Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: FORUM OGÓLNE (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Off topic (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA (/showthread.php?tid=1305)



RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - tomjacko - 31-01-2015 20:44

Wymieniona chłodnica intercooler (chyba tak się to nazywa Huh)
Wymienione 3 poduszki silnika.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - rizist - 31-01-2015 22:58

....jedno zrobione, drugie schrzanione przez nieuwage mechanikana w jednym z warsztatow. Dzisiejsze szukanie przyczyny wylaczenia ABS w innym warsztacie ( uszkodzenie jakiegos sensora a jest ich 4 na kazde kolo 1 szt.) Scheiße, nastepne koszty.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - wesol - 31-01-2015 23:09

Wymienione masz końcówki drążków kieorwniczych a nie drązki kierownicze jak widze na tej focie. A co ci tam namieszali w tym abesie to nei wiem ale mysle ze cos z kabloteka od czujnika w kole. Osobiscie uwazam ze mogles mimo to wymienic same gymy w wahaczach bo pewnei i tak to robia a koszty pewnei mniejsze by byly. Zalezy tez czy te wahaczae poszly nowe czy zamienniki bo moze wrócisz jeszcze do tej wymiany za jakis czas.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - rizist - 31-01-2015 23:19

Tak koncowki drazkow a nie drazki wymienione (nie jestem jeszcze fit z nazewnictwen czesci samochodowych po polsku ale mysle ze robie postepy). Moglem wymienic w wahaczach tylko "Satz"tzn gumy itd. napewno kosztowalo by mniej ale juz tak zadecydowalem. Stare oryginalne wahacze zabralem ze soba, moze kiedys sie przydadza.

A teraz problem jest inny, 1 szt. sensora ABS (oryginalny VW osztuje 90€ a gdzie robocizna?


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - wesol - 31-01-2015 23:23

To już powinien pokryć mechanik co zepsuł czujnik. Tak przynajmniej się to odbywało w aso gdzie pracowałem.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - rizist - 31-01-2015 23:32

W zasadzie powinienen mechanik poniesc koszty za zepsucie sensora lub sensorow ale dalem sobie spokoj z tym, nawet go nie powiadomilem o tym (byc moze zrobil to jego pomocnik). Wazne ze wymienil mi to wszystko (tylko robocizna) nie za 800€ tak jak chcieli inni. Calosc "operacji" trwala 3 godziny. Byc moze bede go kiedys potrzebowal ale bede patrzyl na jego rece.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - saltech - 01-02-2015 11:41

w galaxy vr6 żony wymontowałem silnik i skrzynie biegów, naprawiłem zespół wybierający biegi i zamontowałem ponownie. przy okazji lepszego dostępu pompa abs i uszczelka pod miską olejową.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - rizist - 03-02-2015 21:54

Dzis osobiscie wymienilem w moim sharanie sensory ABS, przod lewy i prawy. Nie odbylo sie bez rozwiercania starych czujnikow. Po 20 metrach jazdy nowe czujniki zalapaly juz nic nie wyswietla sie na tyblicy.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - andrew7800 - 04-02-2015 01:17

Nareszcie przywiozłem sobie troszkę pierdółek do auta. Najważniejsze że mam w idealnym stanie podsufitkę. TongueBig Grin


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - frik - 06-02-2015 18:39

Ostatnio wymieniałem łączniki stabilizatora a dzisiaj przeciągałem kabel zasilający wzmacniacz z komory silnika do kabiny Smile