Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: FORUM OGÓLNE (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Off topic (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA (/showthread.php?tid=1305)



RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - PAMONIUSZ - 13-11-2017 21:10

(13-11-2017 20:55)andre1andre napisał(a):  Witam
Zmiana opon na zimowe,komplet filtrów filtrona+olej castrol 5w 40.Założone nowe wycieraczki przód od bosha i w tym tygodniu dojdzie wymiana zaworu egr
Tak z ciekawości to po co Ci zawór EGR? Nie lepiej sie go pozbyć?


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - andre1andre - 14-11-2017 13:42

Ze względu na klapę gaszaca,obecnie jest zaslepiony ale cieknie


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - PabloLG - 14-11-2017 20:13

No cieknie. Ja to najlepiej chyba flansze bym zalozyl.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - andre1andre - 14-11-2017 20:34

Założę nowy ale w dalszym ciągu będzie działać tylko klapa byle nie będzie ciekl bo cały silnik zarzygany i tu takie pytanko,jeżdżę raczej dynamicznie w ciągu 20k musiałem dolać 2,5l oleju czy to przez ten egr/turbo tak puszcza czy tyle spali oleju???dodam że z egr tak cieknie że na misce olejowej krople zwisaja


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - mamwi - 15-11-2017 19:40

To nie EGR. Tamtędy tylko wywala olej nagromadzony w układzie dolotowym. Jeżeli dolałeś 2,5l to masz przyzwoity przeciek. Albo mocno puszcza uszczelka pod klawiaturą, albo turbina cieknie. To drugie mocno niebezpieczne.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - andrew7800 - 16-11-2017 01:22

Ostatnio po długich poszukiwaniach wreszcie dostałem oryginalny Vw uchwyt pod tel na deskę. Wcześniej miałem tylko brzydką dziurę.Wink


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Grześ K. - 16-11-2017 11:51

A ja ostatnio zepsułem samochód...Angry To znaczy nie wiem co zepsułem albo się samo zepsuło. Wyjechałem z domu po chwili auto zaczęło szarpać co chwilę, następnie pracowało na 3 czasem 2 cylindry. Zawróciłem z trasy i pokulałem prosto do miejscowego mechanika od diesli. Nawet nie miałem kiedy pod kompa podłączyć tylko szybko zorganizowałem drugi samochód i pojechałem załatwiać swoje sprawy. Dziś czekam na diagnozę Undecided


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Grześ K. - 16-11-2017 14:11

(16-11-2017 11:51)Grześ K. napisał(a):  A ja ostatnio zepsułem samochód...Angry To znaczy nie wiem co zepsułem albo się samo zepsuło. Wyjechałem z domu po chwili auto zaczęło szarpać co chwilę, następnie pracowało na 3 czasem 2 cylindry. Zawróciłem z trasy i pokulałem prosto do miejscowego mechanika od diesli. Nawet nie miałem kiedy pod kompa podłączyć tylko szybko zorganizowałem drugi samochód i pojechałem załatwiać swoje sprawy. Dziś czekam na diagnozę Undecided

Pompowtryski okazały się ok i ponoć jeszcze posłużą. Przyczyną szarpania okazała się listwa listwa sterowania pompowtryskiwaczy


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - grzeczny_52 - 18-11-2017 22:11

Opłata II raty OC.
331 złociszy.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - PabloLG - 18-11-2017 22:46

Nowy pasek alternatora i rolka napinacza.
I wymieniony olej od wspomagania