Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: FORUM OGÓLNE (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Off topic (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA (/showthread.php?tid=1305)



RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - dmusek - 31-12-2014 08:38

Właśnie o ten sztyft mi chodziło Wink


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - slawko4x4 - 03-01-2015 23:33

ja tam po myjce samoobsługowej w -5 stopniach ? nie polecam aktywnej piany ciężko schodziła spłukiwaniem wysokim ciśnieniem bo od razu zamarzała zanim obszedłem auto a gdy dojechałem 3 km pod blok były problemy z otworzeniem drzwi i przejechałem ścierką z wazeliną którą ledwo wyciskałem z tubki Undecided no i takie tam WD w zamki i klamki

no i naprawa grzanego tyłka czyli skrócenie uszkodzonego kawałka kabla na""lewy półłdupku ":P ta wymęczona część fotela na którym często się zsuwa z fotela przy wysiadaniu


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - slawko4x4 - 04-01-2015 11:23

dla czego tylko w ciągu 60 min można edytować ??

(03-01-2015 23:33)slawko4x4 napisał(a):  no i naprawa grzanego tyłka czyli skrócenie uszkodzonego kawałka kabla na""lewy półłdupku ":P ta wymęczona część fotela na którym często się zsuwa z fotela przy wysiadaniu
https://lh6.googleusercontent.com/-CAsqcSrT-mw/VKkB0MFge6I/AAAAAAAAD7A/j8fiZVUMt58/s800/grzany%2520fotel%2520sharan%2520P1140482%2520-%2520Kopia.JPG

tu można powiększyć
https://picasaweb.google.com/lh/photo/hHWjLWr98UOjgt0YRq_PxOPiyf81ooFjV2LbRjkh2H0?feat=directlink


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - andrew7800 - 04-01-2015 13:56

Wymieniłem wszystkie elementy w klamce u brata w Sharanie. Jeździł kilka dni z zaciętym kluczykiem w drzwiach kierowcy.Sad


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - DDiablo - 04-01-2015 16:05

Naprawiłem tylny zamek, okazało się, że faktycznie przełamał się tylko przewód masowy, dorobiłem kawałek, polutowałem i wsadziłem w termokurczkę + zaizolowałem 2 inne w których też przełamała się lekko izolacja. Pewnie przy okazji będę wymieniał kable. Znalazłem w końcu optymalne miejsce dla pda do diagnostyki, miałem go wsadzić w miejsce uchwytów na kubki, które chciałem przerobić ( najlepiej jakby stamtąd się wysuwał pda), ale chyba będę go wpinał po prostu w kratkę nawiewu, pasuje idealnie i uchwyt mocno trzyma po dodaniu izolacji, więc wypaść nie wypadnie. Muszę jedynie kabel do pda zmienić bo ten jest zbyt twardy i obawiam się, że gniazdo mi może wyrwać. Coś muszę wykombinować.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - Czerwony - 04-01-2015 16:21

(03-01-2015 23:33)slawko4x4 napisał(a):  ja tam po myjce samoobsługowej w -5 stopniach ? nie polecam aktywnej piany ciężko schodziła spłukiwaniem wysokim ciśnieniem bo od razu zamarzała zanim obszedłem auto [...]

Tydzień temu to samo ćwiczenie musiałem wykonać (samochód utytłany po trasie po sam czubek relingów). Myłem mocno nagrzany samochód i na myjni włączyłem ogrzewanie postojowe, więc jakoś żadne drzwi nie przymarzły. Na samochodzie - jak piszesz - zamarzało zanim obszedłem dookoła.

A poza tym wczoraj wymieniłem mechanizm lewego lusterka.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - szparag86 - 04-01-2015 17:27

Wczoraj położona i przykręcona głowica oraz cały osprzęt, jak jutro będzie czas to ustawienie rozrządu i rozruch...


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - kmach77 - 04-01-2015 19:41

Poliuretany zamowione. O czyms zapomnialem?
1.


Tuleje wahacza przedniego dolnego - VW Sharan - 2szt.
Dostępność: na zamówienie; Twardość: 85 ShA;
Sygnatura towaru: VWSNKPL5


105 PLN


2


210 PLN

2.


Komplet tulei tylnego drążka stabilizatora /4szt./ - FORD GALAXY/ SEAT ALHAMBRA/ VW SHARAN

Sygnatura towaru: KPLPUR155


100 PLN


1


100 PLN

3.


Tuleje przedniego drążka stabilizatora /2szt./ - FORD GALAXY/ SEAT ALHAMBRA/ VW SHARAN
Dostępność: w magazynie; Twardość: 85 ShA;
Sygnatura towaru: PU155


50 PLN


1


50 PLN

Wartość zakupów: 360 PLN


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - marcyb3 - 04-01-2015 19:42

Wczoraj wymieniony został napinacz paska PK firmy INA , niestety pasek też jest do wymiany bo na zimnym potrafi piszczec, oraz wymieniony prawy łącznik stabilizatora , lewy może jutro.no i drążki z końcówkami też do wymiany prawa i lewa strona.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - slawko4x4 - 04-01-2015 22:18

(04-01-2015 19:41)kmach77 napisał(a):  Poliuretany zamowione.

Wartość zakupów: 360 PLN

no to teraz będziesz jeździć taczką Smile auto zdecydowanie stwardnieje usztywni się w prowadzeniu

takie cuś do terenówek się daje

założysz to się pochwal z jazdy Cool