Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: FORUM OGÓLNE (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Off topic (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA (/showthread.php?tid=1305)



RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - wesol - 04-06-2013 22:14

ostatnio wymienilem opony na jednej osi bo jak sie okazalo po roznych testach opony w sumie dwuletnie sie skiepszczyly delikatnie mowiac. Ponoc uniroyale robione w DE mialy jaks wade. Nowe opony jakie zakupilem i wymienielm to tez nadal uniroyale ale juz robione na Slowacji. Jest elegancko. Na druga os dzis zapodalem takz enowe oponki ale powracam do sprawdzonej juz kiedys marki czyli Falken. Sharan aktualnie gania na nowiutkich oponkach. Przednie falkeny maja indeks 94W a tylne uniroyalki 91V


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - marcyb3 - 04-06-2013 22:26

w zeszłym tygodniu zrobiona UPG w ciągu pół roku dwa razy,teraz mam nadzieje ze wytrzyma dłużej.dzisiaj wyregulowane odpowiednio wtryski auto śmiga super,dzieki koledze @stasiu59 dowiedziałem się pare istotnych informacji wiec dzięki stasiu masz u mnie browarka przy najblizszej okazji


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - piotto0 - 07-06-2013 23:54

Zakupiłem kolejną "partię" kosmetyków tym razem:
-Monster Shine Fluffy Dryer 90/60cm do osuszania lakieru
-Parę MF do porządków.
-Aplikator Meguiar's do nakładania wosku itd.
-Wosk Meguiar's Professional Paste Wax #16
-Glinkę, ValetPRO

Pomimo nie najlepszej pogody w ostatnim czasie udało mi się dzisiaj dorwać trochę słońca i po pracy zabrałem się za Sharanika, cały wyglinkowany(http://jadewblasku.pl/glinkowanie).
Potem nałożony wosk #16 Meg'sa. - całkiem przyjemnie się nakładał i polerował.
Po nałożeniu spróbowałem oczywiście jak się "przyczepia" woda i efekt fenomenalny. Wcześniej auto całe mokre i woda na całym elemencie pooomału spływała na dół i tak wysychał. Teraz woda ucieka i zostaje kilka kropelek :-). Jak na razie super. Zobaczymy jak z trwałością.

Ręcznik spisał się na medal, przed woskowaniem jak jeszcze auto było "całe mokre(woda woolno spływa/ wysycha)" to wysuszyłem nim całe auto - pod koniec zostawiał już delikatne smugi i nie wybrał wszystkiego z szczelin - ale to chyba tak czy siak nie możliwe.
Po nawoskowaniu jak woda "spływa" i zostaje jej znacznie mniej to powinien sobie poradzić z Sharanikiem a to nie lada wyczyn jak na jeden ręcznik i VAN'a.

EDIT:
A tutaj foto z dzisiejszego mycia auta Big Grin
(Myte Kärcherem więc jest "mgiełka" )
[Obrazek: 5l3leqHl.jpg]


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - Scrappy - 09-06-2013 09:07

Ładnie kropelkuje.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - daneczek76 - 10-06-2013 08:47

a ja w sobotę zaaplikowałem taki zestaw, koledzy mieli wolny podnośnik a wiec szybko skorzystałem.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - femina007 - 10-06-2013 18:47

Dzisiaj w końcu odwiedziłam myjnie i dolałam płyn do spryskiwaczy Wink


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - piwek86 - 11-06-2013 00:40

auto prawie poskładane Smile zmienione łożyska przód tył prawa strona to chyba były jeszcze fabryczne Smile pozostała lewa bo tez je slychac Sad niestesty zapomniałem o akumulatorze i swieci błąd jakiś pomarańczowy klocki ? Sad odpinałem wtyczki od abs i potem musiałem dac na zapłon by skrecic kołami troszkę Sad czekam na kabel bo pożyczyłem ojcu 250 km dalej i jutro wysle wtedy będę wiedział więcej Smile


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - tomekiewa - 11-06-2013 22:57

Mój dostał dziś nowe heble bo niemiłosiernie od wczoraj się domagał, więc niech ma i nie piska. w sumie to już prawie do blachy zdarł biedaczek. a wyjazd na wakacje niedługo.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - __ArroW__ - 12-06-2013 23:22

Wycieraczka tylna out, zaślepka umiejscowiona, tak więc auto powolutku nabiera mojego wizerunku by nie było total seria Wink

[Obrazek: zaslepa.th.jpg]

ps. sorry za brud, ale nie mam kiedy na razie umyć, może na weekend


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - RAFFEN - 13-06-2013 22:53

zamiast wycieraczki lepiej wywal te napisy z klapy