Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: FORUM OGÓLNE (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Off topic (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA (/showthread.php?tid=1305)



RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - peters - 21-07-2016 16:28

Dzienne maja homologacje,wiec zalozenie dziennych w reflektory mijania i dlugie jest raczej legalne.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - mamwi - 21-07-2016 16:55

(21-07-2016 16:28)peters napisał(a):  Dzienne maja homologacje,wiec zalozenie dziennych w reflektory mijania i dlugie jest raczej legalne.

Raczej nie. Na kloszu lampy mijania masz literowe oznaczenie przeznaczenia lamy. Jeżeli nie ma tam oznaczenia RL, to przy złym układzie planet stracisz dowód.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - wesol - 21-07-2016 17:40

Nie wolno grzebać w lampie czy to przedniej czy tylnej czy nawet halogenie. Nie ma majstrowania i przerabiania tam czegokolwiek. Za to już nie pamiętam ale grozi 10 albo 15 lat maksymalnie ciupy jeśli będzie to związane z wypadkiem np z pieszym czy rowerzysta. Nie wiem jak sprawa się ma w przypadku montażu lampek z Chin gdzie homologacja nie ma potwierdzenia w papierach. Ale ten co to zakłada musi się liczyć z pewnym ryzykiem. Nikt nie będzie wnikal który to pan za miskę ryżu zrobił tylko odpowiada ten co kierował pojazdem bo nawet nie właściciel pojazdu.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - koleś - 21-07-2016 23:13

Wymienione przeguby z prawej strony. Niestety nie znam szczegółów co konkretnie było wymienione. Ważne, że teraz jest cisza Smile


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - mamwi - 26-07-2016 14:20

(21-07-2016 17:40)wesol napisał(a):  Nie wolno grzebać w lampie czy to przedniej czy tylnej czy nawet halogenie. Nie ma majstrowania i przerabiania tam czegokolwiek. Za to już nie pamiętam ale grozi 10 albo 15 lat maksymalnie ciupy jeśli będzie to związane z wypadkiem np z pieszym czy rowerzysta. Nie wiem jak sprawa się ma w przypadku montażu lampek z Chin gdzie homologacja nie ma potwierdzenia w papierach. Ale ten co to zakłada musi się liczyć z pewnym ryzykiem. Nikt nie będzie wnikal który to pan za miskę ryżu zrobił tylko odpowiada ten co kierował pojazdem bo nawet nie właściciel pojazdu.

To jakiś drogi fachowiec Big Grin
A tak po za konkursem to masz rację.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - koleś - 26-07-2016 17:48

Nabita klima.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - bialekmleko - 29-07-2016 19:18

Biedronka odebrana od mechanika Big Grin zregenerowana maglownica i zrobiona klima Big Grin . Jak ja mogłem bez niej rok czau jeździć? Ano dało się Wink a jutro do teściowej Big Grin


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - peters - 29-07-2016 20:42

(21-07-2016 17:40)wesol napisał(a):  Nie wolno grzebać w lampie czy to przedniej czy tylnej czy nawet halogenie. Nie ma majstrowania i przerabiania tam czegokolwiek. Za to już nie pamiętam ale grozi 10 albo 15 lat maksymalnie ciupy jeśli będzie to związane z wypadkiem np z pieszym czy rowerzysta. Nie wiem jak sprawa się ma w przypadku montażu lampek z Chin gdzie homologacja nie ma potwierdzenia w papierach. Ale ten co to zakłada musi się liczyć z pewnym ryzykiem. Nikt nie będzie wnikal który to pan za miskę ryżu zrobił tylko odpowiada ten co kierował pojazdem bo nawet nie właściciel pojazdu.

Wesol dac Ci numer do goscia co to zrobil prywatnie jest instruktorem nauki jazdy i auto przeszlo przeglad. Miasto Wroclaw,na wielu stronkach o autach (tzw. For ) jest jako Sterciu. Ma wiedze ze hoho i nie boi sie byle czego.
A ze mial poliftowego T4 gdzie lampy sie rozbierane to zrobil tak.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - wesol - 29-07-2016 21:17

Z racji iż pracowałem na skp to przegląd nawet Anglika mogłem sobie zrobić nawet 5 lat temu że jest niby przerobiony na eu ale nie oto chodzi. Nie wolno grzebać i tyle. Cze się to komuś podoba czy nie. Lampa ma homologację uzyskaną i nie wolno zmieniać jej właściwości. O ile jakieś tam przyciemnianie podmalowanie tła wnętrza lampy nie jest zabronione tak nie wolno zmieniać rodzajów źródeł światła itd. Na obudowie lampy masz wyliczone ze np źródłem jest żarówka halogenowa np H4 albo H7 albo HB3 nie wolno ci wstawić coś innego nie wiem np H15 czy H1.
W lampach tuningowych do astry G zamiast ori zakładano np lampy Depo i te miały żarówki halogenowe jedynie. Natomiast już lampy firmy FK miały na drogowe H7 a na mijania były H7/D2S. Tu można było sobie na mijania wybrać czy ksenon czy halogenowe.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - peters - 29-07-2016 21:23

Sterciu robil przeglad na obcej stacji,nie ma swojej. Ale niech ci bedzie ze to nielegalne.
Wiem ze tak zrobil i jezdzi. Tez sie dziwilem ze cos takiego zrobil.Bylo to moze z rok temu. Pisalem teraz do niego czy aktualne i co na to drogowka.