Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: FORUM OGÓLNE (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Off topic (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA (/showthread.php?tid=1305)



RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - marcyb3 - 16-06-2014 23:02

(16-06-2014 21:46)spraktor napisał(a):  była oryginalna trójramienna? a czy ktos wie czy pasuje może kiera z poduchą od alteii??

od golfa albo Passata pasuje , nawet któryś z kolegów na forum założył sobie taką , mi się bardzo podobają te kierownice


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - andrew7800 - 17-06-2014 15:24

Wymieniłem olej i filter w silniku oraz podciągnięty pasek od wspomagania bo łapał poślizg przy skrętach.Tongue


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - DDiablo - 17-06-2014 20:19

Zrobiłem stabilizator do oświetlenia led, zacząłem wymieniać ledy w boczkach drzwi, na 2listy po 3 diody, ale okazało się, że jedna listwa mi będzie blokowała złożenie obudowy, można ją wygiąć, ale dałem sobie spokój i kupię 4szt rurkowych + 4szt w5w do lampek czytania bo listwy mi tam nie wejdą Sad Swoją drogą obliczyłem mniej więcej ile będzie brało mi oświetlenie wat i nie wiem dokładnie ile wsadziłem szt w lamkę środkową, ale ze 3 listwy poszły. Tak więc bez tej lampki środkowej wychodzi jakieś 2,4w nie licząc środkowej lampki + lampek do czytania i w drzwiach boczków. Doliczając 4 ledy rurkowe wychodzi ok 4,5w. Lampki do czytania pobiorą jakieś 1,16w. Więc całe oświetlenie pobiera max jakieś 8w nie więcej, ten stabilizator co mam daje max 12w, więc jest spory zapas. W porówaniu do fabrycznego, które bierze ok 50w a świeci słabiej to cóż, nie ma co komentować.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - spraktor - 17-06-2014 21:07

(16-06-2014 23:02)marcyb3 napisał(a):  
(16-06-2014 21:46)spraktor napisał(a):  była oryginalna trójramienna? a czy ktos wie czy pasuje może kiera z poduchą od alteii??

od golfa albo Passata pasuje , nawet któryś z kolegów na forum założył sobie taką , mi się bardzo podobają te kierownice

a jak z poduchą?


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - DDiablo - 17-06-2014 21:15

Przecież chyba były w sharanie trójramienne. Od golfa powinna też pasować poducha tak samo. Nawet widziałem na sga jak wsadzili kierownice z nowszego sharana, wyglądała super.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - marcyb3 - 17-06-2014 21:37

(17-06-2014 21:07)spraktor napisał(a):  
(16-06-2014 23:02)marcyb3 napisał(a):  
(16-06-2014 21:46)spraktor napisał(a):  była oryginalna trójramienna? a czy ktos wie czy pasuje może kiera z poduchą od alteii??

od golfa albo Passata pasuje , nawet któryś z kolegów na forum założył sobie taką , mi się bardzo podobają te kierownice

a jak z poduchą?

wszystko niby pasuje z tego co kiedyś czytałem


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - Scrappy - 17-06-2014 22:01

W sharanie były teoretycznie trójramienne, ale wzór był taki jak mniej więcej w passacie W8, miałem gdzieś prospekt sharana i właśnie było tam takie zdjęcie, lecz nigdy nie widziałem takiej w sharanie.
Zaobserwowałem, że moja kierownica zaczyna brzydko wyglądać i jestem jeszcze bliższy wymiany na skórzaną, niebawem powinna taka wpaść Big Grin


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - DDiablo - 22-06-2014 15:09

Jeszcze nie zamontowane na stałe, bo aktualnie testuję lokalizator gps/gsm własnej roboty nie taki z allegro za 70-90zł, tylko z trochę większymi możliwościami.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - grzesiekm - 23-06-2014 06:42

Wymieniony drążek od maglownicy uszczelniony dolot bo powietrze uciekało ,przewody sterujące turbiną nie wiem tylko dlaczego przy większej prędkości lekko trzęsie kierownicą pozdrawiam


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - tomekiewa - 24-06-2014 11:27

No to pocisnąłemExclamation szarik na podnośniku operacyjnym na pierwszy ogień poszła wymiana rurki od klimy na nową (stara w standardzie pękła sobie) Blush a więc przód rozebrany by dostać się wygodnie do spinlooka czy jakoś tak Smile wymiana szybko i sprawnie nawet poszła. nadeszła pora testu azotem na 12,5 atmosfery przez jakie 3 godzinki Undecided a więc w ramach luzu wymiana tulei wahaczy i wymiana końcówek drążków kierowniczych Cool a i przy okazji zdemontowanego zderzaka była okazja wstawić nowe złącze konektorowe od czujników PD Idea Test azotu ok więc pora na nabicie gazu Tongue no i teraz w akwarium powiało chłodkiem podczas testu temperatury wylotu pokazało 5.6 st C więc gitt. Czas wszystkich opreacji z piciem kawki przerwą śniadaniową i szwędaniem jakie 5 godzinCool