Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: FORUM OGÓLNE (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Off topic (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA (/showthread.php?tid=1305)



RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - Czerwony - 12-02-2014 23:03

(12-02-2014 22:54)dmusek napisał(a):  udało mi się bez wyciągania całej pompki

Jak?


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - andrew7800 - 12-02-2014 23:07

Przetoczyłem tarcze hamulcowe komplet,będą na zapas bo moje już się kończą.
Gdy wracałem do domu wieczorem padał deszcz ze śniegiem i do tego mgła a jakiś idiota o mały włos nie zaliczył by czołówki podczas wyprzedzania. wyprzedził mnie a potem auto jadące z przodu i gdyby koleś nie zahamował to ten czubek by zaliczył czołowe.
Przykro mówić ale ten szybki koleś jechał właśnie sharanem wyprodukowanym powyżej 2004, koloru srebrny metalic ale miał ze 160 na blacie bo nie zdążyłem nawet tablic zobaczyć taka zadyma w powietrzu była. Zero warunków do jazdy i bez mózgowiec na drodzeSad.
Co o tym sądzicie?


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - fishbone - 12-02-2014 23:14

(12-02-2014 22:54)dmusek napisał(a):  - zmieniłem szczotki w dodatkowej pompce na podszybiu - jak zwykle, udało mi się bez wyciągania całej pompki(koszt 3,5zł),
Ooooo stary , dajesz patent na to bo niechcę mi sie kolejny raz zdejmować tego , na razie wymieniłem szczotki koszt jakieś 20zł ale wole wiedzieć na przyszłość jak taniejk a co najważniejsze bez zdejmowania pompki Big Grin


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - dmusek - 12-02-2014 23:23

Jak?
1. Odkręcasz 3 śrubki i wyciągasz osłonę mechanizmu wycieraczek. Tak jak do wymiany filtra kabinowego.
2. Odpinasz wtyczkę od pompki i wyciągasz ją z dwóch gumowych obejm.
3. Przeciągasz pompkę pod przewodami paliwowymi idącymi do filtra i masz już wszystko na widoku.
4. Rozchylasz blaszki obudowy i zdejmujesz komutator.
5. Zmieniasz szczotki
6. Zakładasz mocną nitkę tak, żeby rozchylała szczotki, naciągasz i zakładasz.
7. Wykonaj kroki 4-1.

Ta dam! Gotowe.

PS. Pompkę wyciągamy z gumowych obejm w lewą stronę tzn. w stronę wężów. Starcza na styk miejsca i wytrzymałości elementów gumowych.

Andrew7800:
Przedwczoraj wyprzedzał mnie i pikaczento jadące przede mną Tir. wyprzedzanie zakończyło się tym, że ogonek stał w poprzek drogi a reszta plemnika leżała bokiem wyczepiona w rowie. Droga była 7 godzin zblokowana. Głupich nie sieją. Natura się sama oczyszcza.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - andrew7800 - 13-02-2014 21:27

Zrobiłem przegląd techniczny w sharanieSmile, zero usterek i kolejny roczek można śmigać dalejTongue.
Ostatnio wymieniałem lampę przednią i ustawiłem na oko a na przeglądzie po sprawdzeniu wyszło idealnie bez żadnych korektTongueTongueTongue


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - Bogos - 14-02-2014 00:39

(12-02-2014 23:07)andrew7800 napisał(a):  Gdy wracałem do domu wieczorem padał deszcz ze śniegiem i do tego mgła a jakiś idiota o mały włos nie zaliczył by czołówki podczas wyprzedzania. wyprzedził mnie a potem auto jadące z przodu i gdyby koleś nie zahamował to ten czubek by zaliczył czołowe.
Przykro mówić ale ten szybki koleś jechał właśnie sharanem wyprodukowanym powyżej 2004, koloru srebrny metalic ale miał ze 160 na blacie bo nie zdążyłem nawet tablic zobaczyć taka zadyma w powietrzu była. Zero warunków do jazdy i bez mózgowiec na drodzeSad.
Co o tym sądzicie?

Aż mnie ciary przeszły czytając tą wypowiedz ,oraz ogarnia strach myśląc o kolejnym wyjezdzie do PL. Niestety takich Debili nie brak i to najgorsze.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - goozik - 14-02-2014 01:48

Spokojnie Bogos !
Andrzej tylko tarcze przetoczyłWink
Nie ma co sie wyzywać ;od razu od debili o takie pierdoły Tongue


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - wesol - 14-02-2014 07:09

przeciez przetaczanie tarcz bylo od wiekow i bedzie jeszcze dlugo. Co ma piernik do wiatraka jesli sa odpowiednio grube to ja nie widze problemu w przetaczaniu. Czasami nowe sa lipne i tu bym raczje sie bal jak ktos kupi tarcze byle najtaniej niekiedy niewiele odchodzace twardoscią od gumy.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - Bogos - 14-02-2014 11:32

(14-02-2014 01:48)goozik napisał(a):  Spokojnie Bogos !
Andrzej tylko tarcze przetoczyłWink
Nie ma co sie wyzywać ;od razu od debili o takie pierdoły Tongue

goozik --- Przecież nie miałem na myśli obrażać kolegi andrew7800 za to że przetoczył sobie tarcze.
Miałem na myśli tego gościa co leciał na czołówkę przy prętkości 160km/h tak jak to kolega andrew7800 pisał.
Czytaj dobrze !!


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - andrew7800 - 14-02-2014 13:32

Witam kolegów i wszystko rozumiem. Tarcze które przetoczyłem to firma ATE. Grubość po przetoczeniu przednich tarcz 23mm a tylnych 8,5mm więc jeszcze troszkę pojeżdżąSmile

A co do kolegi Goozik to lubię ludzi z humorem Smile, przynajmniej na naszym forum jest ktoś z jajemBig GrinBig GrinBig Grin i rozwesela nasze nudne życieBig Grin