Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Sterownik komputer ,, no imo'' - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Elektryka auta (/forumdisplay.php?fid=75)
+---- Wątek: Sterownik komputer ,, no imo'' (/showthread.php?tid=12768)



Sterownik komputer ,, no imo'' - Jaski82 - 01-07-2020 04:49

Witam mam pytanie, W moim Sharanie vr6 padł imo. W silniku błąd 17078(p 1570) a w imobilajzerze 1177 .nie bardzo wiem jak ugryźć temat , trochę grzebałem i nalazłem czysty komputer i moje pytanie czy takie coś zagada czy ktoś miał do czynienia z takim patentem
https://allegro.pl/oferta/sterownik-sharan-vr6-021906256ae-czysty-immo-off-8121010282


RE: Sterownik komputer ,, no imo'' - wesol - 01-07-2020 06:32

Jak ma immo off to zagada. Nie wiem tylko czy nie będzie błędu od komunikacji jakiegoś ale to w niczym nie przeszkadza.


RE: Sterownik komputer ,, no imo'' - kalamb - 01-07-2020 07:07

Błąd sterownika silnika 17978 (P1570) oznacza jego zablokowanie przez mimo z jakiegoś powodu. Zazwyczaj są to problemy z komunikacją. Błąd 01177 w immo jest tylko tego konsekwencją. Trzeba sprawdzić kablotekę pomiędzy immo a ecu, wyczyścić styki w kostkach i ponownie spróbować „zsynchronizować” ecu z immo vag comem. Potrzebny albo fabryczny siedmiocyfrowy kod dyskretny albo pin immo. Przypuszczam, ze ani jednego ani drugiego nie posiadasz, można go wyciągnąć ze sterownika silnika programem vag commander. „Nowy” sterownik może tez szwankować jeśli nie usuniesz usterki w kablach pomimo ze ma immo off.
Nawiasem dość drogie te „czyste” sterowniki u tego sprzedawcy ;-) immo off w sterowniku wykonuje się mniej więcej w 5 minut ;-)


RE: Sterownik komputer ,, no imo'' - Jaski82 - 01-07-2020 12:22

Czy ktoś poleci mi elektromechanika da rade ogarnąć temat. Woj. Dolnośląskie okolice Ziębic


RE: Sterownik komputer ,, no imo'' - Jaski82 - 15-07-2020 11:46

Witam temat ogarnięty, przyczyną był usmażony sterownik silnika ,a dokładnie moduł imobilajzera który jest w sterowniku. z wymontowanym sterownikiem pojechałem do Przemkowa pan Mateusz stwierdził usterkę mojego sterownika (miał racje) zamówił używkę na alledrogo, wyłączył imo i przysłał mi kurierem wczoraj zamontowałem i sharan zapalił od pierwszego strzała .Namiary na Pana Mateusza podam w poście Polecane warsztaty.