Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: FORUM OGÓLNE (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Off topic (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA (/showthread.php?tid=1305)



RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - piotto0 - 06-05-2013 00:26

Było to poruszane ( o ESP ) poszukaj, cały wątek prawie. Mniej więcej - jak jest włączone = nic nie świeci - to przy zrywaniu przyczepności z jednego koła moc na koła jest chwilowo "odcinana" i tak w kółko. Jak wyłączysz ESP ( świeci się na desce cały czas ) to koła w miarę równo "ciągną" dwa przednie cały czas = dużo lepiej wyjdzie auto Smile. Dlatego też np. na hamowni itd się wyłącza ESP żeby nie odcinało mocy i nie było uślizgu jednego z kół tylko żeby razem ciągnęły.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - maryoushek - 06-05-2013 10:34

w sumie nic dziś w aucie nie zrobiłem ale dostałem odszkodowanie z TUW za wjechanie w zimę w dziurę i pogięcie felgi. Czasem warto powalczyć.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - peters - 06-05-2013 11:05

Czasami przedni naped nie nadaje sie na grzaski teren.To samo dotyczy VwT4.Musi byc dobrze obciazony aby spelnial swoja role.I wtedy mu slizgawka i bloto nie przeszkadza.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - SNEYK - 06-05-2013 15:49

W ostatnim tygodniu zrobilem konserwację podwozia + wymiana tarcz i klocków ( TRW )tyl i przód .


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - m-blue - 06-05-2013 15:53

Wczoraj położyłem kabelek pod CB - od lewarka, pod fotelem kierowcy, progiem, do tylnego światła, praktycznie nie widaćSmile


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - wesol - 06-05-2013 17:28

mam nadzieje ze kabel to ten co byl oryginalnie z anteną i ani go nie ciąłeś ani nie przedluzałeś.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - Scrappy - 06-05-2013 18:33

Założona dokładka przedniego zderzaka od Golfa IV, przyciemniona 1 szyba, ale za to prawie idealnie.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - RAFFEN - 06-05-2013 22:42

pokaż fotki z dokładką


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - peters - 07-05-2013 00:19

Tak to wazne gdyz moze pozniej CB nie dzialac jak potrzeba .Jak ja kladlem to samo mi mowil gosc co mi doradzal co z czym jesc.
Wiem ze dlugosc kabla musi byc wielokrotnoscia jakies liczby...


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - m-blue - 07-05-2013 07:39

nie doczytałem, że jeszcze coś było w temacie - można kabel przedłużyć i przeciąć, połączyć. Kwestia jakości połączenia, przy tej częstotliwości łączenie itp nie ma aż takiego znaczenia, jakość ma, ale samo łączenie nie jest tragedią. Kwestia dopasowania później całości. Partyzantka typu skręcany ekran itp, rzeczywiście mogą był problemem, ale przyzwoite złączki dają radę.
co do wielokrotności jakiejś liczny - jakbyś miał np antenę, to robi się półfalową, ćwierć itp, w sensie przeliczenia w stosunku do długości fali, do dopasowania tego jest często cewka w antenie, jak robisz dłuższy albo krótszy kabel, to czasami trzeba dopasować właśnie antenę, czyli albo ją przyciąć albo wyregulować na śrubkach, żeby wypromieniowywała falę o odpowiedniej długości, w przeciwnym razie można nawet radio spalić, jeśli np anteny nie będzie wcale - to już taki skrajny przypadek nie dopasowaniaSmile
tu prosty program do policzenia: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1911433.html

Jakby ktoś miał do czynienia np z odbiornikami od bramy, jakimiś radioliniami, to tam często ktoś przedłuża antenę ( bo jest kawałek kabelka ok 17cm) sadząc, że zasięg będzie lepszy , a tu albo trafi albo nieSmile

Kabel do sharana żeby starczyła antena na dach ze złączką wyszedł około 5.5m, czyli 3.5 m fabryczny do sirio i później niecałe 2m od złącza przy tylnej dmuchawie do demontowanej anteny.