Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: FORUM OGÓLNE (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Off topic (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA (/showthread.php?tid=1305)



RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - rizist - 06-01-2015 23:08

(06-01-2015 22:31)szparag86 napisał(a):  Jeśli auto robiło tylko krótkie trasy na co dzień ( np kilka km do pracy i z powrotem) to jest to normalne. Ale może tez oznaczać zatkaną odmę (odpowietrzenie skrzyni korbowej przewód plastikowy, który wychodzi z bloku silnika i wchodzi od góry do pokrywy głowicy) co w dalszej eksploatacji z takim stanem grozi zatarciem silnika, gdyz na skutek wzrostu ciśnienia w komorze korbowej uniemożliwi podanie oleju na górę do głowicy ( dla przykładu to jest notoryczny zimą - odma wtedy zamarza - w silnikach 1,0-1.6 8v z grupy vw seat) lub co gorsze padającą uszczelkę pod głowicą (płyn chłodniczy idzie do oleju), to możesz zweryfikować kontrolując poziom oleju i płynu.

Dzieki szparag86 za madra porade. Jestem jeszcze zielony ale sie szybko doksztalcam dzieki pomcy ludzi z naszego Forum. Chcialbym znalesc ten przewod plastikowy, dobrac sie do niego i wyczyscic go na wszelki wypadek. Co do oleju i wody, wiem jaki mam poziom teraz. Nie wiem tylko po jakim przebiegu kilometrow powino sie zrobic kontrole poziomu.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - marcyb3 - 06-01-2015 23:27

Panowie w tym wątku nie prowadzimy dyskusji,tylko piszemy co zrobiliśmy przy swoim aucie


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - szparag86 - 06-01-2015 23:29

No faktycznie, się zapomnieliśmy, przepraszam. Proszę kolegę moderatora o przeniesienie powiązanych postów w odpowiednie miejsce.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - maselinho - 07-01-2015 11:16

Co prawda nie dzisiaj tylko w poniedziałek, ale wymieniłem:
- czujnik temperatury cieczy chłodzącej
- czujnik poziomu oleju
- termostat
- regeneracja rozrusznika
- wymiana oleju
- wymiana płynu chłodniczego

Taki dzień konia miałem Smile, pierwszy raz robiłem takie rzeczy więc tym bardziej się cieszę, że samochód odpalił Smile.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim SGA - kmach77 - 07-01-2015 18:57

Przyszly uzywane amory i od razu poszly do regeneracji - czyt utwardzenia. Zalozenie - tlumienie jak Bilsteiny B6.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim SGA - Sigma_74 - 07-01-2015 18:59

odpaliłem po tygodniu, - 13 w Wawie w nocy a on jak szalony, odpalił jak złotko, przejchałem 8 km a jutro cisnę na WrocłąwWink


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim SGA - szparag86 - 07-01-2015 21:35

tarararara Smile galxy odpalony Smile chodzi jak złotko, cichutko, równiutko, płyny i filtry powymieniane, wszystko jak ta lala Smile
po regeneracji głowicy na razie spostrzeżenia:
ciszej pracuje na wysokich obrotach (wcześniej miał metaliczny dźwięk - pewnie przez te luzy na prowadnicach)
wydaje się, że lepiej wkręca się na obroty na to mogło miec wpływ przemycie przepływki oraz wymycie kolektorów bo w ssącym było otwór o ok 1 cm zmniejszony przez nagar
Zobaczymy jakie efekty jeśli chodzi o moc i spalanie, są obrobione gniazda zaworowe i nowa uszczelka, splanowana głowica to teoretycznie powinno byc lepiej...
jutro traska z lawetą 260km w piątek 330km to się okaże co i jak Smile


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim SGA - Sigma_74 - 08-01-2015 12:42

Warszawa- Wrocław szybko i sprawie a przede wszystkim 4x4 -BAJER !!!!! OD poddębić do Sieradza miodzio sie spisywał Wink


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - biart3 - 09-01-2015 23:52

Naprawa Wybieraka skrzyni biegów mnie spotkała.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - marcyb3 - 10-01-2015 00:20

Wczoraj wymienione gumy na drążku stabilizatora, założone projektory w przednich drzwiach oraz założona lampka w drzwi , jutro druga będzie założona Rolleyes