników przód, gum stabilizatora, tulei na wahaczach i przewody hamulcowe tył + wymiana płynu.
A mówiono mi że VW się nie psują i nic w nich się nie zużywa Wink
A tak na poważnie to w pół roku w szarika wsadziłem tyle co w 406 przez 5 lat Sad


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - rafal199112 - 16-04-2012 12:46

Nie przesadzaj kolego w samochodzie musi się coś popsuć Smile
Ja w sharika włożyłem okolo 7 tys i jezdze juz 5 lat tylko wymieniam olej sprawdzam wsystkie plyny i nic po za tym wlewam i jezdze Smile
A żaróweczki dużo lepiej świecą ?


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - Rakus - 16-04-2012 13:04

Heh no cóż, jak już wszystko powymieniam to i może tez tylko będę lał i jeździł.
A co do żarówek, tak świecą lepiej, ale to może tylko moja subiektywna ocena. Ale jakość/cena jest bezkonkurencyjna 11 zł/szt.

No cóż doszedł jeszcze sworzeń wahacza Sad


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - Motorek4612 - 18-04-2012 11:15

Panowie i panie:
Każda zainwestowana złotówka w samochód ,jest dobrze zainwestowaną złotówkąSmile
Mój wczoraj dostał nowe filtry powietrza i p.pyłkowy, nowa strumienice i sondę lambda, a ze dwa tygodnie wcześniej nowe letnie kapcie ,tarcze i klocki przód, oraz łożyska tył.
Pozdro.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - rafal199112 - 18-04-2012 18:13

Kolega Motorek4612 Dobrze mówi Smile Jeśli będziesz regularnie wymieniał części to samochodem można jeżdzić całe życie Smile


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - tomekiewa - 19-04-2012 19:52

Witka!!! dotarł dzisiaj silniczek lampy więc szybka operacja na prawym oku i wszystko pięknie śmiga czas pracy 15 min z regulacją hihi. a kapcie poszły do przekładki