Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: FORUM OGÓLNE (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Off topic (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA (/showthread.php?tid=1305)



RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - piotto0 - 25-07-2013 22:24

Dzisiaj pojechałem "zrobić" / a właściwie sprawdzić zbieżność bo nowe gumy wleciały to nie chciałem żeby je zjechało - ale okazało się że jest "idealnie" więc nic nie było ruszane.

Do tego przełożone 4x zimówki z blaszanek na alumy (16'' 7,5J ET 35 Enzo )
Opony 2x 195/60 C i 2x 205/55 XL - wchodzą idealnie na felgi zastanawiałem się czy będzie delikatny naciąg czy coś ( na 195 oponie ) - bo wiedziałem po letnich że 205 na tą fele spokojnie wchodzi )). Ale nie ma naciągu bo wysokość opony jest "duża". Jak by to było 40/45 to tak a nie 60.

Porobiłem fotki dla potomnych że "da się" i wszystko pasuje idealnie - tutaj: http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread.php?tid=131&pid=36000#pid36000


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - norbic - 26-07-2013 01:11

Po kilku latach poszukiwan wreszcie usunalem denerwujace stukania w podloge przy skrecie w prawo. Winne okazaly sie lozyska kol przednich. Kolega, ktory mi to wymienial stwierdzi, ze najprawdopodobniej rozgrzane po dluzszej jezdzie lozyska doznaly gwaltownego uderzenia (wpadlem pewnie w dziure) i uszkodzila sie bierznia. Objawialo sie to tym, ze po rozgrzaniu auta nawet przy lekkim ruchu kierownica w prawo w podlodze odczuwalem rytmiczne stukanie. Kiedy auto podskoczylo na wyboju i kola byly skierowane na wprost lub lekko w lewo stukanie znikalo do nastepnego ruchu kierownica w prawo.
O dziwo bez obciazenia czyli jak auto bylo podniesione lozyska nawet nie szumialy chodzily gladko i cicho.

Przy okazji okazalo sie, ze koncowy tlumik wisi sobie luzno na gumach, a laczaca rura zniknela Big Grin. Tym zajme sie jutro.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - kubabike - 26-07-2013 12:22

Gumy tylnego stabilizatora - te bliżej środka auta, bo już pukało. Wymiana stosunkowo prosta ale trzebabylo sie polozyc calkowicie pod autem i przydatny był hydrauliczny podnośnik.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - marcyb3 - 26-07-2013 22:32

wymienione klocki tylne,odkurzony i umyty szarik


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - Scrappy - 27-07-2013 17:02

Umyłem Big Grin


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - wojci - 27-07-2013 20:48

wymiana łącznika stabilizatora:
[Obrazek: 55td.th.jpg]
założyłem rurkę na odpływ klimy bo wytłumienie całe zamakało od skroplin:
[Obrazek: cn2m.th.jpg]
umyłem i posprzątałem auto Big Grin


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - al99 - 27-07-2013 21:09

Seat Alhambra 99r 1,9 TDI 110.Wczoraj wymieniłem maglownicę a dzisiaj zdjąłem drzwi kierowcy i tulejowałem zawiasy, bo mi drzwi opadały.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - m-blue - 30-07-2013 11:06

Wymieniona linka w windzie koła zapasowego...


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - marcyb3 - 30-07-2013 23:02

Wysprzątany i przygotowany do trasy mam nadzieje ze bez najmniejszych problemów bedzieSmile


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - rodzynek - 31-07-2013 22:15

Zważyłem dziś Galaksiaka.

2,0 z gazem (pół butli), manual,
z klimatronikiem,
opony 215/55 R 16 na aluminiowych 7x16
z 5 (pustymi) fotelami na pokładzie,
wyposażenie powyżej średniej,

waga - 1690 kg (no dobra, ze mną 1780 kg).

To o 160 kg mniej od mojego audika Smile