Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: FORUM OGÓLNE (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Off topic (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA (/showthread.php?tid=1305)



RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - bodzio_r1 - 07-08-2013 17:34

Wymieniony rozrząd i kilka innych rzeczy umyty zatankowany pod korek jutro wyjazd do Władysławowa Smile


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - __ArroW__ - 07-08-2013 18:22

Zamówione przednie zawieszenie firmy Hart i w piątek będą u mnie za 290zł w tym kurier a w skład wchodzi: 2x końcówka drążka, 2x sworzeń kulisyt, 2x łącznik stabilizatora, 2x guma stabilizatora, 4x tuleje wahaczy Smile


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - kaskader - 07-08-2013 21:24

Umyty i wysprzatany zatankowany Big Grin ale po drodze ze stacji do domu zgubilem korek do zbirnikaConfused


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - __ArroW__ - 07-08-2013 21:57

(07-08-2013 21:24)kaskader napisał(a):  Umyty i wysprzatany zatankowany Big Grin ale po drodze ze stacji do domu zgubilem korek do zbirnikaConfused

Jakby coś to dysponuję korkiem Smile


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - wesol - 07-08-2013 22:30

jesli zapodasz do tego linka na poczatku takie coć: [img] potem ten link i na koncu [/img] to fotka odrazu bedzie otwarta na forum i nie bedzie trzeba klikac na to

[img]www.naforum.zapodaj.net/46289eec2cd0.jpg[/img] coś takiego.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - piotto0 - 08-08-2013 15:15

Założyłem dzisiaj tempomat ( tzn podjechałem do elektryka i dałem mu do zakładania ... - sam wcześniej przeciągnąłem kable + kostkę podłączyłem itd ) mimo wszystko zajęło mu to 1,5h bo miał jakiś inny schemat ... i robił z "mojego" - z forum -.-
Wreszcie podłączył wszystko jak trzeba, tylko dziwne bo na schemacie było że jeden kabel ma iść do bezpiecznika ( nr 2 ) a on niczego nie podpinał do bezpieczników. Ale temp. działa jak na razie.

Poza tym kupiłem trochę kosmetyków do mycia ( usuwanie smoły, APC, do tapicerki itd ale to pochwalę się "efektami" potem bo jeszcze nic nie robiłem ).
Teraz wreszcie przygotowania do urlopu ... mam nadzieję że Sharan mnie nie zawiedzie a tylko zaskoczy dobrym spalaniem ;-)
Trasa 1600km w jedną stronę - tak że spokojnie 3,5tyś zrobi Sharan
PL>Niemcy>Belgia>Niemcy>PL


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - piotto0 - 08-08-2013 23:57

Ja lecę 10.08 za dwa dni. Więc ciężko będzie się spotkać ;-). Może innym razem.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - Scrappy - 09-08-2013 16:57

Kupiłem folię do przyciemniania szyb. W profesjonalnym zakładzie. Z jednego kawałka wystarczy mi na dwie szyby. Wysokość 152cm i szerokość 1m. Koszt? 40zł. Nigdy więcej nie kupię tego badziewia taniego, bo się nie opłaca. Odcień najciemniejszy - 5% przepuszczalności.

EDIT:
I jeszcze wymieniłem prawy kierunkowskaz (dzik). Nowy jest z DEPO. Pierwsze co zauważyłem to oryginał lepiej świeci tzn. jasność jest OK, ale ten "rozbłysk" światła jest bardziej równomierny w oryginale Wink


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - Czerwony - 09-08-2013 19:12

Tadam! Tadadam!
Rozrząd cały wymieniony. Jeżeli wierzyć papierom "po Niemcu", to dotychczasowy rozrząd przelatał 120 tys (w tym moje 15), a rekomendowana wymiana co 90. Miałem już trochę duszę na ramieniu, ale po demontażu okazało się, że jeszcze był w całkiem zdatnym stanie.
No i mam z bani.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - wesol - 09-08-2013 19:24

90 lub niby wg ksiazek nawet 60 tys km. ALe kuzyn zrobil ponad 200 tys na rozrzadzie. POzniej za moja namowoa rolki tylko przesmarowal i wymienil pasek i dalej latał kilometry.