Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: FORUM OGÓLNE (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Off topic (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA (/showthread.php?tid=1305)



RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - piotto0 - 22-09-2013 00:09

Dzisiaj skompletowałem resztę kosmetyków i wziąłem się za lakier ( bez polerki - polerka to na wiosnę będzie )

Tak więc:
Pre wash- Piana aktywna Karchera - jakiś "śmietnik" został to użyłem.
Mycie, szampon tradycyjnie co mam- Meg's Gold Class
Usuwanie asfaltu, soków itd - Prickbort
(Fotka na szybko [Obrazek: ZcanOVPl.jpg?1] )
Usuwanie zanieczyszczeń metalicznych ( nie było dużo więc tylko trochę drzwi poszło + felgi ) - TenziPrix
Glinkowanie całego auta.
Mycie ponowne
Cleaner - DoDo Juice Lime Prime
Na to politura Meg's DC2 ( Deep Crystal 2 ) - małe 50/50 na lusterku bo na resztę fotek nie było czasu ...:
[Obrazek: XCDGV3Rl.jpg]

Na to poszedł wosk na całe auto - Meg's #16 ;-)


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - rodzynek - 22-09-2013 00:48

Wjeżdżając do garażu na kanał celem wymiany oleju najechałem przednim prawym kołem na zębatkę wałka rozrządu (wytoczył się z pudełka...) i rozciąłem oponę uszkadzając przy okazji krawędź felgi.

Droga ta wymiana...


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - tomalkowy - 22-09-2013 10:02

Wczoraj wymieniłem podkładki miedziane przy pompie wspomagania (miałem wyciek mechanik powiedział ze pompa do wymiany bo niby na zakuwce miało cieknac wymieniałem olej z kolesiem i on przy okazji zerknął i stwierdził ze to nie na zakuwce tylko na podkładkach nie miałem podkładek ale miałem pilnik zeszlifowałem garby i juz nie cieknie kupiłem podkladki na zas)


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - szparag86 - 24-09-2013 06:51

Wymiana termostatu oraz płynu chłodniczego- wreszcie wskazówka stoi tam gdzie trzeba, a nie leży cały czas na białym...


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - nameada - 24-09-2013 18:06

Wysłałem swojego VW do SPA na kurację . Wybrał "all inclusive" no i był u mechanika i wydał trochę ciężko zarobionych PLN-ów na zawieszenie i hamulce z przodu , później poszedł do lakiernika i wydał drugie trochę ciężko zarobionych PLN-ów na lakier i konserwację . Wspominał coś jeszcze że go w krzyżu łupie i jeszcze przed zimą na kurację do mechanika na tylne hamulce pojedzie.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - dmusek - 25-09-2013 19:47

Klocki przód i tył wymienione na ATE. Zaciski też wyczyszczone i pomalowane na kolor "Golden Gate", czyli matowy, tani, antykorozyjny, czerwony.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - Scrappy - 27-09-2013 18:46

Usunąłem oznaczenia modelu i silnika z tylnej klapy, znaczki seata poszły w czarny mat.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - jaro211 - 27-09-2013 19:44

cześć wymieniłem dzisiaj plyn hamulcowy na ate typ 200


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - Scrappy - 28-09-2013 13:03

Naprawa wężyka paliwowego (przetarł się metal i zrobiła się dziura).


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - piotto0 - 28-09-2013 17:40

Dzisiaj założyłem chlapacze ( oryg. ) te same co zeszłej zimy.
Pod chalapcze okleiłem paski bezbarwnej folii żeby piasek nie wycierał lakieru ( między chlapaczem a błotnikiem ).

Sharan umyty, świeci się jak ... ;-)

Też może co "nie zrobiłem" ale co się stało, pękł ponownie przewód klimy ( fajka co jest wygięta 180stopni która idzie od sprężarki i dalej - koło silnika jest ). Chyba to bolączka SGA jest w tym miejscu z tymi rurkami... 8 mc temu też mi pękła i pospawałem - tylko mówili mi że jak to będzie trzymać to będzie b.dobrze ... a jak nie to wymiana na nową. Teraz strzeliła znowu i tak długo wytrzymała, tym razem już nie będę spawał tylko wsadzę węża gumowego / ciśnieniowego i rurkę zakuję do końcówek. I będzie po problemie.