Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Jakie głośniki - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: CAR AUDIO -- CB-RADIO -- NAWIGACJE (/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Dział: Car Audio (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- Wątek: Jakie głośniki (/showthread.php?tid=12707)



Jakie głośniki - krzys-k2 - 16-05-2020 19:09

Witam.
Jakie polecacie głośniki do vw sharana ?
Radio MFD


RE: Jakie głośniki - kalamb - 17-05-2020 00:29

A coś im się dzieje?


RE: Jakie głośniki - krzys-k2 - 17-05-2020 10:19

nie, nic się nie dzieje typu charczenie itp


RE: Jakie głośniki - kalamb - 17-05-2020 11:06

To po co zmieniać? Nic lepszego nie znajdziesz w tej klasie chyba ze chcesz zaszaleć z np. Dynaudio za 2500 za przód. Inne podmianki sensu nie mają bo to co fabrycznie jest założone gra bardzo dobrze.
Wszystkie te „nowości” typu JBL, Magnat, Hertz itp. można spokojnie na śmietnik wrzucić.
No chyba, ze masz już taki rocznik auta do którego wkładali z oszczędności chińskie no name zamiast Blaupunkta.
Jeśli już to bym pomyślał o zmianie radia ( tylko nie na chińskie z Alliexpress ;-) ) bo MFD to już inna epoka.


RE: Jakie głośniki - krzys-k2 - 17-05-2020 13:48

Radia nie zmienię bo to profanacja Wink


RE: Jakie głośniki - kalamb - 17-05-2020 15:02

Wymiana głośników to tez profanacja ;-)


RE: Jakie głośniki - trzewik - 22-05-2020 22:20

Też rozważam jakiś tuning głośników, bo w starym samochodzie (Polo classic '00) muzyka brzmi o wiele ładniej. Każdy to słyszy, nawet osoby, które nie posądzałem o to, że są "melomanami".

W polówce miałem radio Sony, jakiś przeciętny xPlod, niewysoki model i głośniki chyba stockowe, bo na takie wyglądają.

W sharanie jeszcze nie zaglądałem pod maskownice, ale brakuje wysokich tonów. Rozkręcenie Sopranów w ustawieniach nie daje tego dobrego efektu. Nie znam się na tyle, żeby powiedzieć, co trzeba zmienić, ale nie brzmi to tak dobrze w "dopasionym sharanie" jak w budżetowej polówce.

Sharan z czerwca 2005, dosyć wysoka wersja wyposażenia z MFD. Podejrzewam, że to w MFD może być szkopuł, że to Sony xPlod jednak lepsze przetworniki miało, albo korektor. Bo naprawdę serce rwie się do polówki, żeby posłuchać przyjemniejszych dźwięków.