Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: FORUM OGÓLNE (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Off topic (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA (/showthread.php?tid=1305)



RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - wesz82 - 15-12-2018 21:24

Kalamb da rady ogarnac te zamykanie i otwieranie szyb q 2001??


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - kalamb - 15-12-2018 21:49

Ja mam 2001 zależy to od tego czy jest dostępny MFA ( komputer), manetka od wycieraczek z przyciskami i wskazania na fisie.
Tylko wtedy można wprowadzić skuteczną zmianę w epromie.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - wesz82 - 16-12-2018 08:22

Fis jest jak zawsze wylany ale pelnyWink
Pomoglbys mi to ogarnac jak bym kupil kabelek???


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - kalamb - 16-12-2018 09:30

Ogarniemy :-)


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - ULTRA - 16-12-2018 18:57

(15-12-2018 20:52)kalamb napisał(a):  Masz cały czy pół? Komputer aktywny? Masz manetkę z przyciskami?

Full wypas oprócz skór Wink pełny fis.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - kalamb - 17-12-2018 02:20

Ok potrzebny program Vag Eeprom Programmer 1,9 i zwykły interfejs KKL.
W opcjach programu ustawiasz USB, gdy się połączy zczytujesz Dash, w adresie 0416 zmieniasz C1 na E1 i wgrywasz funkcją write eeprom ( wyzeruje się zegar i trip) wyłączasz/włączasz zapłon, reset ( od spodu manetki ) i gotowe:-). W opcjach komputera pojawi się ikonka dystrybutora z ilością km do przejechania.
Dodatkowo możesz zmienić podświetlenie zegarów po włączeniu zapłonu bez uruchamiania świateł.
Adres 01ED ( w niektórych modelach adres 021F)
Zmieniasz druga cyfrę pierwsza zostaje tak jak jest
0- brak podświetlenia
3- wyświetlacz
5- skala
7- skala i wyświetlacz
9- wskazówki
B- wskazówki i wyświetlacz
D- wskazówki i skala
F- wszystko

Dodatkowo zmieniając w adresie 0417 z 02 na 6B uruchamiasz napis WELCOME po włączeniu zapłonu ;-)
Działa tylko na pełnym fisie.

Ponoć można tez to zrobić programem Vag K+Can Commander (ver. 1,4 lub 3,6) tyle, ze potrzebny jest taki kabel (K+Can) ja używam wersji 2,5, która pracuje na KKL


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - wesz82 - 17-12-2018 08:12

(17-12-2018 02:20)kalamb napisał(a):  Ok potrzebny program Vag Eeprom Programmer 1,9 i zwykły interfejs KKL.
W opcjach programu ustawiasz USB, gdy się połączy zczytujesz Dash, w adresie 0416 zmieniasz C1 na E1 i wgrywasz funkcją write eeprom ( wyzeruje się zegar i trip) wyłączasz/włączasz zapłon, reset ( od spodu manetki ) i gotowe:-). W opcjach komputera pojawi się ikonka dystrybutora z ilością km do przejechania.
Dodatkowo możesz zmienić podświetlenie zegarów po włączeniu zapłonu bez uruchamiania świateł.
Adres 01ED ( w niektórych modelach adres 021F)
Zmieniasz druga cyfrę pierwsza zostaje tak jak jest
0- brak podświetlenia
3- wyświetlacz
5- skala
7- skala i wyświetlacz
9- wskazówki
B- wskazówki i wyświetlacz
D- wskazówki i skala
F- wszystko

Dodatkowo zmieniając w adresie 0417 z 02 na 6B uruchamiasz napis WELCOME po włączeniu zapłonu ;-)
Działa tylko na pełnym fisie.

Ponoć można tez to zrobić programem Vag K+Can Commander (ver. 1,4 lub 3,6) tyle, ze potrzebny jest taki kabel (K+Can) ja używam wersji 2,5, która pracuje na KKL
To ja juz widze ze nie dam radySad


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - tomcio ze zbrus - 17-12-2018 11:50

W ubiegłym tygodniu wymieniłem uszczelkę głowicy.
[attachment=7080]
Po zmierzeniu występu tłoka (0,93 do 1,03) okazało się że uszczelka ląduje taka sama (dwie dziury)
[attachment=7081]
Starą uszczelkę mogłem dokręcić mając na kluczu 110Nm więc chyba troszkę słabo była dokręcona.
Objawy standardowe: wyrzucanie płynu pod obciążeniem, momentalny brak grzania przedniej nagrzewniczki.
Płyn do szukania CO2 w układzie chłodzenia nie zadziałał.
Teraz mam nadzieje, że wytrzyma więcej niż 80tyś.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - rodzynek - 18-12-2018 01:55

Dzięki cierpliwości kalamba mój FIS pokazuje już dystrybutorek z ilością km do tankowania.

Dzięki Wink

A, i jeszcze. Kilka dni (a nie chciało się robić jak ciepło było...) temu w końcu zrzuciłem deskę i naprawiłem silnik klapy obiegu wewnętrznego. A właściwie nie silnik, tylko przejścia między gniazdem a silnikiem.

Jak widać na obrazkach, miałem popękane luty na bolcach gniazda i na stykach do silniczka. Nałożyłem więcej cyny i dodatkowo dolutowałem cienkie przewody, gdyby luty na płytkach znowu puściły.
[attachment=7082]
[attachment=7083]
[attachment=7084]
[attachment=7085]

Klimatronik przestał migać, szyby (m)nie(j) parują. Ale pojawił się niepożądany efekt uboczny - coś brzęczy na środku deski w wąskim zakresie obrotów (ok. 2500). Czyli na wiosnę znów rozbiórka...


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - pumping - 20-12-2018 12:38

Nowe oponki Fulda Multicontrol 195/65 r15
Kopółka i przewidy bo stare Janmory świeciły w ciemnościach. Teraz Magneti marelli zobaczymi ile pochodzą