Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: FORUM OGÓLNE (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Off topic (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA (/showthread.php?tid=1305)



RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Jędrek Z - 11-02-2016 20:50

Witam>Dzięki za odpowiedź Kolego Andrew 7800-też mi się tak wydaje,ale dlaczego bieg 2,3 i 4 wchodzi a 1 i wsteczny nie? Jak można sprawdzić na jaką głębokość wysprzęglik powinien wciskać słoneczko-w moim przypadku jest to 12 mm-może to za mało przy 8 mm tarczy.Dodam ,że wysprzęglik oryginał Forda-nic nie piszczy , nie cieknie.W dniu wczorajszym wywaliłem już ogranicznik pod pedałem sprzęgła-jest minimalna poprawa-ale ciągłe nie jest tak jak być powinno-jak było kiedyś.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - toma126 - 12-02-2016 00:11

(11-02-2016 10:47)buba napisał(a):  
(10-02-2016 23:01)toma126 napisał(a):  Dziś wymieniłem rozrząd Wink

Co ile km wymieniasz rozrząd w swoim AUY?

Wcześniej po 60 tyś... i chyba tyle powinno być ( tak mi się zdaje ), tylko teraz jakoś przegapiłem i zrobiłem ok. 90 tyś.km Blush rolki, pompa, tłumik drgań który już prawie nie trzymał... wywalone że szok Blush


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - andrew7800 - 12-02-2016 00:27

Ostatnio pytałem w ASO rozrząd wymieniają co 90 tysi.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - tolus24 - 12-02-2016 10:29

(11-02-2016 20:50)Jędrek Z napisał(a):  Witam>Dzięki za odpowiedź Kolego Andrew 7800-też mi się tak wydaje,ale dlaczego bieg 2,3 i 4 wchodzi a 1 i wsteczny nie? Jak można sprawdzić na jaką głębokość wysprzęglik powinien wciskać słoneczko-w moim przypadku jest to 12 mm-może to za mało przy 8 mm tarczy.Dodam ,że wysprzęglik oryginał Forda-nic nie piszczy , nie cieknie.W dniu wczorajszym wywaliłem już ogranicznik pod pedałem sprzęgła-jest minimalna poprawa-ale ciągłe nie jest tak jak być powinno-jak było kiedyś.
Witam.

Bieg 1 i wsteczny to biegi o największym przełożeniu, znacząco większym w stosunku do pozostałych, a co za tym idzie różnice prędkości wirujących elementów tych biegów są największe do wyrównania przez synchronizator, jeżeli sprzęgło nie rozłącza do końca, bądź ma inne wady, powoduje to utrudnienie w synchronizacji biegów, a szczególnie tych dwóch czyli 1 i wstecznego. Dla tego tak jak kolega pisał wcześniej u Ciebie problem z włączaniem tych biegów leży głównie po stronie sprzęgła, z którym "walczysz tak dzielnie" i już tyle razy demontowałeś skrzynie", chociaż teraz po iluś tam włączeniach ze zgrzytem może już leżeć też po stronie synchronizatorów/kół zębatych. Jeżeli założysz nowe synchronizatory, a zostawisz stare sprzęgło to problem powróci bardzo szybko. Często właśnie objawem kończącego się sprzęgła jest problem z włączaniem tych dwóch biegów. Oczywiście wysprzęglik i pompa sprzęgła też mogą mieć podobny wpływ ale one najczęściej dają też inne objawy. Pamiętaj, że sprzęgło to nie tylko tarcza, to, że masz ją grubą nie znaczy, że masz dobre sprzęgło, bardzo ważny jest też docisk bo to on decyduje o wysprzęglaniu/zasprzęglaniu. Dlatego sprzęgła wymienia się na nowe kompletne, bo ciężko jest ocenić sprawność używanego docisku, jeśli chodzi o jego siłę docisku.

Pozdrawiam


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Jędrek Z - 12-02-2016 19:47

Witam.Dzięki za odpowiedź Kolego Tolus prawdę piszesz-ale na tym docisku sprzęgło pracowało bardzo dobrze-pomimo tarczy 7,2 mm "brało przy górze" i rozłączało napęd w połowie wysokości pedału-nawet nie trzeba było wciskać pedału sprzęgła do końca aby zmienić bieg lub ruszyć z miejsca.Dlatego też postanowiłem zostawić ten docisk do dalszej jazdy-dopiero jak wysłałem tą cienką tarczę do Radzikowskiego to w międzyczasie trafiłem na Allegro zestaw sprzęgła Sachsa /tarcza i docisk/ za 420 zł + przesyłka-rzekomo sprzęgło "nie do zajechania" zakładają to taryfiarze i ludzie ciągnący przyczepy.Ale jak już wysłałem tą tarczę to dałem sobie spokój z tym Sachsem-czego teraz bardzo żałuję.Pompa sprzęgła zrobiona-wymieniłem uszczelki-dodatkowo wyciągnąłem ogranicznik pod pedałem sprzęgła-jutro jak będę miał chwilę czasu jeszcze raz spróbuję odpowietrzyć i sprawdzę jak głęboko wysprzęglik wyciska słoneczko.Jest trochę lepiej ale to nie to co być powinno.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - wesol - 12-02-2016 20:00

Jędrek spytam jeszcze o coś. Między skrzynia biegów a blokiem masz taką blachę dystansowa?


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Jędrek Z - 12-02-2016 20:19

Witam>Mam tą blachę-nawet po założeniu koła jednomasowego lekko koło ocierało o nią-aż iskry się sypały z pod koła zamachu-ale dałem 2 razy buta po obrotach i już jest spokój.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Gostas - 12-02-2016 20:31

Ostatnio wygłuszyłem przednie drzwi, oraz kupiłem dopasowane dywaniki gumowe oraz kuwetę do bagażnika (5os)


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - wesol - 12-02-2016 20:36

Możliwe ze bez tej blachy by było lepiej bo np w transporterach T4 2.5tdi to trzeba ponoć dawać dwie te blachy. Możliwe ze tu jest porostu odwrotnie. Widzisz mówiłem z tym podpilowywaniem docisku czy zamachu ze pół mm to dużo. Dlatego albo się tarcze zmienia albo podpilowujesz docisk.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Jędrek Z - 12-02-2016 21:44

Witam.Po zeszlifowaniu docisku o 0,5 mm w to miejsce podłożyłem podkładki z blachy 0,5 mm- wygląda na to że to za mało -pedał poszedł do góry ale jeszcze sprzęgło "wlecze"-jak się nie poprawi -to założę blachy 1 mm.A po zdjęciu tej blachy dystansowej z tyłu silnika będzie dziura i koło będzie na wierzchu-czy ta blacha przy okazji nie robi za osłonę koła zamachowego ?