Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Domykanenie szyb pilot/kluczyk - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Elektryka auta (/forumdisplay.php?fid=75)
+---- Wątek: Domykanenie szyb pilot/kluczyk (/showthread.php?tid=12769)



Domykanenie szyb pilot/kluczyk - miggi_1980 - 01-07-2020 12:06

Witam
Szukam odpowiedzi na pytanko czy w sharanie '05 jest domykanie szyb z kluczyka lub pilota?? Otwiera wszystkie szyby i pilot i kluczyk ale nie chcę zamknąć, być może się coś przeprogramowało bo aku był odpięty 48 h (wymiana sprzęgła). Jeszcze jedno pytanie przy okazji czy jak czasami działa automatyczne opuszczanie / podnoszenie szyby kierowcy a czasami nie to wina pstryczka przełączniczka czy coś innego.

dzięki z góry za odpowiedz.


RE: Domykanenie szyb pilot/kluczyk - trzewik - 03-07-2020 18:42

Podbijam i się dołączam.

U mnie działa opuszczanie z pilota (ale tylko przy jakiejś śmiesznej kombinacji otwórz/zamknij/otwórz, ale tego do końca pewny nie jestem...), a z kluczyka w obie strony.

Zjawisko, że czasem nie działa automatyczne podnoszenie (jak się podnosi, to potrafi "odbić", zjechać kilka cm w dół i od tego momentu można sterować tylko manualnie) spotkałem w innych VW.

I też nie wiem, czy to feature, czy bug.


RE: Domykanenie szyb pilot/kluczyk - kalamb - 08-07-2020 10:00

Jeśli przy podnoszeniu odbija w dół znaczy ze czuje jakiś opór, rozpoznaje to jako „przeszkodę” ( np rękę dziecka) i dlatego odbija. Problem zabrudzonych lub krzywych prowadnic ewentualnie zużytych ślizgów.
Proponuje również vcdsem sprawdzić błędy w centralnej elektryce 09 czy nie ma błędów wskazujących na problemy z kabloteką. Do sprawdzenia również kostki (okrągłe) wielopinowe w słupkach czy nakrętki są dobrze dokręcone gniazdo nie ma luzów bo wtedy dostaje się wilgoć i na pinach odkłada się patyna.