Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: FORUM OGÓLNE (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Off topic (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA (/showthread.php?tid=1305)



RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - pomidor - 21-03-2013 12:27

Witam kolego Scrappy a powiedz co można zrobić żeby lepiej świeciła bo ja też ostatnio wymieniłem tą żarówkę i kiepsko to wygląda


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - Scrappy - 21-03-2013 13:49

(21-03-2013 12:27)pomidor napisał(a):  Witam kolego Scrappy a powiedz co można zrobić żeby lepiej świeciła bo ja też ostatnio wymieniłem tą żarówkę i kiepsko to wygląda

Kupiłem taką z długimi wąsami i ją wysunąłem trochę. Do tego zauważyłem, że na tym światłowodzie, w około żarówki jest zamalowane markerem, więc można jeszcze to zdrapać (tego jeszcze nie robiłem bo się spieszyłem). Jak będzie już całkiem ciepło to będę próbował to lepiej jeszcze podświetlić.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - pomidor - 21-03-2013 23:01

Ok to jak ci się uda to napisz co zrobiłeś ja u siebie tez pokombinuje


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - radzio- - 22-03-2013 01:19

dzis zarazilem auto wirusem, w sumie 2 a w przyszlym tygodniu jeszcze jeden pod nóż. ostatnio jeszcze nowe tarcze i klocki tyl zalozylem, jutro nowe linki recznego, dzis sie kapnalem ze mam podgrzewane lusterko prawe Big Grin a lewe nie dziala a myslalem ze w ogole nie mam, bedze znowu przy czym grzebać... aaa no i wymienilem soczewki bo xenony jakos slabo swiecily teraz jest git


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - Scrappy - 22-03-2013 14:46

Zapodaj wykresa Smile

A co do lusterka, to mata GB10s pasuje ładnie, bo sam montowałem. http://allegro.pl/podgrzewacz-do-lusterek-mata-grzewcza-gb10s-14x8cm-i3086742216.html


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - radzio- - 22-03-2013 14:50

(22-03-2013 14:46)Scrappy napisał(a):  Zapodaj wykresa Smile
eee ja z tych co mają w pompce wykresy Smile liczy sie ze czuc pod dupskiem i jest ok. kase co mialbym wylozyc na hamownie wole wsadzic w nowe czesci Big Grin wg goscia z 115 mam kolo 150, ojca z 130 ma kolo 170.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - SZARIK1 - 22-03-2013 15:42

a skąd wiesz że miałeś 115 km ?


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - wesol - 22-03-2013 18:01

wiele osob jezdzi bmw X5 w ktorych tez mieli robiony program albo np boxa wstawiany wlasnie u takich garazowców i potem sie okazywalo na hamowni z eprzyrost byl aż calych 8 koni. Potem lekie zdziwko ze przecieć mialo to dawac +30 koni.
Jak ty robisz program w aucie u druciaża i potem wnioskujesz tfu ten gosc wnioskuje ze zrobil ci w AFN 150 koni programem to ja twierdze ze jest idiotą. Samym programem nie ma sznas na tyle wycisnac. TO juz by byly siódme poty i bez kontroli na hamowni i parametrów to raczej lipton z tego bedzie.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - radzio- - 22-03-2013 20:52

po pierwsze primo:
leje ciepłym moczem na te wasze dyskusje na temat wykresow itd a czy na pewno miał 115 a boxy a srele morele.. kazdy robi jak uwaza w swoim aucie i basta. jezeli komus poprawia samopoczucie wykres ktorym sie moze pochwalic na forum to gratuluje. ja nie podnioslem mocy zeby teraz dyskutowac o tym czy ten tuner lepszy od tamtego tylko zeby czuc pod dupskiem ze moge wiecej i przyjemniej.
po drugie primo
nie jezdze tdikami od wczoraj a od bardzo dawna i zjadlem zeby na wielu rzeczach i potrafie odroznic przyrost 8ps wesol.. i jesli ta gadka o idiocie do mnie to wez sobie na wstrzymanie bo:
-przeczytaj jeszcze raz 3 posty wstecz i zobacz o jakich silnikach pisze bo 115 to napewno nie afn
-wogle ale to wogle nie masz pojecia gdzie robilem u kogo i nie wiesz jaki poziom wiedzy jest goscia a nazywasz go garazowcem i druciarzem... zacznij grac w totka bo widze ze potrafisz wrozyc z fusow albo masz szklaną kule, niestety milonerem nie zostaniesz
-jest wielu dobrych facowcow co nie maja hamowni a zrobią ci program na tip top np takim wg ciebie garazowcem i druciarzem jest leo... a znam go z innego forum od chyba 2003 roku gdzies i wiem ze jest super koles i sie zna na tdikach ale wtedy nie grzebal sam tylko jezdzil do znanego tunera a teraz sam robi i co garazowiec? wg ciebie tak bo wyznacznikiem jest hamownia... gdyby byl blizej mnie to w ciemno bym do niego pojechal i o nic nie pytal
po trzecie primo
nie dajmy sie zwariowac, filozofii nie ma na seryjnych gratach w zwyklym podniesieniu parametrow pracy silnika i hamownia nie jest potrzebna jest to chwyt marketingowy i lament tunerow bo sie wyzerka skonczyla jak kiedys sie placilo za softa po 2 -3 tysiaki a teraz zrobi to bardziej ogarnieta osoba tak jak podkrecenie procka w lapku.
nie zmienia to faktu iz uwazam ze hamownia jest potrzebna ale w przypadku zmiany turba, wtryskow itd to wtedy sie stroi konkretnie. a pitolenie farmazonow i sprawdzanie wielce silnika i osprzetu przed zwyklym chipem i gadka ze dostosowanie mocy do slabszego turba czy padajacego sprzegla to sory!!! i tak padnie i tak padnie jak sie konczy, i przeciaganie zywota nie ma najmniejszego sensu tylko wtedy sie wymieni na nowe i co??????? znowu pojedziesz zeby stroic na nowo?? gratulacje... ja wychodze z zalozenia ze jesli sie ma skonczyc to sie skonczy predzej, naprawie co mam i smigam dalej. Poza tym nie raz chodzily sluchy i to niedawno nawet ze ci wielcy wgrywaja gotowce i bo kurna panowie ile mozna grzebac i nawymyslac czego nowego w takich samych silnikach i czym wielce te silniki sie roznią od siebie, jedna rzeczą zuzyciem osprzetu. niemiec nie przyklada wagi do kazdego auta i nie piesci go z osobna, wychodzi z fabryki wg okreslonych norm i tyle. jak dobry tuner robil juz dany silnik kilka dziesiat razy to on juz z zamnknietymi oczami i taka mape ustawi i nie potrzebuje do tego hamowni bo dobrze wie co wyjdzie... ale niektorzy wolą sie lepiej poczuc i za to placą... ja traktuje tego wirusa jak zatankowanie zbiornika do pelna i tyle w temacie... i jestem wkurwiony ze odpisuje bo mowilem ze nei bede sie wdawal w dyskusje na ten temat ale nie wytrzymalem.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - rafalk74 - 22-03-2013 21:00

radzio Cool
Tez robie pod siebie a nie publike.