Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: FORUM OGÓLNE (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Off topic (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA (/showthread.php?tid=1305)



RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - wesol - 21-04-2013 07:53

zmienilem przegub wewenetrzny na ten od audi. Wszystko pasuje bo sa one takie same. Luzy na starym wystepuja w zasadzie na krzyżaku a wlasciwie miedyz kryzakiem a satelitami ( tymi rolkami). Wyrabiaja sie powierzchnie na krzyzaku. Pewnie tez i odrobina luzu sie robi takze na kielichu przegubu bo tam pracuja satelity ale nie tu lezy głóny problem jak sie okazuje.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - wesol - 21-04-2013 13:03

Sa dokladnie te same co ten ori z sharana wymontowałem. Niczym sie nie roznia mimo ze nr sa inne. Co montowales dokladnie bo raczej z GKN'a nie jest nic dostepne co?? A i z audi tak jak bylo podawane na forum sa z automatu audi A6 A8 silniki 3.0 4.2 i cos tam jeszcze ale te same sa tez i w A4 i zdaje sie A6 w 1.8T.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - wesol - 21-04-2013 15:16

Ponoc nie ma w zamienniku dobrych przegubów. Mialem brac swego czasu na sprobowanie "harta" ale zrezygnowalem. Istotny jest luz na tym krzyzaku ( na jego odnogach trzech) z tymi satelitami. Tam sie tworzy luz. Oczewiscie nowe moga nie miec tego luzu ale pytanie co sie dzieje po pewnym dystansie przejechanym zwlaszcza pod obciazeniem duzym.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - m-blue - 21-04-2013 18:27

Przejrzałem instalację od dogrzewacza, podłączyłem gsm'a do załączania jako postojowe i jeszcze kilka elektrycznych udogodnieńSmile


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - Saksofoni - 23-04-2013 22:08

Zalany do pełna, a coSmile


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - adam - 24-04-2013 07:02

Wczoraj wymieniłem olej i filtry, zatankowany pod korek Smile


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - raventes - 24-04-2013 08:05

Co prawda nie dziś, ale kilka dni temu wymiana wszystkich filterków i oliwy Smile


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - __ArroW__ - 24-04-2013 09:27

Dwa dni temu założone nowe radyjko, udało się zamienić u kolegi, który sprzedawał auto Big Grin także na pokładzie jest radio LG LAC3810R w brew pozorom całkiem sympatyczne, podświetlenie idealne pod vw zielone nie odbiegające od oryginalnego Wink także mam już dopasowane radyjko póki co Wink

[Obrazek: imag1115.th.jpg] [Obrazek: imag1118.th.jpg]


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - Sharuś - 24-04-2013 15:25

Dzisiaj, pojechałem sobie zrobić klime, bo nic nie chłodziła na climatronicu na 18stopniach.. Ciśnienie w układzie było.. Okazało się ,że miałem 175g współczynnika, a powinno być 950g... Odpaliłem auto, na zimnym silniku.. i w sekundzie jest mroźne powietrze,a jak dałem na 29 stopni to odrazu gorące pomimo zimnego silnika.. Już nie będę w zimie marzł .. I później ją odgrzybiłem.. W sumie operacja kosztowała 130zł .;D Jestem MEGA ZADOWOLONY ! ;]


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - tomamar - 24-04-2013 18:26

Wymieniony regulator napięcia