Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Auto zgasło i nie kreci - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Silnik Diesela (/forumdisplay.php?fid=63)
+---- Wątek: Auto zgasło i nie kreci (/showthread.php?tid=12763)



Auto zgasło i nie kreci - TomPaw - 28-06-2020 07:25

Witam
Wczoraj miałem taką sytuację, stojąc w korku auto zgasło i przy próbie odpalenie nawet nie kręciło.
Zepchnąłem samochód na pobocze i po ok 5min auto odpaliło. Długo kręciło, ale odpaliło. Teraz jest wszystko ok.
Może ktoś z Was ma pomysł co to mogło być?

Pozdrawiam
Tomasz


RE: Auto zgasło i nie kreci - kalamb - 28-06-2020 22:31

Przyczyn może być tyle ile nitów w kominie historycznego statku Batory.
Elektryka, sterowniki, przekaźniki, pompowtryski, pompa tandem itd. itp.
Diagnostyka komputerowa coś może powie jeśli błędy były znaczące i zostały zapisane w pamięci sterowników. Wtedy można będzie coś wytypować


RE: Auto zgasło i nie kreci - TomPaw - 29-06-2020 06:19

Niestety błędów żadnych nie było.


RE: Auto zgasło i nie kreci - kalamb - 29-06-2020 06:24

Kiedy ostatnio w tym aucie były wykonywane jakieś prace elektryczne poza wymianą żarówek?


RE: Auto zgasło i nie kreci - TomPaw - 29-06-2020 07:49

Nie, nie były wykonywane żadne prace elektryczne. Ostatnia naprawa, to skrzynia biegów, ale to 4 mc temu.


RE: Auto zgasło i nie kreci - kalamb - 29-06-2020 08:36

Jak pisałem, przyczyn może być wiele. Nie wiem na ile jesteś w stanie zrobić coś sam. Po omacku można sprawdzić pompę tandem ( jeśli nie była wymieniana to możliwe jest rozszczelnienie kroćca podciśnienia a to może mieć wpływ na działanie klapy gaszącej, egr ...).przytkany filtr paliwa albo uszkodzony zaworek zwrotny, nieszczelność w układzie paliwowym.
Elektrycznie przekaźnik pompy paliwa (53) , sama pompa w baku lub jej instalacja, problem z pompowtryskami lub listwą zasilającą, przekaźnik 109 , zapatynowane złącza wiązek elektrycznych sterowników ( silnika) lub uszkodzenie instalacji. Brudne punkty masowe. Jest tego sporo a to zaledwie cześć możliwości. To ze nie ma błędów to nie świadczy o niczym. Trzeba dokładniej zbadać w blokach wartości mierzonych parametry poszczególnych segmentów mierzalnych i organoleptycznie sprawdzić te nie mierzone przez program. Albo czekać aż się pogłębi i ujawni czego nie zalecam.


RE: Auto zgasło i nie kreci - TomPaw - 29-06-2020 13:11

Po pierwsze bardzo, bardzo dziękuję za próbę pomocy.
Po drugie sam raczej niczego nie będę ruszał. Pytam, bo strasznie źle się jeździ ze świadomością, Że samochód może w każdej chwili zgasnąć