Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Felgi sharan - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: TUNING (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Dział: Optyczny (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Wątek: Felgi sharan (/showthread.php?tid=12640)

Strony: 1 2


Felgi sharan - ghostmusic - 03-04-2020 14:17

Witam serdecznie bardzo ale to bardzo proszę o radę , kupiłem okazyjnie ładne alufelgi , i teraz moje pytanie . Mam w moim Sharanie Mk1 felgi 6j et55 rozmiar 15 , opony 195 65 15 , alusy to 7jj et 38 rozmiar 16 chcę załorzyć opony 205 55 16 bardzo proszę o opinie bardziej doświadczonych kolegów jak te felgi będą się sprawowały na tym aucie , czy nie będzie rzucał w koleinach czy nierównościach jak będzie się auto zachowywało , czy felga z oponą nie będzie ocierała . Lecz głównie chodzi mi o właściwości jezdne może ktoś ma założone takie alufelgi i mógłby mi podpowiedzieć szkoda mi ich sprzedawać bo są śliczne jak dla mnie , pozdrawiam was serdecznie i czekam na info.A i czy te 7 jj to wytrzymają tę budę. A i czy będzie konieczna regulacja zbieżności


RE: Felgi sharan - rodzynek - 04-04-2020 12:10

Rozmiar jak najbardziej odpowiedni, i felg i opon. Nie miałem z tym rozmiarem opon nigdy żadnych problemów z wożeniem w koleinach. Wg mnie to bezpieczna opcja i nic nie powinno się dziać. Będzie za to lepiej wyglądać i lepiej trzymać się w zakrętach.


RE: Felgi sharan - ghostmusic - 04-04-2020 17:38

Śliczne dziękuje za info , a czy zbieżność ustawiać po zmianie czy nie , pozdrawiam.Smile


RE: Felgi sharan - wesz82 - 05-04-2020 07:13

Nie ma potrzeby ruszania geo po zmianie kół.


RE: Felgi sharan - ghostmusic - 05-04-2020 08:06

Dziękuję za info . Jak zrobię to porobię fotki i pokażę jak wygląda oraz opiszę zachowanie się auta w różnych warunkach., pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuję za informację .WinkWink


RE: Felgi sharan - ghostmusic - 10-04-2020 18:52

Witam serdecznie , obiecalem fotki felg , pacjent VW Sharan 2,0 Benzyna rok 1996 felgi to 16 stki et 38 7jj bardzo mi się podobają , poniżej fotki jak pojeżdżę to opiszę jakie wrażenia z jazdy koleiny itd opony 205/55/16 , a i mam jeszcze takie pytanko założyłem szpilki od felg stalowych dł . jest ok ale martwi mnie łep jak poznać czy felga dostosowana jest do kulistych czy stożkowych zakńczeń śrub , jest to gdzieś na feldze opisane , pozdrawiam poniżej fotki . [attachment=7535][attachment=7534][attachment=7533][attachment=7532][attachment=7531][attachment=7531]


RE: Felgi sharan - rodzynek - 11-04-2020 11:32

Odszukaj na feldze numer KBA i wyszukaj go w necie wpisując: KBA XXXXX Gutachten. Pobierzesz plik pdf i w nim będzie dokładny opis Twoich felg, razem z informacją o śrubach.
Ja wczoraj to robiłem z oryginalnymi alumami do Mercedesa i zdziwiłem się, bo się okazało, że mają być stożki, a normalnie MB daje kule...

Co do auta - moja rada - przemaluj zaciski na czarno - za dużo kolorów masz na aucie, a same hamulce nie są jakieś nadzwyczajne, aby je podkreślać.


RE: Felgi sharan - wesol - 11-04-2020 12:01

Pamiętać trzeba że MB daje osobne zawsze śruby do stalowych i osobno do alu.


RE: Felgi sharan - ghostmusic - 11-04-2020 19:22

Też tak myślałem aby dać na czarno , bo za jaskrawo wyszło ten czerwony, dzięki za info odnośnie śrub , pozdrawiam serdecznie .

Przykro mi ale nie ma na mojej feldze oznaczenia kba są tylko takie oznaczenia jak na fotkach , ale poradziłem sobie wcisnołem w gniazdo plastelinę i wyszło że gniazda są stożkowe , tylko moje pytanie brzmi czy te stożki to jakiś standart czy są może różne stożki , pozdrawiam.[attachment=7537][attachment=7538][attachment=7539][attachment=7540][attachment=7541]


RE: Felgi sharan - rodzynek - 11-04-2020 22:57

KBA z reguły jest nadlane na zewnątrz felgi - przy rancie. Stożki mają 60 st.

[Obrazek: felga-rial-vw-polo-skoda-fabia-seat-ibiz...6d6fee.jpg]