Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: FORUM OGÓLNE (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Off topic (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA (/showthread.php?tid=1305)



RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - dyzio767 - 15-08-2012 21:30

..ha!
Ja się właśnie przymierzam do wymiany. Miałeś jakieś niespodzianki- czy jest coś co może mnie zaskoczyć? Nie pamiętam jakiej firmy są te co zakupiłem , ale dałem kawałek ponad 220zł (-37% upustu w hurtowni)


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - wesol - 15-08-2012 22:42

do VPków sa duzo tansze. Poza rozpinaniem rozrzadu to ewentualnym problemem moze byc sciagniecie kola z walka rozrzadu ale ja u siebie nie sciagalem go. Oczywiscie pompa vaq do sciagniecia. Mostki na walku powinny byc oznakowane ( kolejnosc) jak nie to oznacz. Montaz walka i tych nostkow zaczynamy od srodka przykrecajac nie mocno.

EDIT. Dziś podjechalem do ziomka od klim. Od samego poczatku wydawalo mi sie ze chlodzi troszke słabawo. Okazalo sie ze zamiast tych 700 czy tam 750 g bylo 250g. Wczoraj termometrem pkojowym wybadalem ze z nawiewu leci tak 15 stopni gdy np[ w golfie mialem 5-6 stopni. Koszt odciagniecia, uzupelnienia i sprawdzenia szczelnosci 120 zl.
JEszcze czekam na paczuszke gdzie bedzie włącznik swiateł głownych z polo 6R- wersja z chromowaną galką. Zapodam fotke jak juz bede mial na aucie.

[Obrazek: min_4d43a802850be0454acc71139948cd6.jpg]

UP!

Rozebralem i przesmarowalem linki od recznego. Jedna była lekko zatarta. W sumie to chyba wymienie je za jakis czas.

(15-08-2012 21:30)dyzio767 napisał(a):  ..ha!
Ja się właśnie przymierzam do wymiany. Miałeś jakieś niespodzianki- czy jest coś co może mnie zaskoczyć? Nie pamiętam jakiej firmy są te co zakupiłem , ale dałem kawałek ponad 220zł (-37% upustu w hurtowni)

dyzio tak jeszcze spytam jakie oznaczenie mas zna tych popychaczach. Mam nadziej ze sa to elementy do silników AFN 1Z a nie nieco nowszych AHF, ASV, ALH AGR bo roznica jest tylko w wysokosci. Sredniaca pasuje ale po zalozeniu niewlasciwych bedzie problem.

Dzisiaj czyli w sobote 08.09. Zalozylem do sharana hak holowniczy oraz wymienilem tą nieszczesna półośke podpory.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - tomekiewa - 03-10-2012 00:01

to i ja się pochwalę bo mój szarik dostał dziś odpinany ogonek od westfalii, niby prosta rzecz w montażu ale było troszki zabawy najważniejsze że na zewnątrz nic nie widać jak hak jest zdjęty. od strony mech. już gotowe teraz jeszcze elektryka z gniazdem 13 pinowym + przejściówka na 7 pinów i można zalegalizować.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - wesol - 03-10-2012 06:33

JA u siebie wczoraj jeszcze wymienilem półpanewke w lewarku zmiany biegów- mialem luz lewarka. Fajna sprawa jak ktos nie mial nasmarowane pod mieszkiem i sie wyrobilo.
Takze wymienilem ten uchwyt pod panelem elektrycznych szyb. Taki koszyczek co jest w tapicerce drzwi. Zazwyczja przy demontazu sie łamie dziadostwo i pozniej ten caly panel wylata. Koszty nie sa duze przy zakupie czesci w aso.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - nieldos - 03-10-2012 17:36

Jakie są koszta tej półpanewki w lewarku?


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - wesol - 03-10-2012 19:14

11 z haczykiem tak wiec prawie zadne. Wymiana takze prosta bajecznie. Efekt koncowy- poprostu wysmienity. W koncu po 1.5 roku czasu juz mnie to nie denerwuje.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - nieldos - 03-10-2012 19:33

Kurcze próbuje odnaleźć gdzieś to na necie ale nie mogę... Orientujesz się czy w Sharanie przed liftem też tak jest - czy może jakieś inne zastosowanie?


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - wesol - 03-10-2012 21:37

tak jest cos takiego. Nazywa sie to "podkladką kulista dzwigni przelaczania" nr 7M0 711 251


Dziś wymienilem chlodniczke oleju( ta pod filtrem oleju) na ta od ASZ ARL itp silnikow. JEst wieksza i ponoc obniza temp oleju duzo lepiej jak te male seryjne.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - fredric - 04-11-2012 00:14

Dziś wymieniłem olej w hadexie razem z filtrem 220zł w ASO.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - Rakus - 04-11-2012 10:02

Wyczyszczony i pomalowany zapas. Teraz dojrzewa myśl o naprawie podgrzewania fotela i renowacji zacisku. Jak zwykle brak czasu Sad

A orientuje się ktoś jaki jest rozmiar klucza do odkręcenia przewodów hamulcowych? Bym sobie kupił specjalny, bo zawsze były problemy z odkręceniem?