Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: FORUM OGÓLNE (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Off topic (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA (/showthread.php?tid=1305)



RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - wesol - 10-01-2016 00:22

A ja wymienilem pompę tandemowa


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - spraktor - 11-01-2016 00:35

miałem zmieniac auto, ale wczoraj sprawdzilem popmki vagiem i są igła, jutro ida do wymiany świece żarowe, bo 2 padły, podlewam je od paru dni, pozniej turbo na czyszczenie i uszczelnienie wyjscia polosi z prawej, bo cieknie, troche pracy przede mną, postaram sie porobić zdjecia z czyszczenia


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - spraktor - 11-01-2016 23:46

no i co, wykręciłem wszystkie świece bez problemu, wyjołem turbo i jednak samo czyszczenie niewystarczy, ma mega luz osiowy, częśc zimna zarzygana olejem, cholera dzis wszystko pod górkę najpierw skończył mi się gaz w butli z ogrzewania, a pozniej szczeliła mi grzechotka, myślę nad samodzielną wymianą rdzenia KORAS, sądostepne po 550zł zł, i porozruszaniu kiery myśle ze bedzie chodzić, Wesoł co ty na to, czy dac turbo firmie czy sam robić??


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - wesol - 12-01-2016 07:28

no chinski koras z allegro to raczj enie jest dobry. Nikt ci nie powie czy wytryzma dwa dni dwa miesiace czy dwa lata. Byly wszystkie mozliwe przypadki. Nawet mielismy tak ze wyjechal z podnosnika i bez butowania zakonczyla sie jazda. Mozna z meletta kupic srodek ale jesli mnie pamiec nie myli to cos kolo 750 zl. Ja tam wolabym uzywaną bo sprawna dostaneisz do swojego za 300 zl za turbo ASZ juz wydjaniesze zaplacisz 500-600 zl. Co ori to ori. tylko melett sie jeszcze spisuje dobrze z zamiennika.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - spraktor - 12-01-2016 22:37

bede miał jutro zregenerowane turbo na gratach z meleta, czy na gwint świec można dać krople smaru miedzianego? turbo robie w fimie http://turbotechnika.prv.pl/


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - mati667 - 12-01-2016 23:11

Tak można dać trochę smaru miedzianego na pewno pomoże przy następnym wykrecaniu


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - wesol - 13-01-2016 07:36

Bogumil W polecal kredea posmarowac. Ja tez raczje smarem miedzianym jade ale ponoc nie powinno sie tam zadnych smarow ladowac.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Czerwony - 13-01-2016 10:20

Ja nic nie zrobiłem w moim SAG. To on zrobił. Dziś rano automat od włączania świateł mijania powiedział "pa-pa". Teraz muszę pamiętać o włączaniu świateł, dopóki z moim elektrykiem się nie zobaczę.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - sebecco - 19-01-2016 11:41

Wymieniłem wszystkie amory (na Kayaby i teraz Alka chodzi elegancko...), walczę z ABSEM oraz naprawiłem szwankujący centralny (feler był z plytką z bezpiecznikami...

Do zrobienia pozostaje:
1. Docisk tylnej wycieraczki, by zbierała na całej szybie a nie tylko u góry i na dole pióra;
2. Wymiana zewnętrznego lewego lusterka nieskladanego na składane;
3. Sprawdzenie i ewentualna naprawa dogrzewacza;

W planach:
1. Podgrzewanie przedniej szyby;
2. Sprawdzenie słabego dmuchania nawiewow z przodu pojazdu;
3. Przygotowania do wymiany rozrządu bo już 45k na obecnym zrobione.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - spraktor - 19-01-2016 23:27

założona turbina po regeneracji, nowe świece, i nagle moje auto zapierdala jak przecinak, zbiera sie od samego dołu, i pali od dotkniecia kluczyka, ale faza, to nie ten sam samochód, co sie dziejeBig Grin