Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: FORUM OGÓLNE (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Off topic (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA (/showthread.php?tid=1305)



RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - tomekiewa - 08-05-2012 22:04

A więc dziś była ostateczna rozgrywka Ja kontra klima w szariku. po pierwszej nieudanej próbie reanimacji i konsylium dlaczego po sprawdzeniu bardzo dokładnym szczelności oraz uzupełnieniu czynnika wraz z olejem klima nie rusza padło na kompresor a dokładniej sprzęgiełko. po zamówieniu kpl sprzęgła czas oczekiwania oczywiście bezpłatny hihi jest i to dokładnie to co potrzeba nowiutkie i z gwarancją a wiec do dzieła. na początek odzysk wcześniej nabitego czynnika, poźniej wymontowanie całego kompresora troszki gimnastyki ale poszło i tu niespodzianka brak tarczki sprzęgiełka została sama piasta więc szybka wymiana na nówkę czyli cewkę elektromagnesu koło pasowe wielorowkowe wraz z łożyskiem a na koniec tarczka z piastą. jeszcze kontrola stanu ogólnego sprężarki przez doktora klimatologa i uzupełnienie oleju i proszę wszystko na stole śmiga aż miło. i znów troszkę gimnastyki i kompresorek na miejscu jeszcze tylko nowy pasek nowe oringi na krućce węzy i gotowe. Kontrola szczelności azotem i jest gitt. do dzieła z maszyną szybka akcja próżnia i napełnianie czynnika i sam nie wiem co tam jeszcze bo poszedłem się myć i przebierać a doktorek dokończył dzieła. Teraz sie na mnie dziwnie patrzą bo wszyscy w krótkim rękawku na dworze +20st/c a ja w czapce szalikui rękawicach hihi taki mam chłodek działa jak nówka. czas akcji jakie 2,5 godzinki z przerwami na inne pierdółki. a sie rozpisałem!!!!!!!!!!!!! ale cieszy jak malucha lizaczek!!!!!!


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - piwek86 - 10-05-2012 21:44

a ja naciołem sie na sprzedawce allegro i przez 1 dzień miałem załozone sprezyny do transportera utwardzone auto stało tak wysoko ze niedało sie nim jezdzić a przy feldze 18 cali odstęp opona rant na tyle był chyba ze dobre 30 cm traktor ;/ dziś juz sharik dostał komplet nowy znów sprezyn ale do sharana niestety kupione poraz drugi i wydane wiecej bo w sklepie no ale cuz jak mus to mus teraz pozostało sprzedac jakiejs t4 t5 sprezyny bo z sprzedawcą z allegro nic niezałatwie .... Pozdrawiam Smile


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - spuki1 - 14-05-2012 23:05

Zrobiłem też transfuzję "krwi",zrobiłem coś czego mam nadzieję nie będę żałował zmieniłem Mobila 15w40 na Motula 5w40 zobaczymy co się będzie działo.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - plsmart0 - 15-05-2012 08:13

(14-05-2012 23:05)spuki1 napisał(a):  Zrobiłem też transfuzję "krwi",zrobiłem coś czego mam nadzieję nie będę żałował zmieniłem Mobila 15w40 na Motula 5w40 zobaczymy co się będzie działo.

Ja u siebie zmieniałem już kiedyś z 10w40 na Valvoline 5w40 i śmiga dużo lepiej. Odma zaczęła się pocić i miska co prawda, ale po wymianie uszczelki miski i odmy spokój.W Audi A4 ten sam zabieg i nic się nie poci.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - wojci - 15-05-2012 12:13

a ja umyłem na myjni Smile


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - Drops - 15-05-2012 22:43

W sumie, niewiele zrobiłem. Powymieniałem kilka żaróweczek w drzwiach i schowku. I ok. godziny siedziałem w salonie dotykając różnych przycisków, słuchając radyjka i zaglądając w każdą dziurę. Ale, to chyba normalne, dopiero co go kupiłem. To mój pierwszy VW i do tego diesel.
Auto ma 10 lat, więc kilka rzeczy do poprawienia, ale na wszystkie pytania, na dzień dzisiejszy, odpowiedzi znalazłem na TYM forum. Za co wielkie dzięki i szcunek. Oby były tylko takie kłopoty. Pozdrawiam!!!


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - Jabol - 17-05-2012 17:12

Dziś wymieniłem simering pół osi w skrzyni,simerbloki oraz przeguby kuliste na wahaczach.
Dolałem oleju do skrzyni weszło 1,5litra ,chyba było suchoSmile
Przyspawałem rurę łączącą tłumik środkowy z ostatnim wisiała sobie na wahaczu,nawet nie wiedziałem że jest urwana.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - zawiszanieczarny - 17-05-2012 21:27

U mnie czysto kosmetyczne sprawy, wymiana środkowej kratki nawiewu (brakuje jedynie dobrych zawiasów do schowka bo jeden był wyłamany. Montaż radia CB (po lewej stronie, na klapce od bezpieczników, tak jak wielu forumowiczów radziło). Odkurzanie i zamówienie dwóch foteli do trzeciego rzędu, wzór jak pozostałe 5 (jutro będę je miał)

(15-05-2012 22:43)Drops napisał(a):  I ok. godziny siedziałem w salonie dotykając różnych przycisków, słuchając radyjka i zaglądając w każdą dziurę. Ale, to chyba normalne, dopiero co go kupiłem. To mój pierwszy VW i do tego diesel.
Auto ma 10 lat...

Drops, wiem co czujesz, to również i mój pierwszy VW i do tego diesel, mało tego - to mój pierwszy automat Smile i tak jak Twój, dziesięciolatek.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - Motorek4612 - 18-05-2012 20:10

nowy olej castrol magnatec 10w40 ,filtr oleju mann i nowa uszczelka pod miske olejowa, wszystko na spokojnie ok 2.5 godziny mi zeszło.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - wesol - 19-05-2012 08:34

(17-05-2012 17:12)Jabol napisał(a):  Dolałem oleju do skrzyni weszło 1,5litra ,chyba było sucho

No co ty przeciez tam wchodzi okolo 2 litrów oleju. Ksiazkowo zdaje sie 2.2 ale przy wymianie staracza zazwyczaj rowne 2 litry. Dobrze ze sie w pore zorietowałeś.