Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: FORUM OGÓLNE (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Off topic (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA (/showthread.php?tid=1305)



RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - wesol - 07-06-2014 22:38

Chips to remap. Jest jednomas do pd tyle że drogo i wcale nie jakiś pancerny.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - Andrzej0110 - 07-06-2014 22:40

Mam jeszcze dwie mapki od kolegi slabsze ale idą bez EGR
moze nie ale trzeba próbowac
Chodzi nie ma drgan
W poniedzialek logi z 2 wersji
MPPS PLUS programik Big Grin .
1.9 TDI AUY 115
WESOL
podaj mi tunera dobrego i w miarę taniego na śląsku S-c Katowice lub kogoś zaufanego


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - Scrappy - 08-06-2014 06:56

http://www.dynosoft.pl/


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - DDiablo - 09-06-2014 22:00

Podłączyłem schowek, wydaje mi się, że jest ok. 3 dioda jest zbędna, ale jak mi się znudzi to zawsze można dołożyć, schowek jest rozpinany. Przydałby się jeszcze przycisk od parktronika i od grzania szyby bo trochę pusto po bokach, ale powoli i się zrobi coś wymyśli.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - Uciek - 10-06-2014 10:21

Wczoraj przegląd. Mam dymione lampy, kierunki przednie i tylne, auto na gwincie. Kolejny raz przeszedłem bez problemu. Jedyne zastrzeżenie do folii na przednich szybach, ale trafiłem na normalnego gościa który mnie upomniał, i w razie kontroli biorę wszystko na siebie. Wyjechałem z podbitym dowodem.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - DDiablo - 10-06-2014 14:13

Z ciekawości podłączyłem pod lcd lapa, tak to u mnie wygląda po podpięciu i ustawieniu rozdzielczości na której widać całe okno. Napisy nie są zbyt ostre, ale da się odczytać, poza tym jak widać nie mogę bardziej rozciągnąć wysokości bo to pod 4:3 bardziej jest niż 16:9. Przy założeniu użycia innego lcd można ustawić kompromis między odpowiednią rozdzielczością a ostrością. Na tym ustawieniu jest chyba 720x480. Może jakbym miał inną grafikę to wymusiłbym oryginalną rozdzielczość albo taką przy której byłoby lepiej widać. Natywna rozdzielczość lcd to 480x234 więc mało. W przyszłości chciałbym zmienić na jakiś z większą rozdziałką i może dotykowy jak ceny spadną. Ktoś zna jakiś lepszy program do diagnostyki niż vag-com, vcds czy vw tool? Chodzi mi o jakieś ładne wskaźniki, możliwość dostosowania itp.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - wesol - 10-06-2014 17:24

nie wydaje mi sie zeby grafika w lapku miala cos tu do gadania. Oczewiscie jak laptop nie jest jakis prechistoryczny i ma 15 lat. Prgram vag com czy vcds( w zasadzie to tosamo bo nazwa sie tylko zmienila) jest na tyle prostym i malo wymagajacym programem ze wlasnie on moze tu byc przyczyną niedostosowania do pelnej rozdzielczosci ekranu. Chyba nie ma nic bardziej porecznego jak vcds. Mam dwa lapki jeden 15.4 cala a drugi taki maly wlasnie 10 alowy ale raczje uzywam teog wiekszego. Do daignostyki i tak najlepiej miec lapka na kolanach lub na drugim siedzeniu.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - DDiablo - 10-06-2014 17:47

Mój lap to stary dell c840 więc prehistoria, grafa ma do gadania bo nie mogę wymusić chociażby natywnej rozdziałki monitora. Natomiast vag com ma ograniczenie do min 640x480, więc jak dam rozdziałkę 480x234 to vagcom się nie mieści jak na tym obrazku. Jest to jedyny lap co ma wyjście cvbs, reszta niestety nie ma. Muszę pobawić się jakimś distro linuxa tam pewnie znajdę program, który będę mógł sobie dostosować według potrzeb. Planuję zrobić carpc na raspberry pi i chciałbym mieć podgląd na dane via obd II. Nie chce mi się ciągle lapa tachać. Tak mam wszystko pod ręką jak chcę. Nawet nie muszę wymieniać zegarów na 1/2 fis bo tutaj będę miał wszystko co mi trza. Dokupuję taką klawiaturę i mam sterowanie http://allegro.pl/bezprzewodowa-klawiatura-mini-touchpad-laser-bt-fv-i4298126491.html

Spotkał się ktoś z gniazdem usb w sharanie? Albo z podświetlanym napisem usb? Bo chciałbym zrobić w zaślepce, ale chciałbym podświetlany.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - spraktor - 10-06-2014 20:34

Zrobilem dzis pelna konserwacje. Minely 3 lata od poprzedniej i chcialem odnowic. Kur.... wybralem najgorsza pogode jaka moglem sobie wybrac upal jak cholera, chyba sie przegrzalem ide po zimny browar


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - sabelART - 10-06-2014 20:56

Pokręciłem gwintem z przodu. Poszlo kolo 4 cm do góry.teraz przod i tył stoi po równo.