Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Wymiana termostatu - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra MKII 2010 - (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- Dział: Silnik Diesela (/forumdisplay.php?fid=57)
+---- Wątek: Wymiana termostatu (/showthread.php?tid=12959)

Strony: 1 2 3


Wymiana termostatu - JakubSwierczek - 21-12-2020 12:42

Witajcie.
Czy wymieniał ktoś już termostat w swoim Sharanie?
Szukam przyczyny tego, że silnik raz się nagrzeje normalnie (nawet w mieście) a innym razem dogrzeje do 70 stopni i na trasie przy większych prędkościach się nagrzeje, ale jak tylko wjadę do miasta, od razu spada na 70-80 stopni.
Mam wersję z DSG i termostat w DSG już wymieniłem na wiosnę.


RE: Wymiana termostatu - wesol - 21-12-2020 14:52

To element że tak powiem do wymian nawet profilaktycznych. Zawsze warto to zrobić. Cena nie jest jakaś mega wygórowana bo około 100 czy 130 zł. Sam proces wymiany taki średni ale do zrobienia.


RE: Wymiana termostatu - rokef - 26-12-2020 20:44

kolega Wesol, jest chyba jakimś magikiem. Ponieważ dostać się do termostatu w Sharku jest gorzej niż do najtrudniejszej kobiety. Można przez kolektor, później wszystkie nowe uszczelnienie lub odpinać wtryski i parę innych dupereli. Wymiana na parę godzin. Termostat to zamknięta pucha. Jeśli macie łatwy sposób, to opiszcie.
Mój mechanik ostatni raz zmieniał w dwojaczkach ten element. Mówi, że pierdoli... Jest to mistrz w swoim fachu, ale możliwe, że kombinował zbyt dogłębnie hahaha.


RE: Wymiana termostatu - wesol - 26-12-2020 22:02

Do zrobienia, bez przesady. Teraz ostatnio wymieniałem turbinę w touranie i było o wiele gorzej. Termostat masz taki sam jak ja w touranie 1.6 TDI i tam też wymieniałem już.


RE: Wymiana termostatu - Romek76 - 27-12-2020 18:26

Witajcie.Jakiej firmy polecacie termostat bo też muszę wymienić.


RE: Wymiana termostatu - turek - 27-12-2020 18:43

Najlepiej było by wziąć z aso ,i nie jest tak prosto jak w touranie ale na spokojnie w 2godz. ogarniesz


RE: Wymiana termostatu - wesol - 27-12-2020 19:08

Jaka to różnica czy z ASO. To taki sam termostat jeśli kupisz mahle behr. A kosztuje dużo mniej bo około 100 zł. Wymiana podobna i w touranie za wiele miejsca nie ma.


RE: Wymiana termostatu - JakubSwierczek - 28-12-2020 11:59

Koledzy, a jak radzicie do tego podejść, aby poszło jak najsprawniej? Co dokładnie demontować i wykręcać po drodze? Ostatnio jak zajrzałem pod maskę poszukując tego termostatu to zastanawiałem się którędy w ogóle da się tam dojść sensownie...


RE: Wymiana termostatu - wesol - 28-12-2020 14:41

Od góry węże rozpiąć kolejno. Można wiatraki wyciągnąć bo to parę śrubek i pyk do góry wychodzą. Na koniec zostają dwie śrubki co trzymają termostat do bloku i po temacie.


RE: Wymiana termostatu - oczkopultusk - 29-12-2020 16:51

u mnie tez byl dopiero wymieniany termostat razem z rozrzadem papa i plynami ale tez mnie szlak trafia bo zanim dojdzie na 90 st to ze 3 razy spada momentalnie temperatura z 70 st gdzies do 20st pozniej juz jak wejdzie na90st jest ok choc nie wiem czy znowu wymieniac termostat czy tak ma byc czy moze jakis czujnik tez chlopaki narzekali ze ciezko sie dostac