Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: FORUM OGÓLNE (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Off topic (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA (/showthread.php?tid=1305)



RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - kaskader - 08-05-2014 20:42

I jak po tej operacji Wesol Smile


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - dadi - 08-05-2014 21:24

Dzisiaj wleciały nowe tarcze i klocki na tył TRW.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - __ArroW__ - 08-05-2014 21:29

Nowe łożysko tył prawa strona oraz tarcze + klocki tył, teraz czeka mnie jeszcze przód tarcze i klocki


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - frik - 09-05-2014 14:41

Wymieniłem oring w pompie wtryskowej. Pompiarze w okolicy razem z moim mechanikiem chcieli uszczelniać całą pompę za 450 zł a mnie to wyniosło razem z oringiem i specjalnym kluczem 40 zł Smile
Na razie przejechane ok. 200 km i jest ok.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - biart3 - 09-05-2014 20:08

Trzeba się jutro zabrać za wymianę wężyków coś mi się wydaje.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - DDiablo - 09-05-2014 20:45

Zerwałem tą tandetną okleinę drzwi dookoła szyb wewnątrz. Zrobiłem wiązkę do grzanych foteli w 1/3 samo podświetlenie, ale zastanwiam się czy nie zrobić lekkiego modu z żółtą lampką po włączeniu grzania jak w passku. Przeprowadziłem kabel od tylnych uchylnych szyb.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - Scrappy - 09-05-2014 20:47

O której okleinie mówisz?


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - DDiablo - 09-05-2014 21:03

W mk1 wewnątrz koło szyb jej nie ma, chodzi o tą okleinę co i na słupkach jest zewnątrz. W mk1 była dużo lepszej jakości. Tutaj to wewnątrz na zaokrągleniach poodłaziła. Przyoszczędzili na niej.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - piotto0 - 10-05-2014 01:38

Wymieniony olej + czynnik w klimie ( 1050g ) + dodatkowo ozonowanie, a co tam niech na lato będzie świeżo.

EDIT:
Dzisiaj dalsze prace nad Sharanem.
Naprawiona wiązka w tylnych prawych drzwiach.
Odkurzony i umyty.
Trochę wysprzątałem pod maską bo już wstyd było zaglądać Wink
[Obrazek: AfArnYjl.jpg]

[Obrazek: rJ3ps7xl.jpg]


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - DDiablo - 10-05-2014 13:57

Dokończyłem wiązkę grzania tyłka, niestety, ale nie mogłem znaleźć drugiego kabla 1,5mm2 mam tylko 1mm2, więc dam go do pasażera w razie problemów jak się trafi 1,5mm2 wymienię. Od kierowcy będzie 1,5mm2 jak w schemacie. Wtyczek nie mam, ale te konektorki się bardzo mocno trzymają, więc nie ma szans żeby wypadły. Ciężko jest zdjąć, trzeba użyć znacznej siły. Według schematu po zapłonie powinien być kabel 0,5mm2, ale dałem 1mm2 bo taki miałem. Większa średnica nie zaszkodzi. Co jeszcze muszę ominąć przekaźniki pod fotelem bo w mk2 są one w przełącznikach. Problemu nie powinno być. Jedynie potrzebuję wiedzieć jaki konektor idzie do bezpieczników bo jest puste miejsce. Nie wymieniam na razie podświetlenia na żółte w przełącznikach, które zapalałoby się po włączeniu grzania z tego względu, że jeszcze nie sprawdzałem czy te przełączniki w sumie działają, jak będzie ok to się w przyszłości zrobi. Wiązkę ułożę za deską jak będę zrzucał deskę w celu naprawy v154 Dodgy. Koszt wykonania grzania tyłka zmieścił się w jakichś 10zł Big Grin Aha przyciski są od passata b5, pasują, ale trzeba coś z boku dociąć bo zbyt ciasno wchodzą. Jeszcze nie sprawdzałem co. Mam nadzieję, że będzie to śmigało Smile

Zdjęcia wiązki brakuje tylko 3 pinów od kierowcy do fotela i po jednym pinie stały plus z bezpieczników. Podświetlenie na razie samo podłączę. Resztę zrobię przy okazji.


Edit: Wiązka już siedzi, został jeszcze fotel kierowcy i polutowanie wiązek do fotela + podłączenie 3 plusów. Jutro biorę się za lewą stronę.

Przy okazji poprowadziłem kabel od anteny na dach, kabel od tylnych szyb i naprawiłem mocowanie deski ( we wszystkich taki szajsowaty plasik jest?) W szarańczy tak badziewnego plastiku nie ma co tutaj, co za helmut to robił.