Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: FORUM OGÓLNE (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Off topic (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA (/showthread.php?tid=1305)



RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - piotto0 - 27-02-2014 20:36

Do 1.9 TDI BTB ( 150KM ) oraz do V6 204KM były montowane na tył 294mm tarcze.
EDIT - Kolega wesol ma rację w poście poniżej, teraz sprawdziłem dokładniej i występowały też większe tarcze w późniejszych latach a słabszych silnikach


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - wesol - 27-02-2014 20:47

Nie tak do konca. Slabsze jednostki tez mialy wieksze tarcze w pozniejszych latach. W zasadzie pierwsze jednostki mialy mniejsze uklady hamulcowe.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - daneczek76 - 28-02-2014 16:00

piotto0 dokładnie 294 tył zaciski lucas a przód umnie 313 zaciski ATE.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - robertsalar - 01-03-2014 19:33

Może nie dzisiaj jak w temacie ale w zeszłym miesiącu , nie miałem czasu wcześniej tego opisać.
1-wymiana a w zasadzie obicie foteli w szary kolor u tapicera( bardzo ładne wykonanie)
2-nowe obicie z tego samego materiału co fotele na tapicerkę drzwi,słupków,i bagażnika( własna robota)
3-dołożenie zielonych ledów w osłonę klamek drzwi(podświetlenie ala audi)
4-lakierowanie plastików przy klamkach ( ochydnie wyglądały)
5-dołożenie srebrnej listewki pomiędzy tkaniną a skają na wszystkich elementach tapicerki
6-nowe dywaniki z napisem sharan
poniżej kilka zdjęć
[attachment=2482][attachment=2491][attachment=2490][attachment=2489][attachment=2488][attachment=2487][attachment=2486][attachment=2485][attachment=2484][attachment=2483]


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - marcyb3 - 01-03-2014 21:30

(01-03-2014 20:22)stasio59 napisał(a):  no laczki zmienione na letnie przegląd podwozia wahaczy i tudzież podobnych z mechanicznych części ruchomych zero napraw wiec lać i latać zostało jeszcze zrobić polerkę lakieru ale to w najbliższym czasie

nie za wczesnie????u mnie jeszcze są przymrozki i bywa slizgo, a ze jeżdze do pracy a mam kawałek wiec jeszcze poczekam z oponkami,tym bardziej ze brakuje mi jeszcze jednej opony letniej Big GrinBig GrinBig Grin bo mam już trzy Big GrinBig Grin


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - marcyb3 - 01-03-2014 21:40

u mnie w piątek rano było jajo na drodze wiec się wstrzymam , a jeszcze musze oponki poszukać


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - Scrappy - 01-03-2014 21:47

Ja jeszcze też się wstrzymuję z wymianą Smile


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - maciej94 - 01-03-2014 22:16

Tez dziś byłem założyć nowe opony na aluski i koleś na wulkanizacji powiedział ze to jeszcze za wcześnie na letnie . Dlatego ja jeszcze na zimówkach mykam a aluski juz gotowe do założenia .


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - piotto0 - 02-03-2014 02:17

Dzisiaj udało mi się umyć Sharana, posprzątać w środku ( odkurzyć, wymyć część tapicerki + nałożyć dressing na plastiki )
Do tego nakleiłem folię przyciemniającą do lamp na kierunkowskazy boczne( wersję "jaśniejszy czarny" ). Jednak na kierunki to za słabo - i prawie w ogóle nie ma różnicy.

Tutaj mała fotka z po myciu a przed suszeniem Big Grin
Wosk nakładany przed zimą ( Meg's #16 wspomagany QD co około 2 mycia ).
[Obrazek: 0VYb0kbl.jpg]

Alusy pomału przygotowuje, tzn udało mi się umyć je wstępnie od środka oraz umyć opony dokładnie.

Teraz pozostaje mi zakupić powłokę do felg ( GYEON Rim ) oraz faktycznie oczyścić felgi ( usuwanie smoły, ew. metalicznych zanieczyszczeń, glinkowanie ).
Po wszystkim jak będą koła gotowe to wlecą na auto - ale również się wstrzymam jeszcze z tyg lub dwa w zależności od pogody.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - DuczekiOsia - 02-03-2014 08:52

wymienione koło pasowe, wreszcie nastała cisza :-)) ide robić fotorelacje

ps. wymienione xenony z 4300k na 5000K

Poźniej dodam porównanie

H1 Osram
Xenon 4300k
Xenon 5000K