Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: FORUM OGÓLNE (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Off topic (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA (/showthread.php?tid=1305)



RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - lopez931 - 14-10-2015 17:48

Ja dzisiaj polutowałem przewody głośnikowe w drzwiach bo się poprzecierły
(12-08-2015 21:39)ULTRA napisał(a):  Dziś sprawdziłem okablowanie w przelotce drzwi i oto co mnie spotkało.

[Obrazek: min_dc1d00f62a50f35ac02c630e563a2.jpg] Uploaded with fotem.pl

Teraz tak, czerwony i czerwono-brązowy odpowiadał za głośnik w drzwiach od strony kierowcy, głośnik już działa.
Naprawił mi sie centralny zamek, bo z pilota nie otwierały się drzwi kierowcy.
Za co odpowiada przewód zielono-niebieski oraz fioletowy.?




to samo dziś mnie napotkało


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - wesol - 15-10-2015 18:32

Po wielu latach wkoncu zainstalowalem zdalne sterowanie centralnego zamka. Jakos zawsze czasu brakowalo.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - darek72 - 15-10-2015 22:07

A ja z pomocą telefoniczną kolegi Stefano przerobiłem mojego D3wz na ogrzewanie postojowe włączane z pilota. Dzięki Janusz za pomoc


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - tomcio ze zbrus - 19-10-2015 16:20

Dziś wymieniłem uszkodzony tajemniczy element 3101FB02 odpowiadający za podświetlenie zegarów na darlingtona BDX34C.
Wszystko działa.

Próbowałem IRFZ44, IRF740, IRF1010 (zapalało się razem z zapłonem, nie działała regulacja),
I LM350 (regulacja działała odwrotnie). Według radiomuseum.org jest to zamiennik 3101FB02.

Pozdrawiam


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - peters - 19-10-2015 21:20

Dzis kolejny dzien walczylem aby usprawnić do eksploatacji Sharana. Sprawdziłem z ciekawosci swiece zarowe i sie okazalo ze 3 sa spalone. Troche mnie zaniepokoilo to ze jak zapali to przykopci na niebiesko,zobacze jak bedzie a nowych swieczkach.Troche boli bo sztuka po 50zl. No i musze jeszcze aku nowe wstawic gdyz jak robie przy aucie to siada i nastepnego dnia czasem zapali lub nie. Jutro jade zalozyc zimowki,to zobacze czy sciaganie na prawo strone i szum ( jakby lozysk) ucichnie.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - wesol - 20-10-2015 17:37

Dziaki koledze Stefano doszedlem co jest nei tak umnie w dogrzewaczu. Okazuje sie ze czujnik temperatury wody wejsciowy zakonczyl wspolprace. Takze od Stefano jada juz szczotki do pompki bo tez okazuje sie ze wstawilem jakis dupne i pompa wodna ma duzo mniejszą wydajnosc.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - DDiablo - 20-10-2015 18:47

Wymieniłem linkę ręcznego, myślałem, że to zacisk, ale na szczęście tylko linka. Co ciekawe była oryginalna 14 letnia, druga też 14 lat i śmiga jeszcze bez problemu. Jednak trzeba zabezpieczyć bo na tylnym wahaczu się przeciera osłona i w tej jednej to była przetarta całkiem, dlatego pewnie padła.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - pomidor - 20-10-2015 19:56

Dzieki koledze wesoł w sobote zostaly wymienione rozrząd termostat filtry świece olej jeszcze czeka naprawa dogrzewacza ale tu czekam na czesci dod stefano


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - peters - 20-10-2015 23:14

Kolega Stefano to porządny człowiek stara sie pomoc jak umie. Ja swoj nawet nie rozbieram tylko czekam na nowy a ten stary wysylam do Niego.Felerny D5ZF czy jak mu tam.
Brak czasu zeby znow sie uczyc,wystarczy ze D3WZ i D5 ogarniam.

A ja dzis zalozylem zimowki Nokiany ale z Rosji i wulkanizator troche marudzil bo ciezko je wyważyć. Ale najwazniejsze ze drgania kierownicy ustaly.Wiec jest nadzieja ze powoli autko bede usprawniał do pelnej używalności i perfekcji. Jeszcze dzis zdazylem zrobic troche przymiarki do lampki w bagażniku. Jutro wyjazd bo bym założył nowe swieczki Beru 4szt i w koncu założyl przód chlapacze. A potem wezme sie za podszybie i sprawdze ta pomke. I jeszcze do ogarnięcia ojca Seat Alhambra,termostat,przy AFN ciezki orzech do zgryzienia.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - andrew7800 - 20-10-2015 23:35

Termostat w AFN to nie takie straszne. Robiłem to kilka razy.Wink Też mam wyjęty piec D5SF bo jest niesprawny.