Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Opony letnie - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra MKII 2010 - (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- Dział: Ogólno techniczny (/forumdisplay.php?fid=102)
+---- Wątek: Opony letnie (/showthread.php?tid=13047)

Strony: 1 2


Opony letnie - GRZECHOO72 - 07-03-2021 11:23

Witam. Czeka mnie wymiana opon letnich 225/50 r17 (Continental contiseal, leciwych już) w związku z tym zastanawiam się czy nie lepiej kupić koło dojazdowe i zestaw naprawczy 7N0601703 oraz opony zwykłe (nie myślę nawet o chińskich wynalazkach) nie samouszczelniające się. Jakie opony posiadacie godne polecenia?
Pozdrawiam


RE: Opony letnie - robert_1405 - 07-03-2021 14:26

witam,
Też mnie czeka niedługo wymiana i chyba pójdę w tym kierunku:
Nexen N Blue HD Plus 215/60 R16.
Opony mają bardzo pozytywne opnie.

pozdrawiam


RE: Opony letnie - wesol - 07-03-2021 17:38

Jeszcze zerknij na Imperiale. Też nie są złe a cenowo dość atrakcyjne. Niby jakieś tam duńskie czy ciort się jakie ale gumuarze mówią że to chinol. Opona mocno wspierana przez Oponeo. Aktualnie w touranie testuje wielosezony imperiala.


RE: Opony letnie - GRZECHOO72 - 09-03-2021 11:29

Zastanawiam się nad: hankook ventus prime3 k125, uniroyal rainsport 5, dunlop bluresponse ewentualnie Vredestein Ultrac Satin


RE: Opony letnie - kerad - 25-07-2021 20:41

A jak wyszło to testowanie imperiali i których bo wielosezonowe są dwa typy: All Season i Ecodriver. Mam czwarty rok ten drugi typ i dobrze się sprawdza, ale jak zobaczyłem cenę od jakiegoś czasu to zdębiałem - w klasie premium.


RE: Opony letnie - ryvin - 30-08-2021 20:56

Od maja testuję letnie Imperiale Ecosport 2 225/50 R17, były wtedy na oponeo coś ok. 220 zł. Na codzień jeżdżę dość spokojnie (od czasu do czasu zdarzy się dynamiczniejsza jazda) i jestem z tych opon zadowolony. Przy lipcowych upałach Alhambra nie miała tendencji do pływania w zakrętach. Na expresówce podczas ulewy przy wjechaniu z prędkością ok 110 km/h na taflę wody nadal czułem kontrolę nad autem więc wodę odbierają nieźle. Dziś podczas deszczu też dość mocne hamowanie -bez problemu. Co do poziomu hałasu nie wypowiem się bo cały poprzedni rok przejeździłem na oponach zimowych, także nie mam porównania. Podsumowując - extra stosunek jakości do ceny. Przy moim użytkowaniu, kupując zimówki, również zdecyduję się na te Chińczyki.


RE: Opony letnie - wesol - 30-08-2021 21:37

tez póki co nic zlego nie powiem. przy takim moim jezdzeniu po parenascie tys rocznie to umnie opony starzeją sie a nie ze sie wycierają. przejde chyba calkiem na wielosezonowe.


RE: Opony letnie - kalamb - 31-08-2021 08:16

Niedawno wymieniałem opony. Na Imperial Ecodriver 4S 215/55/16 przejechałem ponad 80 tys km. Myślałem o takich samych. Niestety 4S już nie produkują a seria 5S i All Season zmieniły drastycznie cenę i parametry.
O ile 4S miały index oporów toczenia C to nowe serie mają E czyli znacznie gorzej co przekłada się na wyższe spalanie. I dla mnie najważniejszy parametr głośność poprzednie 4S 68 dB a nowe 71 dB różnica bardzo duża
Ostatecznie wybrałem Nokian Seasonproof z indeksem oporów toczenia C i przyczepności B głośność 69 dB za cenę niższą od Imperiali.


RE: Opony letnie - wesol - 31-08-2021 10:25

nokiany sa bardzo dobre tylko bywaja mpim zdaniem za bardzo miekkie. szybko sie wycierają przez to.


RE: Opony letnie - kalamb - 31-08-2021 20:04

Imperiale tez miękkie a wytrzymały 5 lat