Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Mokry słupek kierowcy - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra MKII 2010 - (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- Dział: Ogólno techniczny (/forumdisplay.php?fid=102)
+---- Wątek: Mokry słupek kierowcy (/showthread.php?tid=12558)



Mokry słupek kierowcy - popo666 - 29-01-2020 11:47

Dzisiaj mocno pada i mam bardzo mokry słupek kierowcy i tylko ten słupek, podsufitka wszędzie sucha.
Zajrzałem do dachu panoramicznego i woda nie stoi więc odpływy drożne. Obstawiam, że to przednia szyba ponieważ była rok temu wymieniana ale do dzisiaj był spokój i nic nie ciekło.
Jak ściągnąć te wszystkie plastiki z tego słupka i poduszkę żeby zajrzeć skąd cieknie, co polecacie do uszczelniania.

[attachment=7441]

[attachment=7442]


RE: Mokry słupek kierowcy - popo666 - 29-01-2020 13:37

Zaczynam podejrzewać dach bo też widać zacieki.
Koło szyberdachu, przy lampce i koło przedniej szyby.

[attachment=7443]

[attachment=7444]

[attachment=7445]
(29-01-2020 13:37)popo666 napisał(a):  Zaczynam podejrzewać dach bo też widać zacieki.
Koło szyberdachu, przy lampce i koło przedniej szyby.
W którym miejscu są odpływu z dachu?



RE: Mokry słupek kierowcy - Maciej_F - 29-01-2020 14:21

Osłonę słupka A łatwo ''rwiesz '' do przodu . Nie pamiętam czy za zaślepką ''AIRBAG '' jest śrubka .


RE: Mokry słupek kierowcy - schak - 29-01-2020 15:04

(29-01-2020 14:21)Maciej_F napisał(a):  Osłonę słupka A łatwo ''rwiesz '' do przodu . Nie pamiętam czy za zaślepką ''AIRBAG '' jest śrubka .

jest też śrubka.


RE: Mokry słupek kierowcy - dizllo - 29-01-2020 16:11

witam, mialem podobnie, podsufitka mokra w okolicach lusterka wstecznego, ze schowka mi sie woda wylewala Dodgy slupek mokry az do progu, nie mam szyber dachu ani podobnych bajerow wiec opcji ktoredy leci jakby mniej- stawialem na uszczelke w drzwiach lub szybe, koniec koncow okazalo sie ze szyba byla kiedys wymieniana i ktos zje... sie nie postaral, bo przeciekalo gora, przy lusterku wstecznym, pomajstrowalem przy takiej zewnetrzej uszczelce co jest miedzy dachem a szyba (u mnie takowa przynajmniej jest - na "wpych") i znalazlem miejscowego co wymienia szyby, powalczyl troche z klejem do szyb we wskazanym przeze mnie miejscu.. problem ogarniety w kwietniu 2019 i poki co sucho.

[edit] co prawda starsza buda ale problem podobny wiec moze sie na cos to przyda


RE: Mokry słupek kierowcy - DDiablo - 29-01-2020 17:07

Szyba do weryfikacji, miałem podobnie w passacie, tym bardziej że mówisz o jej wcześniejszej wymianie. Musiała się gdzieś odkleić.


RE: Mokry słupek kierowcy - Maciej_F - 29-01-2020 19:36

Przeciekająca szyba to i tak mniejszy problem . Jakbyś musiał walczyć z panorama dachem to spojrzyj do TKP . Tam Touranowcy też się męczyli z przeciekami .


RE: Mokry słupek kierowcy - Bart_poz - 11-08-2020 17:26

U Siebie miałem tak samo po większym deszczu mokry słupek i podsufitka aż kapało, podejrzewałem szyberdach ale jednak winowajcą okazał się reling.
Odkręcony i przykręcony na pastę uszczelniająca póki co spokój