Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: FORUM OGÓLNE (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Off topic (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA (/showthread.php?tid=1305)



RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - wesol - 31-01-2017 08:04

A widzisz a ja zawsze szukalem wszywki ze musi byc jak jest system. Poza tym nie pomyslalem ze te kindery nie maja isofix bo i niby po co wiec i ucha nie ma. Poza tym auta raczej maja wyciecie jakies na te jezyki w tapicerce ale ha chyba za nowe auta robilem zawsze. Teraz patrzalem i tez w srodkowym fotelu mam te uszy. Ciekawych rzeczy sie czlowiek dowiaduje.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Bogos - 31-01-2017 11:21

andrew7800 Zdjęcie które przedstawił Scrappy to jest isofix ale zaś Twoje (ale chyba nawet nie twoje) zdjęcie przedstawia coś innego,a dokładnie ten pręt do którego właśnie są mocowane te ucha od isofix. Tak wygląda jakby ktoś na chama wcisną fotelik w ten o wiele grubszy pręt.Hmmmm.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - wesol - 31-01-2017 11:36

W sumie to migiem tam przyspawac taki wygiety precik to chyba kazdy umie. I juz mamy isofix.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Bogos - 31-01-2017 11:43

Dokładnie. Jeszcze jak by wszywkę z isofixem doszył to już się nikt nie kapnie. HeheheheBig Grin


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - PabloLG - 31-01-2017 13:56

W starym nie miałem i też myślałem spaw strzelic


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Grześ K. - 31-01-2017 14:23

A ja właśnie odebrałem piecyk od Stefano. Wieczorem montaż i od jutra ciepełko w samochodzieBig Grin


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - mamwi - 31-01-2017 17:49

No dobra, remont tylnych hamowników zrobiony. Tyle zostało z kloców:
[attachment=5350]
Co śmieszniejsze, nic nie tarło, hamowanie raczej normalne, tylko komputer pokazywał spalanie 8/100 i nie mogłem z tego zejść. Myślałem że może ręczny podmarzł. Dopiero jak zdjąłem prawe tylne koło dowiedziałem się, czego się felga grzeje i pali jak SMOG Big Grin. Tłoczek tak wylazł, że już się nie cofał, a pod gumką był taki biały proszek, jak utlenione amelinum, jedna prowadnica od zacisku stała. Ale tłoczek cały, bez wżerów.
Dziwne, że nie było słychać piłowania blachy po tarczy.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Scrappy - 31-01-2017 22:57

Ja też odebrałem piecyk od Stefano, ale nadal brak oznak życia w moim samochodzie. Szybka diagnoza padła na pompkę paliwa, jutro oczyszczę styki bo zaśniedziałe, podam napięcie bezpośrednio i może ruszy Big Grin


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - andrew7800 - 01-02-2017 02:39

(31-01-2017 11:21)Bogos napisał(a):  andrew7800 Zdjęcie które przedstawił Scrappy to jest isofix ale zaś Twoje (ale chyba nawet nie twoje) zdjęcie przedstawia coś innego,a dokładnie ten pręt do którego właśnie są mocowane te ucha od isofix. Tak wygląda jakby ktoś na chama wcisną fotelik w ten o wiele grubszy pręt.Hmmmm.
@Bogos masz rację z tą fotką. Nic nie mogłem sensownego znaleźć na szybko w necie więc wrzuciłem to jak się wpina. Noc i nie chciało mi się gnać do garażu z aparatem. Mam w starym Sharanie identyczny fotel jak Scrappy. W nowym mam wszystkie fotele z tymi uszami (drugi i trzeci rząd).
Kolega @Wesol ma rację że w nowszych autach jest to bardzo ładnie oznakowane wszywką ISOFIX.Smile


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Scrappy - 01-02-2017 23:18

Szybka naprawa pompki paliwa od dogrzewacza. Ułamany jeden z konektorów oraz obydwa zaśniedziałe. Doraźnie dolutowałem urwany konektor, ale muszę zakupić pompkę. Po podłączeniu wreszcie webasto odpaliło Cool