Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Filtr paliwa z 1z do auy? - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Silnik Diesela (/forumdisplay.php?fid=63)
+---- Wątek: Filtr paliwa z 1z do auy? (/showthread.php?tid=12978)

Strony: 1 2


Filtr paliwa z 1z do auy? - DDiablo - 12-01-2021 20:30

Witam,
Mam nowy nieużywany filtr paliwa manna z 1z, który mi został, czy można go bezpiecznie założyć do auy? Średnica węży jest chyba taka sama, natomiast katalogowo są inne. Czy były jakieś różnice większe w ich budowie?


RE: Filtr paliwa z 1z do auy? - wesol - 12-01-2021 21:12

Nie ma znaczenia. Ja w swoich TDI zawsze przerabiam i daje inne filtry. Taki z golfa 2 z silnika 1.6 td. Ma ten filtr tylko dwa króćce. Wejściowy i wyjściowy. Ten trójnik wywalam a wężyki mostkuje kawałkiem rurki fi 8.


RE: Filtr paliwa z 1z do auy? - DDiablo - 12-01-2021 21:38

Gitara, zmieniam w takim razie Wink


RE: Filtr paliwa z 1z do auy? - DDiablo - 23-01-2021 13:26

Coś czułem, że już wcześniej weryfikowałem to bo dawno bym tego filtru nie miał i dlatego go nie zmieniłem, Wszystko pasuje oprócz podgrzewacza średnica w 1z/ahu/afn jest chyba 86 mm a w auy gdzieś 126 mm. Miałem nowy zwrotny od 1z, ale średnica króćy jest chyba 6mm a w auy 8mm, bez rezania się nie obejdzie. Pomijam już inaczej zrobione uszczelki. P&p niestety nie jest.


RE: Filtr paliwa z 1z do auy? - wesol - 23-01-2021 14:09

Gdzieś ten zaworek/trójnik mam od 1z i innych bo to i w polo było w aef itp. nie pamiętam jaja średnica tam jest ale chyba taka sama we wszystkich. Wszędzie te filtry z trójnikiem wywalam. Zakładam zwykły z tylko dwoma kroccami. Zero problemów z zapowietrzaniem. Poza tym filtr kosztuje 17 zł więc wymieniać mogę nawet raz w roku. Zmuanybsavtez podyktowane tym że np już w touranach zastosowali puszkę stalową i wymienia się sam wkład i ten już niestety troszkę kosztuje bo coś koło 100 zł. Pokrywka ma wbudowany ten zaworek i są tam też dwie uszczelki które też potrafią się dość często skiepszczyc. Szkoda mi nerwów i wolę poprostu zapodac sprawdzony filtr.


RE: Filtr paliwa z 1z do auy? - DDiablo - 23-01-2021 14:55

Będę musiał przemyśleć zmianę tego filtra i dokupić podgrzewacz na wyjściu z baku z jakiegoś francuza, wtedy kupi się tańszy filtr i można wymieniać raz w roku przed zimą, co ciekawe filtron nie ma już korka spustowego od wody co mnie zdziwiło, ale dają oringi do podgrzewacza. Ten trójnik i tak nic za bardzo nie daje w zimę. W passacie mam puchę fakt, można też się zastanowić nad ewentualną zmianą.
Rozumiem, że mówisz o tym fil;trze https://allegro.pl/oferta/febi-filtr-paliwa-vw-golf-ii-jetta-ii-1-6-d-td-9988883606 ?


RE: Filtr paliwa z 1z do auy? - wesol - 23-01-2021 17:15

Ale jaki podgrzewacz i po co to?


RE: Filtr paliwa z 1z do auy? - DDiablo - 23-01-2021 22:04

żeby nie martwić się o galaretę przy -15 jak zapomnę dolać depresatora.


RE: Filtr paliwa z 1z do auy? - wesol - 23-01-2021 22:21

To jakiś podgrzewacz elektryczny bywał w tych francuzach?


RE: Filtr paliwa z 1z do auy? - DDiablo - 23-01-2021 23:30

Nie tylko w nich, w audi q5 też były tak samo jak w bmw. Jakby dać jeden za bakiem przed trójnikiem do ebera to nie byłoby problemów przy -21 jak ostatnio miałem nie chciał piec się rozpalić, więc nawet nie odpalałem silnika. Dodatkowo można dać zakładaną matę przy filtrze np od lusterka w ubranku. Koszty śmieszne a nie zaskoczy mnie już -21 st. Mróz był ładny bo nawet przekaźnik mi od radiolinii przymarzł jak zaskoczył Big Grin