Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: FORUM OGÓLNE (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Off topic (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA (/showthread.php?tid=1305)



RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - patryk199112 - 30-10-2013 21:23

Dzięki wielkie kolego.pozdrawiam


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - sarkrz - 30-10-2013 22:20

umyty , zatankowany do pełna.
można jechać na groby.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - robertsalar - 30-10-2013 22:40

(30-10-2013 00:08)patryk199112 napisał(a):  Obszyłem kierownice,mieszek i gałke zmiany biegów. Umyłem szarika i wypolerowałem Kierownica wyglada tak http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f420c820c1c76f23.html
Nieżle wyszło.Sam szyłeś czy dałeś uszyć.Jestem na etapie delikatnej zmiany tapicerki na drzwiach i fotelach .Jak skończę wrzucę fotki a kiere też bym taką chciał.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - patryk199112 - 30-10-2013 23:08

Sam szyłem
Z racji iż było dziś ciepło u mnie postanowiłem uprać całą tapicerkę wraz z podsufitka.
Do prania użyłem Truck-a mozna go dostać w sklepie gdzie sprzedają karcher-a Polecam służy on do róznego rodzaju zabrudzeń ! ! !


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - kaskader - 31-10-2013 00:12

Konserwacja Spodu przesmarowanie linek recznego Smile


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - rodzynek - 31-10-2013 18:27

Wyczyściłem i nasmarowałem osie wycieraczek. Niesamowite, jakiej dużej siły musiałem użyć, aby poruszyć mechanizmem przed jego rozebraniem. Aż dziw, że silnik jeszcze żyje. Po robocie to już inna bajka Wink


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - Scrappy - 02-11-2013 15:46

Zwalona miska olejowa, wymyta, założona uszczelka zamiast ori sylikonu który już zaczął puszczać. Wymieniony oring odmy (na kolanku), przy okazji rozwaliło mi się to kolanko, strasznie to kruche Sad Wymyte osłony pod silnikiem i inne które były z oleju.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - piotto0 - 02-11-2013 19:03

Wymyty cały.

Klocki EBC Ultimax'y założone, ranty tarcz ponownie zeszlifowane - takie spieki się porobił że musiałem pomagać sobie tarczą do cięcia ...
Opona letnia którą rozwaliłem zakupiona nowa i założona. Zmienione z powrotem koła z przodu przód na letnie. Jeszcze trochę pojeździ - ale już pomału trzeba się będzie zbierać do wymiany.


Co do uszkodzenia letniej.
Miałem dylemat czy nie szukać po wulkanizatorach żeby mi to naprawili, bo nowa opona przejeździła nie cały sezon letni ... a uszkodzenie minimalne - ale boczne = opona z większym indeksem jak do 210km/h(H) już się nie kwalifikuje do naprawy.
Jednak opona musiała by iść na tył i potem same dylematy ... do tego jeździć i myśleć żeby uważać bo coś może kiedyś, uważam że lepiej "spać spokojnie" i wleciała nowa - sprowadziłem z Niemiec - co ciekawe ta "sprowadzana" poza tym że ma świeżą datę prod. to jeszcze była tańsza o 50zł Wink
A uszkodzenie:
[Obrazek: doPqRDOl.jpg]

I od środka ( wypchnięte palcem z drugiej strony bo normalnie nie widać )
[Obrazek: bigy8xhl.jpg]


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - marcyb3 - 02-11-2013 22:10

Podłączone halogeny które od ponad miesiąca tylko były przykręcone ,a dzisiaj z nudów podlączyłęmSmile


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - marqss - 02-11-2013 22:38

Umyty i założone buty typu "Relax", czyli zimówki.