Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: FORUM OGÓLNE (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Off topic (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA (/showthread.php?tid=1305)



RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - frik - 24-04-2015 19:19

Wczoraj wymieniłem sworzeń wahacza. Wygląda jakby był od nowości. Nie obyło się bez wyciągania wahacza.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - edziq - 25-04-2015 15:54

Kilka dni temu założyłem na tył nowe kyb. Potem postawiłem sharana u znajomego blacharza żeby go trochę odrdzewił i wyspawał miejsca pod lewarek tuż za przednim kołem. Kupiłem od piwka nadkola bo moje były niekompletne i wydech bo też już słabł. Teraz chcąc niechcąc jeżdżę motocyklem bo tylko ten środek transportu mi został. Póki pogoda dobra jest...


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - wesol - 25-04-2015 17:15

Pelen serwis halumcow w sharanie. Czyszczenie, wyrównanie tarcz hamulcowych na przedzie i tyle, Przesmarowanie i rozruszanie profilaktyczne tloczków plus na przód nowe klocki ham ATE.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - piotto0 - 25-04-2015 18:30

Umyty, na lakier Quick Detailer + założone wreszcie letnie koła.

[Obrazek: 55bKN3vl.jpg]

[Obrazek: oHX9XuXl.jpg]

[Obrazek: oEkcp33l.jpg]


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - andrew7800 - 25-04-2015 21:51

Pierwszy raz myłem auto na myjni bez dotykowej i od razu Zonk.Angry
Po umyciu okazało się że myjnia wyłamała mi antenę na dachu. Nie ma to jak lanca w dłoń i dookoła auta.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - piotto0 - 26-04-2015 01:36

(25-04-2015 21:51)andrew7800 napisał(a):  Pierwszy raz myłem auto na myjni bez dotykowej i od razu Zonk.Angry
Po umyciu okazało się że myjnia wyłamała mi antenę na dachu. Nie ma to jak lanca w dłoń i dookoła auta.

Myjnia bezdotykowa to taka myjnia gdzie masz do wyboru parę programów i myjesz właśnie lancą dookoła auta. Typu gorąca woda z proszkiem, woda demineralizowana itd. Jedna z bezpieczniejszych myjni dla naszych lakierów.

Myjnia dotykowa tzn. szczotki -> to myjnia gdzie wjeżdżasz autem i tam szczotki go pięknie rysują - myślę że taka myjnia Ci wyłamała antenę na dachu.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - frik - 26-04-2015 08:27

Przejechałem wczoraj 550 km na drugi koniec Polski Smile


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - skimir - 26-04-2015 20:33

Zakończyłem zabawę ze sprzęgłem po awarii wysprzęglika.

Nowe sprzęgło, docisk, dwumas, wysprzęglik.
Założyłem inną skrzynię bo w mojej troche już było dwójkę słychać.

Jest OK. Roboty w cholerę ale...

Przy okazji zamontowałem światła do jazdy dziennej.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - spraktor - 28-04-2015 21:12

dziś pojechałem do goscia kupic nakładki fabryczne na progi, bo naszła mnie na nie ochota, ale niestety cena mnie zastrzeliła i niekupiłem ich 200zł
, jutro idę do garażu robić wstawki w miejsca zgnitych elementów podłogi, a dokładniej element łączący podłużnice z progiem w przedniej części, zaraz za miejscem pod lewarek


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - andrew7800 - 28-04-2015 21:53

Masz rację co do ceny ale ciężko to w komplecie i oryginale dostać a jak już coś jest to średnio 250 złotych.Huh