Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: FORUM OGÓLNE (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Off topic (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA (/showthread.php?tid=1305)



RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - wesol - 01-08-2013 09:28

to i tak cos duzo wyszlo bo jak wazylem swojego to mi wyszlo cos kolo 1640 kg. myslalem ze benzyna bedzie lzejsza troche.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - Dołas - 01-08-2013 16:41

a ja dziś oddałem swojego na założenie alarmu i ogarnięcie elektryki Smile


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - piotto0 - 01-08-2013 23:32

Podjechałem zrobić coś z większym spalaniem ... ( 9L na 100km/ styl mieszany ) wcześniej palił 7,5.

Wycięcie przepływki w cholerę - opisane dokładniej w temacie auta: http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread.php?tid=3886&pid=34737#pid34737

Edytowana mapa silnika (chip).
Dołożona "dla jaj" procedura startu Big GrinBig Grin
Umyty i przewoskowany na szybko

Procedura startu fajny bajer ale jak wiadomo nie do takiego auta ( za ciężkie ... ) i przeguby / półosie to nie wiem czy by długo wytrzymały tak więc nie będzie to za bardzo używane, ale "dobry bajer". A wszystko wyszło tak:
-"Widzieliście Sharana z procedurą startu ?
- Nie o.O
-No to dawaj Big Grin i jest pierwszy Sharanik z ! hehe"
Jak to "działa" to wideo: http://www.youtube.com/watch?v=rGdawuPnHZ0
( nie moje )
bo jak mówie w Sharaniku to nie będzie zbytnio używane bo auto ma być do bez awaryjnej jazdy a nie ścigania ... no chyba że ktoś bardzo wk**wi )

W skrócie - but w podłogę, strzał ze sprzęgła i ogień.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - PilotHN - 02-08-2013 09:50

Gumy drążka skrętnego z tyłu, gumy, łaczniki drążka i gałki z przodu. Tarcze przednie i komplet klocków, a także uszczelki na zaciskach i porządne rozruszanie tłoczków, bo trzymały jak cholera.
Przy okazji wymiana płynu i odpowietrzenie całego układu i zbieżność. Ma być bezpiecznie!
Naprawiony zerwany kabelek od czujnika ABS, ale kontrolka dalej świeci mimo skasowania błędów. Może walnięty jest sterownik...?
Pozostaje zrobić porządek z przepływką, bo auto słabe, a jak zastosuję na przepływomierzu Uniwersalną Zasadę Naprawczą Nr 1 (czyli przywalę pięścią), to silnik co prawda dostaje dzikiej mocy, ale na MFA od razu skacze spalanie z 9,5 (przy pierwszym km) na 14l/100km! Był już dwukrotnie myty w acetonie i kasowane błędy, ale dalej głupieje Sad


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - wesol - 02-08-2013 10:42

zrob loga dym 003 albo podmien przeplywke.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - tomjacko - 02-08-2013 11:54

No to dzisiaj zakończyłem mały remoncik w moim sharanku.

Nowe tarcze i klocki na obie osie + nowe zaciski tył
Amortyzatory również obie osie + odboje i osłony przód.
Łączniki stabilizatora, sworznie kulowe wahacza+ tuleje wahacza, końcówki drążków kierowniczych, czujniki ABS - przednia oś.
Oczywiście kontrola zbieżności po wszystkim + odpowietrzanie układu hamulcowego.
Wymieniony zamek drzwi lewy przód + wyjęcie i polutowanie wiązki elektrycznej drzwi bo było sporo spękanych przewodów.
Wymiana oleju w silniku + filtra.
Wymiana oleju w skrzyni (manualna)
Wymiana czujnika od ksenonów na tylnej osi i przetwornic (tu niestety problem nadal nie rozwiązany, wywala błąd 00497 + 01539)
Teraz trzeba chyba silniczki w lampach sprawdzić ?!
No i takie kosmetyczne wymiany i przeróbki jak:
- wymiana wycieraczek p+t
- przerobienie tylnego spryskiwacza szyby na 3 punktowy mocowany na ramieniu wycieraczki (o wiele lepiej czyści teraz tylną szybę)
- przerobienie tylnego logo VW na diabełka Cool


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - piotto0 - 02-08-2013 12:47

wow tomjacko ;-) to Sharanik dostał nowe życie hehe.
Teraz będzie zasuwał .. oby się odwdzięczył bezawaryjną jazdą

Z ciekawości jak przerobiłeś tylny spryskiwacz na 3 punktowy ? Bo fakt faktem słabo on myje szybę. W prawdzie jak już u mnie się robi brudna tylna szyba to całe auto jest myte ... ale co innego w zimie.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - tomjacko - 02-08-2013 15:24

Zestaw znalazłem na allegro.
A tak wygląda po zamontowaniu.
Dwie dysze są skierowane do góry a trzecia w prawo.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - tomamar - 02-08-2013 16:00

Jakiś czas temu wymieniony kompletny rozrząd, zrobiona klima. A dzisiaj umyty i zatankowany do pełna gazu i 1/2 paliwa A nad ranem wyjazd na urlop, nad nasze polskie morze. Dokładnie Mrzeżyno.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - tomjacko - 02-08-2013 16:59

Szerokości na drodze, słońca i zimnego piwa Wink
Ja jeszcze zamontowałem zegarek w podsufitce żeby żona nie dobijała pytaniami o godzinę Tongue Big Grin