Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: FORUM OGÓLNE (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Off topic (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA (/showthread.php?tid=1305)



RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - wesol - 24-02-2013 09:54

moze byc cos zle wyregulowane lub tak jak pisalem moz emasz przytarte amorki. Byly problemy z morkami sachsa czy bistein'a ze sie zacieraly tak ze juz nie dawaly sie ani wydluzyc ani wcisnać. JA ci mowie ze nie ma opcji by amorek mial sprawnosc 95%


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - raventes - 24-02-2013 10:05

Gdyby amorki były przytarte to komfort jazdy byłby jak w czołgu a wszystko jest ok.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - wesol - 24-02-2013 10:37

ojj juz mi cycki opadaja. nie mysl zero jedynkowo. Moga sie przycierac lekko., srednio i mocno. Moga sie zacierac tylko w pewnym polozeniu tloczyska. Kto wie co jet nie tak. Zreszta juz pisalem z emoze sprzet jest nieco zle skalibrowany. Nawet rodzaj sprezyn ma wplyw na pomiar skutecznosci amorkow tak jak i cienienei w kolach, rozmiar ogumienia itd. Prawidlowo powinno sie ustawic przed wjazdem cisnienie w kolach. Pytam sie kto to robi na SKP?? Na uczelni w Szczecienie na Klonowica 11 mamay stacje SKP ( szczeciniaki wiedza gdzie to i pewnie tam byli) powiem ci ze mielismy zajecia na tej stacji SKP- sa łąwki- nie wierzysz to przyjedz a przedstawie cie profesorowi Bryczkowskiemu, który tam użaeduje oraz mojemu koledze ze studiów Arturowi Czemnemu, ktory takze na tej stacji pracuje. Robilismy takie pomiary na tej stacji. Tak jak i sprawdzanie hamulców robilismy ze powiadam ze nie wiem czy w godzine bysmy to wszystko ogarneli. Pomiary i wszystkich korektorów sily hamowania ( a jest ich kilka w aucie) i badanie na drodze opożnieniomierzem i z powietrzem w kolach podwyzszonym i obnizonym do normalnego i z jedna strona niedopompowana a druga przepompowana. Naprawde nie jest to takie hop siup.

Nie widzialem wynikow amorków zeby mialy po 95%. Nowe amorki zakladalem i w megance swojej i mieryzlem skutecznosc i w astrze G tez zakladalem KYB a nawet w meganie robilem kiedys taki myk ze przerobilem sprawne przednie amorki na tylne. Te to mialy podwyszona sprawnosc z wiadomych przyczyn ale i tak nie były to wyniki po 90% tylko nieco nizej.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - Sigma_74 - 24-02-2013 17:40

ja się zebrałem wczoraj i ..
zrobiłem schowek i wentylator od klimy Wink
czasmi piszczał czasami też ocierał a schowek sie urwał po prostu Wink
ale zrobione wszystko i gra muzyka Wink

kolejny dzien i kolejna trasa Wink


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - rafalk74 - 24-02-2013 17:47

Zauwazyle uszkodzona gume na prawym przegubie. Bedzie trzeba wymienic. <zly>


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - krisb - 24-02-2013 18:27

Wymienili mi zimną muszle od AUYdo TURBO ASZ,teraz wszystko idealnie pasuje,koszt 350zł.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - marcyb3 - 24-02-2013 21:57

Naprawione przewody niędzy klapą a karoserią,czyli dodatkowe swiatło stopu i juz brak zwarcia przy wrzucaniu wstecznego


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - piromanik - 24-02-2013 22:07

wczoraj i dziś wymieniłem żarówki na Ledy więcej info tutaj : Ledy mk1


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - tomekiewa - 25-02-2013 22:05

No i dzisiaj kolej przyszła na wymianę pasa bezpieczeństwa kierowcy.Z racji znajomości w zakładzie produkującym pasy udało mi się wymienić sam pas bez kasety a wymiana przy zachowaniu pewnych zasad jest bardzo dziecinnie prosta.dałem stary pas wraz z klamrami bo poprzedni właściciel chyba go pogryzł i się paskudnie pruł na brzegu, kolega wszył mi wszystko włącznie z tą białą wszywką zaznaczam że wszystko na profesjonalnym sprzęcie w zakładzie produkującym pasy. czas pracy ok 1 browarka (1/2 h) hihi


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - Scrappy - 28-02-2013 19:50

Wczoraj zamontowałem ringi na zegary, przelutowałem i zakodowałem pilota (wreszcie działa), a dzisiaj wymieniłem matę grzewczą lusterka kierowcy. Zostanie prawa strona, ale odkleić to wszystko to jakaś masakra jest.