Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: FORUM OGÓLNE (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Off topic (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA (/showthread.php?tid=1305)



RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - __ArroW__ - 16-08-2013 08:55

Wymienione: 2x końcówka drążka, 2x sworzeń kulisty, 2x łącznik stabilizatora, 2x gumy stabilizatora, 4x tuleje wahaczy, łożysko koła przód pasażer

jest cisza i spokój Smile


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - marcyb3 - 16-08-2013 22:10

Wyczyszczony intercoler i uszczelniony


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - biart3 - 16-08-2013 22:36

Przygotowany samochód na spot


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - rodzynek - 16-08-2013 23:58

W końcu zmontowałem tempomat. Ale pierwsze jazdy wykazały niesprawność. Chyba muszę przejrzeć manetkę (na początek).


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - Dołas - 17-08-2013 09:46

a ja dziś zabieram się za sprzątanie i jak nie będzie zbyt grzało to umycie i nałożenie wosku koloryzującego Smile


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - maciej94 - 17-08-2013 12:16

zamontowałem nowe radyjko i pomalowałem podstawę akumulatora Smile


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - Manyak - 17-08-2013 23:45

A ja dzisiaj sprawy kosmetyczne:wymiana "słonecznika" pasażera-poprzedniemu właścicielowi stopiły się światełka przy lusterkuHuh,wymiana mieszka dźwigni zmiany biegów i sprzątanie środka. Nie zdążyłem już zmienić żarówek w climatronicu,ale sie zrobiSmile


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - Scrappy - 18-08-2013 10:17

Wczoraj, zlokalizowałem usterkę Sad Podszedłem profesjonalnie do przyciemnienia szyb i w końcu zadowalający efekt. Termokurczliwa folia Global QDP 05 (najciemniejsza) i kupiłem porządną raklę z filcem. Został mi tylko jeden mały pęchęrzyk, który akceptuję. Później wrzucę zdjęcie jak mi to wyszło. I zauważyłem że ta folia jest grubsza, sztywniejsza i mniej podatna na zarysowania, i ma czarny kolor, a nie jakiś taki brązowy jak ta najtańsza.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - sirius98 - 18-08-2013 21:10

Dzisiaj zrobiłem:
-wymieniłem przednie reflektory na dwa nowe oryginalne (koszt KOSMOS ... stare rok 2006 sprzedaje)
-zamontowałem w reflektorach i w halogenach żarówki PHILIPS BLUE VISION ULTRA (zobaczymy ile pożyją) ... efekt więcej niż zadowalający
-wymieniłem dwie tylne lampki na nowe oryginalne (co ciekawe jeden poprzedni oryginalny wytrzymał rok ... znowu pękł plastik koło śrubki)
-wymieniłem ramki tablicy rejestracyjnej na full srebrne ... nie wiem tylko czy to nie wiocha ... chociaż przy czarnym metaliku i srebrnych wszystkich dodatkach wygląda to powiedzmy nie aż tak ... wieśniacko.
Pozostało jeszcze na ten sezon pełne polerowanie lakieru.
Nowe felgi idą już w przyszłym roku :-( ... bo czymś za rok trzeba nacieszyć oko.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - szparag86 - 18-08-2013 21:12

Wczoraj w nowo nabytym galaxie rozebrałem po kolizji przód (uszkodzenia: zderzak, maska, lewa lampa i wzmocnienie oraz rurka klimy. Chłodnice i reszta osprzętu całe. Przywiozłem nowe podzespołu i co się dało zamontowałem, a maskę i zderzak zawiozłem do polakierowania Smile do tego zdjąłem tylny zderzak celem zamontowania haka, który właśnie nabyłem. Kolejnym etapem jest: kosmetyka wnętrza (podklejenie oklein), wymiana wężyków przelewowych na wtryskach oraz uszczelki pod pokrywą zaworów.