Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: FORUM OGÓLNE (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Off topic (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA (/showthread.php?tid=1305)



RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - PAMONIUSZ - 29-08-2017 22:36

zaklepanie i zaklejenie króćca pompy podciśnienia [attachment=5837]

razem z tesciem co dawnymi czasy przygotowywał samochody do sportu wykonaliśmy wzmocnienia dolnych części podłużnic i profili dochodzacych do progu na potrzeby uchronienia przed niewprawnym podstawianiem podnośników przez mechaniorów. [attachment=5838] foto to połowa pracy, wykończone ostatecznie jest tak, że jest to niewidoczne, tylko foto juz nie zrobilem bo deszcz nas pognał. Oczywiscie na grubo wosk do profili zamkniętych.
W międzyczasie, Wygłuszenie maski pianka butylo-kauczukowa + alu, poczyszcze i pobarankowanie miejsc podwozia, które na to zaslugiwały.
Następnie zakupiłem [attachment=5839] amory tył TRW i bez odkręcania kół wymieniłem na kanale. wcześniej dwa dni zlewalem śruby penetratorem. dolne z bólami ale opuściły.
Majac już kanał do dyspozycji, zamontowalem osłonę oddzielajacą tlumik dogrzewacza od rurek wodnych. Wg mnie to bylo za blisko i
otulinki troche sie skurczyły,
przesmarowalem gruszkę turbo, poruszalem dzwigienką. jest miodzio. do. tego wpuscilem w linki do recznego oleju do zamków.
.... córka zastanawia się kim. jest ten gość co wraca. do domku na noc i ciagle przy samochodzie siedzi..

a tak. to. tata.... .... więc na razie odpuszczam, bo to w końcu urlop z rodziną...
w planach lakierowanie zacisków na czarno i jarzm na srebrny met. tarcze na srebrny, osłony tarcz na czarno.... ale juz chyba po zimie.
trzeba tez bedzie przeguby zewn... bo jakies drobne klikniecia się zaczynają....


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - koleś - 13-09-2017 20:41

W ramach przywracania do normalności wymieniłem radio na oryginalne z czerwonym podświetleniem. Wcześniej było z Passata i to niebieskie mnie wnerwiało.

[Obrazek: 858d031da483.jpg]


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - andrew7800 - 14-09-2017 00:50

Wymieniłem żarówki od podświetlenia tablicy rejestracyjnej na Led.Wink Fajnie świeci.
[Obrazek: 37039395332_6efd6843a6_b.jpg]


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - PabloLG - 14-09-2017 10:08

Mam tez i potwierdzam Tongue troche ziemi za autem tez podswietli Tongue


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - PAMONIUSZ - 14-09-2017 14:45

ja tam wolę, żeby blachy były... jak najmniej czytelne.. Tongue


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - wesol - 14-09-2017 17:38

I tak nielegal i tak. Kiedys sobie zarowki zmodyfikowalem na halogenowe 35 wat z takich zwyklych 21 watowych. Pojezdzilem tak i spowrotem wymienilem na ori. W rodzinie mielismy taki przypadek ze przy wypadku wszystkie zarowki z auta poszly na ekspertyze. Dzieki ale jak mam dostac jakies zawiasy albo placic rente przez cale zycie to ja dziekuje.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - bialekmleko - 14-09-2017 18:49

(14-09-2017 17:38)wesol napisał(a):  I tak nielegal i tak. Kiedys sobie zarowki zmodyfikowalem na halogenowe 35 wat z takich zwyklych 21 watowych. Pojezdzilem tak i spowrotem wymienilem na ori. W rodzinie mielismy taki przypadek ze przy wypadku wszystkie zarowki z auta poszly na ekspertyze. Dzieki ale jak mam dostac jakies zawiasy albo placic rente przez cale zycie to ja dziekuje.

Wesol nie gniewaj się ale Ty piszesz innym oświetleniu. Czy wewnętrzne oświetlenie też podlega tym samym wymogom co oświetlemie przykładpowo: postojowe, drogowe? Gdy odpowiesz na to pytanie to stwierdzisz, że piszesz bez sensu.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - PabloLG - 14-09-2017 19:26

W dol jasniej swieca ale jak widac foto to w tyl nic nie razi bo tak jest skonstruowane Smile


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - wesol - 14-09-2017 19:56

Oswietlenie wewnetrzne mozesz nawet zdemontowac. Przy zewnetrznym to juz niestety nie mozna majstrowac. Tak jak przy peknietej szybie czolowej nie ma znaczenia czy jest 1 cm pekniecia za co wojkowi zabrano ostatnio dowod- czy masz peknieta na 20 cm. Dowod leci w obu przypadkach i nikt tu nie bedzie dyskutowal. Tak tez jest w przypadku oswietlenia bo moglo ono wplynac na caly zbieg zdarzen.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Czerwony - 14-09-2017 22:46

Oprócz dyskusji czy wolno czy nie wolno, jest jeszcze taka prosta sprawa: to naprawdę oślepia i w dodatku zupełnie niepotrzebnie. Kierowcy tego pojazdu żadnej korzyści to nie daje (z całą sympatią dla Kol. Andrew).