Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: FORUM OGÓLNE (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Off topic (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA (/showthread.php?tid=1305)



RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - nameada - 10-08-2013 11:34

Witam wszystkich. Z racji tego że wystąpiła potrzeba transportu 4-erech rowerów i pięcioosobowej rodziny nie było innej opcji jak montaż bagażnika dachowego . Tutaj nastąpił problem bo jak by na to nie patrzeć nie było relingów.
Relingi zakupił dla mnie kolega w Mrągowie za całe 100-plnów łącznie z uszczelkami.
W ostatni weeckend przystąpiłem do montażu:
zacząłem od zdjęcia oryginalnych uszczelek i doprowadzeniu poprzez mycie i woskowanie tego miejsca do należytego wyglądu:
[Obrazek: 2d32676acb1f703dm.jpg]
Później zdemontowałem tapicerkę w minimalnym potrzebnym zakresie:
[Obrazek: 291c4ce62b7f71a2m.jpg]
Następnie wyjąłem gumowe zaślepki:
[Obrazek: ad784c6a68d1cb04m.jpg]
Dociąłem moje uszczelki w/g oryginalnych no i zamontowałem.
ps. uszczelek użyłem swoich bo się okazało że w miejscu gdzie powinien być otwór na środkowe mocowanie relingu do dachu jest takie coś (nie wiem dla czego ):
[Obrazek: 2e0c9cd774665708m.jpg]
Oczywiście wcześniej wszystkie gumowe elementy zostały spryskane silikonem w sprayu.
Do zamontowania użyłem samokontrujących nakrętek 8 mm z tyłu dałem podkładki o szerszym kołnierzu a z przodu normalne (większe nie wchodzą). Od razu podpowiem że do dokręcania nakrętek najlepszy będzie klucz nasadowy , cienkościenny z tzw. grzechotką.
Przy okazji zapodaję zdjęcia mechanizmu uchylania tylnej szyby i zatrzaski do mocowania osłony słupka:
[Obrazek: 291c4ce62b7f71a2m.jpg]
[Obrazek: 7c5ed15086240fe5m.jpg]
pozdrawiam.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - karambas - 10-08-2013 17:02

Wróciłem z urlopu po przejechaniu 4000 km na trasie PL-BG-PL w tym Transalpina. Spalanie na poziomie 5,8 l/100 km przy 5 os. i pełnym bagażniku


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - biart3 - 10-08-2013 19:37

Chciałbym zobaczyć zdjęcia z TransALPINY.
http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread.php?tid=3877


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - Scrappy - 11-08-2013 09:40

Prosiłbym moderatorów o wydzielenie postu nameada jako osobny temat w dziale "Dokumentacje tech." - komuś się to kiedyś przyda.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - tomjacko - 12-08-2013 11:36

Kierownica obszyta nową skórą.
3 godziny i 120 zł ale efekt bezcenny Wink (oczywiście robione w zakładzie boja to bym raczej spierniczył)
Wygląda jak nowa.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - kaskader - 14-08-2013 20:45

Smile nareszcie odebralem swoja skarbonke od mechanika wymieniona uszczelka pod glowica termostat uszczelniacze pompek zalany nowy plyn portfel szczuplejszy o 1000zl Undecided


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - kaskader - 14-08-2013 20:53

no jeszcze do przyjecia tylko kurcze wydaje mi sie troche mulowaty koles kazal pojezdzic spokojnie i zobaczyc a wiec na spokjnie dam mu sie dotrzec i wtedy zobaczymy


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - wesol - 15-08-2013 06:38

nie ma potrzeby. Nie ma sie co tam docierac i ukladac. Odrazu ma jechac i mozna ogien stosowac. Nic nie trzeba dokrecac bo glowica jest dokrecona odpowiednim niutonem i tak ma zostac- nie wymyślać nowych teorii. Jesli wszystko jest ustawione jak trzeba- mam tu na mysli kąt synchronizacji i pompki poprawnie zalozone to musi byc okej. Chyba ze gdzies jest nieszczelnosc na dolocie ale to trzeba by zrobic dynamicznego 011 to bedzie widac. Najlepiej to komplet 011, 003 i 008


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - wojci - 15-08-2013 15:17

zmiana klocków przód i malowanie lamp Smile


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - adam - 15-08-2013 21:35

Wysprzątany i zalany pod korek Smile