Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: FORUM OGÓLNE (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Off topic (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA (/showthread.php?tid=1305)



RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - grażyny - 10-04-2015 21:51

(10-04-2015 20:39)DDiablo napisał(a):  Kolejny mod dokończony prawie po roku. Poza tym wymienione sprzęgięłko alternatora i pasek, wreszcie cisza, nic nie piszczy przy lekkim skręcie nawet na pełnym skręcie nic nie piszczy, nie wyje i telepie kierownicą, poza tym nie buczy po włączeniu mocniejszego obciążenia chociażby świateł. Co dziwne moje stare sprzęgiełko wyglądało w sumie na sprawne, jednak trochę szumiało jak kręciło się nim w przeciwną stronę.

A na tej fotce to jest jakaś nowość ??


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - DDiablo - 10-04-2015 22:22

No w sumie nie napisałem, że chodzi o przyciski od szyb uchylnych, mój błąd Angel


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - skimir - 15-04-2015 16:20

Co zrobiłem??? - uratowałem sharana przed atakiem mojej furii, nie wziąłem siekiery i nie porąbałem go...

Czemu?
Październik 2013 - wymiana rozrządu bo było słychać łańcuch... Wyciąganie silnika i wszystkie perypetie... Confused

Chyba popełniłem błąd w weryfikacji podzespołów bo:

Luty 2015 - padł rozrząd. Przeskoczył dwa zęby - starły się zęby na kole pośrednim. Czemu - nikt nie wie... Wyciąganie silnika i wszystkie perypetie... Confused

Wczoraj padł wysprzęglik. Wróciłem do domu 30km startując spod świateł na rozruszniku...
No i co w planie - wyciąganie silnika i wszystkie perypetie... AngryAngry

Już chyba tam na wszelki wypadek wszytko wymienię - wysprzęglik, sprzęgło, może i k... mać dwumasę, choć mam ochotę całą skrzynię wymienić bo trochę jęczy na dwójce... Ale jak to wymienię to pewnie puści uszczelniacz wału...
Wszystko super, to się zdarza ale czemu do k... nędzy aby cokolwiek tam zrobić trzeba pół samochodu rozebrać?

OK - trochę się wygadałem...


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - wesol - 15-04-2015 18:18

ja ostatnio... heh po zimie dwie linie w pdogrzewaniu tylnej szyby naprawilem bo mnie okropnie to denerwowalo ze akurat na srodku dwie linie nie rozmrazaly szyby.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - grażyny - 15-04-2015 20:51

(15-04-2015 18:18)wesol napisał(a):  ja ostatnio... heh po zimie dwie linie w pdogrzewaniu tylnej szyby naprawilem bo mnie okropnie to denerwowalo ze akurat na srodku dwie linie nie rozmrazaly szyby.

Może bys obszerniej opisał sposób naprawy ogrzewania szyby ?


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - DDiablo - 15-04-2015 20:52

(15-04-2015 18:18)wesol napisał(a):  ja ostatnio... heh po zimie dwie linie w pdogrzewaniu tylnej szyby naprawilem bo mnie okropnie to denerwowalo ze akurat na srodku dwie linie nie rozmrazaly szyby.

To chyba jakaś fabryczna wada bo u mnie było podobnie. Natomiast w sharanie z 97r nic się nie przepaliło.

(15-04-2015 20:51)grażyny napisał(a):  
(15-04-2015 18:18)wesol napisał(a):  ja ostatnio... heh po zimie dwie linie w pdogrzewaniu tylnej szyby naprawilem bo mnie okropnie to denerwowalo ze akurat na srodku dwie linie nie rozmrazaly szyby.

Może bys obszerniej opisał sposób naprawy ogrzewania szyby ?

Wielkiej filozofi nie ma, kupujesz lakier przewodzący taki do naprawy szyb i łączysz scieżki. U mnie się trzyma już ponad pół roku albo rok, nie pamiętam.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - wesol - 15-04-2015 23:34

Musiałem drucika , nitki użyć bo przerwa była 15 mm ale fakt lakier do tych celów zakupiony był już chyba z 5 lat temu.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - wielkasliwa - 16-04-2015 13:52

wymieniłem opony po raz drugi na letnie Big Grin
zakupiłem komplet nowych 18'' za 1000 zł brutto z wymianą , wybór padł na kormoran gamma b2 i na razie jest spoko czekam tylko na jakieś większe opady deszczy aby się przekonać, że dobrze wybrałem Big Grin zobaczymy ...


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Czerwony - 18-04-2015 11:05

Wymienione:
- przegub zewnętrzny lewy;
- osłona przegubu wewnętrznego lewego;
- łożyska amortyzatorów z "talerzykami";
- klocki hamulcowe przód.

Cichutko i komfortowo się od razu zrobiło - szczególnie, że kierowca (raczej jego portfel) teraz jest lżejszy o parę stówek...


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - maliniak - 24-04-2015 14:04

Ostatnio u mnie była tylko wymiana żarówek.