Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: FORUM OGÓLNE (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Off topic (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA (/showthread.php?tid=1305)



RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Czerwony - 29-04-2015 08:37

Wycieraczki zmienione. Poprzednie, po zimie zaczęły skakać jak żabki Smile

Tak przy okazji: kiełkuje mi myśl, żeby poprawić malowanie ramion wycieraczek, ale na samochodzie, bez zdejmowania (wiadomo - folia, zabezpieczenie). Co polecacie?

Kiedyś używałem (do innych celów) ładną czarną matową farbę - chyba nazywało się to "do tablic szkolnych", ale to było czarno-czarne. Ramiona chyba by trzeba na ciemny grafit, nie na czerń malować?


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Stiven - 30-04-2015 10:03

Wymienione wycieraczki i chłodnica wody


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - DDiablo - 01-05-2015 12:48

(29-04-2015 08:37)Czerwony napisał(a):  Wycieraczki zmienione. Poprzednie, po zimie zaczęły skakać jak żabki Smile

Tak przy okazji: kiełkuje mi myśl, żeby poprawić malowanie ramion wycieraczek, ale na samochodzie, bez zdejmowania (wiadomo - folia, zabezpieczenie). Co polecacie?

Kiedyś używałem (do innych celów) ładną czarną matową farbę - chyba nazywało się to "do tablic szkolnych", ale to było czarno-czarne. Ramiona chyba by trzeba na ciemny grafit, nie na czerń malować?

Co prawda nie malowałem wycieraczek, ale malowałem ramki tylnych szyb w sharanie ( amelinium ) i mazałem to zwykłym czarnym sprayem po wyrównaniu bąbli i spokojnie 2 lata wytrzymało jak nie 3. Ramiona raczej na czarno u mnie są czarne.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - andrew7800 - 01-05-2015 12:58

Ja u siebie też zamierzam pomalować ramiona bo trochę zmęczone. Nie ma z tym dużo roboty ale zastanawiam się nad czarnym matem i czarnym połyskiem. W obu szarakach wyglądają na czarny połysk więc mam dylemat.Huh


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Czerwony - 01-05-2015 13:15

(01-05-2015 12:58)andrew7800 napisał(a):  Ja u siebie też zamierzam pomalować ramiona bo trochę zmęczone. Nie ma z tym dużo roboty ale zastanawiam się nad czarnym matem i czarnym połyskiem. W obu szarakach wyglądają na czarny połysk więc mam dylemat.Huh

Błyszczące elementy w polu widzenia? Słabo.
Wydaje mi się, że w większości samochodów ramiona są matowe, ale deszcz pada i nie wyjdę teraz na parking w celu przeprowadzenia badań Smile


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - andrew7800 - 01-05-2015 17:38

Przyjrzałem się konkretniej zanim zaczął padać deszcz i wygląda na mat.

Po ostatnich przebojach na myjni automatycznej w miejsce uszkodzonej anteny na dachu założyłem antenkę GPS oryginał z 2004 roku typu rekinek.Tongue


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - koleś - 01-05-2015 19:26

Wprawdzie alhambra jest szwagierki ale chyba pozwolicie, że coś napiszę.

Naprawiłem dziś tempomat. Uwalony był czujnik na pedale sprzęgła.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - bartek82r - 01-05-2015 22:34

Ja wymieniłem ostatnio świece, tuleję wahacza, filtr powietrza, kabinowy i bezpiecznik z oświetlenia wewnątrz kabiny Smile


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - dmusek - 02-05-2015 22:17

Wymieniony komplet pompek.Big Grin Końcówka AK, chociaż był już plan na ALki i korekcje Bipów, ale narazie odpuściłem.Tongue Nie polecam filtrów paliwa Meyle. Był cały pokiereszowany chociaż zmieniany w listopadzie. Syf poszedł w pompowtryski i pa pa... 4 złomy.Angel Wszystko dlatego, że nie chciało mi się kilka godzin poczekać na sprowadzenie filtra Mann-a.
Pompki ustawione i wyregulowane. Teraz na postoju 0.4l/h przy wyłączonych wszystkich odbiornikach. Przy maksymalnym obciążeniu altka i włączonej klimie 0.6 l/h. W jeździe też spalanie spadło, co mnie bardzo cieszy. Wymienione śruby pokrywy zaworów na zwykłe 8.8, bo te oryginały to pękająca porażka przy 8Nm. Ale urwane przynajmniej się łatwo wykręcają. Wystarczy wbić zaostrzony śrubokręt i wykręcić.
Zdemontowany i wyczyszczony zbiornik i cały układ paliwowy, zmieniony filtr na Mann.
Przy okazji zdjęta miska olejowa i przegwintowany korek na "16". Zmieniony olej i jego filtr na... Mann.
Dorobione klucze do odkręcenia miski od uszczelniacza od strony wału. Zwykły imbus "piątka" z" kulką" dojdzie, ale jest za słaby.
Połatany tłumik przu jednym wieszaku i zamalowany specjalnym sprayem.
Wymienione łączniki stabilizatora na... Mayle HD. Sprawdzę tę 3-letnią gwarancję.
I 2 dni majówki pod autem zakończone piwkiem przy grillu.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - wesol - 03-05-2015 07:32

ALek na rynku zrowych to juz raczje nie ma. Zreszta co mialy by dac to nie wiem bo te ori wystarcza spokojnie na 180 koni. Cos mi sie nie chce do konca wierzyc w to co piszesz z tym filtrem i zasyfieniem bo przeciez w pompie tandemowej jest dosc drobne sitko. Predzej by je zapchalo i by paliwa nei dostawal zanim by zasyfilo wtryski. Co to znaczy pompki ustawione i wyregulowane. to nei wiem ale rozumiem ze chodzi poprostu o poprawny montaż. TO co pokazuje komp to nie jest wiarygodne. Chesz to mzona zorbic ze bedzi epokazywac i 0.2 litra na godzine.

Jesli nie wyczyszciles glowicy i kanałow w niej plus pompa tandem i weze to drugi komplet pompek poleci tez.

Wczoraj z nudów to rozebralem podszybie i mechanizm wycieraczek. Ostatni raz to obilem chyba ze 3 lata temu i okazuje sie ze juz tam powoli sie zasieraly te sworznie.