Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: FORUM OGÓLNE (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Off topic (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA (/showthread.php?tid=1305)



RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - DDiablo - 29-12-2014 15:34

Dodałem większy rezystor do leda od pompki, żeby mi w nocy nie waliło po oczach, przepiąłem interfejs do pda na linie k i zasilanie do fejsa wzięte po zapłonie z kabla od pieca, wszystko pod ręką. Jeszcze tylko ogarnięcie przodu, ale to chyba na wiosnę. A i nasmarowałem uszczelki wazeliną bo mi uszczelki przymarzają jak spadł deszcz ze śniegiem i zamarzł.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - adam - 29-12-2014 19:15

Dzisiaj założyłem zimówki


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - szparag86 - 29-12-2014 23:10

zawiozłem głowicę do sprawdzenia, za: zabielenie powierzchni ze sprawdzeniem płaszczyzny, sprawdzenie szczelności zaworów z ewentualnym dotarciem i sprawdzeniem na pęknięcia oraz umycie itd z wymianą uszczelnień policzyli 200zł, robiłem tam już 4 głowice i zawsze było bez problemów.
wypsikałem sprayem uszczelki i psiknąłem smaru w zamki


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - szparag86 - 30-12-2014 17:39

Pan mi dziś zadzwonił, żebym podjechał. Okazało się , że mam niemałe luzy na prowadnicach. Więc kazałem całą głowice rozebrać i powymieniać co trzeba. Cena wzrosła z 200 do 380zł. Blok głowicy jest ok, pęknięć nie ma. Czyli robione będzie zabielenie płaszczyzny, wymiana prowadnic i uszczelniaczy oraz obróbka gniazd.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - kris - 30-12-2014 21:49

Witam,dziś wyjęty i wyczyszczony EGR...


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - rafalsiem - 30-12-2014 22:05

(30-12-2014 21:49)kris napisał(a):  Witam,dziś wyjęty i wyczyszczony EGR...

Możesz opisać jak się to robi? Nie chciałbym tego zrobić źle. Dzięki.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - marcyb3 - 30-12-2014 22:29

Wymieniony czujnik temperatury u brata w Alhambrze Rolleyes , a jutro u mnie zawieszenie i jak dam rade to zbieżność Shy


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - Czerwony - 30-12-2014 23:37

(29-12-2014 15:34)DDiablo napisał(a):  [...] nasmarowałem uszczelki wazeliną bo mi uszczelki przymarzają [...]

Można uszczelki wazeliną? Na gumowe elementy chyba nie stosuje się preparatów na bazie tłuszczu?

Pytam, bo swoje "szprejowałem" jakimś silikonem do uszczelek właśnie, efekt jest niezły, ale mogłoby być lepiej.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - dmusek - 31-12-2014 01:31

Silikon działa krótko, ale lepiej niż Plak. Wazelina jest ok. i nie szkodzi pod warunkiem, że jest to wazelina techniczna. Najlepsze są smarowidła w sztyfcie, bo jeszcze latem potrafią nogawki ubrudzić Big Grin


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - piotto0 - 31-12-2014 02:11

No albo można użyć coś faktycznie przeznaczonego do uszczelek ;-), i nic się nie ubrudzi - a odżywi i zabezpieczy. http://shiningcar.pl/pl/p/Einszett-Gummi-Pflege-Stift/794