Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: FORUM OGÓLNE (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Off topic (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA (/showthread.php?tid=1305)



RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - wesol - 20-09-2014 07:26

Tak czułem. Kupa roboty. Sztywność montażu głośników to bardzo ważna sprawa. Widziałem jak na podszybie silnik dawali pierścień stalowy toczony.
Zamiesc w dziale audio jakąś poradę fotostory itp.przyda się jak nic.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - DDiablo - 24-09-2014 18:50

Okleiłem folią środek, z jednego arkusza 150x50 jeszcze mi zostało, a okleiłem klamki 4szt, nawiewy, środkowy schowek + monitor który mnie strasznie wkurzał napisem tft lcd color. Jak na pierwszy raz myślę, że ok, chociaż nawiewy i parę rzeczy muszę dociąć, bo pewnie odejdzie ze środka folia, ale to się zobaczy. Do oklejenia jeszcze środek deski i coś jeszcze. Wszystko to za 4,99 za arkusz foli + przesyłka Smile


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - Scrappy - 24-09-2014 20:13

(24-09-2014 18:50)DDiablo napisał(a):  Okleiłem folią środek, z jednego arkusza 150x50 jeszcze mi zostało, a okleiłem klamki 4szt, nawiewy, środkowy schowek + monitor który mnie strasznie wkurzał napisem tft lcd color. Jak na pierwszy raz myślę, że ok, chociaż nawiewy i parę rzeczy muszę dociąć, bo pewnie odejdzie ze środka folia, ale to się zobaczy. Do oklejenia jeszcze środek deski i coś jeszcze. Wszystko to za 4,99 za arkusz foli + przesyłka Smile

Jak za tą cenę niezła nie? U mnie też dużo zostało jeszcze, i nawet się trzyma ta folia Big Grin


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - DDiablo - 24-09-2014 20:14

No spodziewałem się czegoś gorszego Smile Zobaczymy jak długo wytrzyma, a trzyma klej mocno sczególnie jak się podgrzeje na koniec suszarką i osiądzie dobrze Smile


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - skimir - 25-09-2014 18:40

Apropos klameczek.
U mnie z tyłu są standardowo obszarpane od paznokci i wyglądają kiepsko. Jeszcze dodatkow syn jedną doprawił drapiąc z nudów podczas 16-to godzinnego przelotu :-)

Rzecz w tym, że z przodu mam całkiem ladne bez tej gumy. Wygląda na to, że poprzedni właściciel to wymienił ale właśnie na szare, gładkie. Nie rysują się tak jak te gumowane...
Ciekaw jestem czy to jakaś podróbka, zamiennik, czy może w ASO mają takie już w innym wykonaniu?


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - DDiablo - 25-09-2014 19:29

Pod gumą przy wszystkich klamkach oprócz kierowcy jest ładny gładki szary plastik. Jedynie od kierowcy jest czarny. Ta guma jest mega tandetna lepiej by plastik już wyglądał. Nie wiem po co tę gumę tam dali.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - Czerwony - 28-09-2014 22:27

Nie dzisiaj, lecz wczoraj:

Wymyty, odkurzony. Wyjąłem dywany letnie-welury, założyłem zimowe-gumiaki. No i wylazł mały zonk w całej okazałości. W dywanie welurowym ktoś niechlujnie otwory wycinał i robią się "ośle uszy":

[Obrazek: 86b54d464bc2.jpg]

Rok temu podkleiłem to od spodu taśmą srebrną "power tape", ale po jakimś czasie odlazło. Tutaj pięknie to widać:

[Obrazek: c71bc436e56f.jpg]

Spód dywanika jest nakrapiany czymś w rodzaju gumy (żeby się nie ślizgał). Czym by to przykleić - od spodu oczywiście - żeby nie było widać? Najchętniej bym to zrobił jakąś gotową taśmą klejącą, ale jak power tape nie chwyta, to co chwyci? W tym momencie przychodzi mi do głowy jedynie jakaś mocna taśma tekstylna + butapren, no ale to trochę zabawy by było, a ja leniwy jestem...

Na deser przeleciałem wszystkie uszczelki drzwi silikonem. Dziś rano zobaczyłem jakie piękne ślady zrobiłem:

[Obrazek: e7fac10ecffc.jpg]

Confused


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - Osiah - 29-09-2014 00:37

A nie możesz tego złapać tymi plastikami zasłaniającymi gniazda mocowania siedzeń??

Może klej w spray'u np Tapicer?


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - frik - 29-09-2014 08:41

Ostatnio wymieniłem tuleje prawego wachacza i okazało się że auto przestało szarpać podczas ruszania. Jednak po tygodniu jeżdżenia szarpało coraz bardziej. Okazało się że śruba mocująca tuleje wachacza odkręca się. W sobotę ją dokręciłem, jak dalej będzie się odkręcać to wkręce ją na klej do gwintów.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - wesol - 29-09-2014 10:51

Zerknij do słownika jak się pisze wahadło.