Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Regulacja tylnych elektrycznych drzwi - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra MKII 2010 - (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- Dział: Ogólno techniczny (/forumdisplay.php?fid=102)
+---- Wątek: Regulacja tylnych elektrycznych drzwi (/showthread.php?tid=12539)



Regulacja tylnych elektrycznych drzwi - GRZECHOO72 - 16-01-2020 18:10

Mam pytanie jak wyregulować tylne (elektrycznie otwierane) drzwi. Podczas jazdy na nierównościach słychać stuki z okolic zamka. Zauważyłem, że delikatnie odstaje górny prawy róg tych drzwi. Przy opuszczonej szybie przy próbie uniesienia drzwi czuć minimalny luz i pojawia się ten dźwięk . Dziękuję


RE: Regulacja tylnych elektrycznych drzwi - Maciej_F - 17-01-2020 15:21

Trochę do regulowania jest ,
Spojrzyj co chciałyś ( musisz) wyregulować

[attachment=7414]

P.S . Tak najbardziej mi sie wydaje , że trzeba by spróbować z górnym czopem blokującym .

[attachment=7415]


RE: Regulacja tylnych elektrycznych drzwi - GRZECHOO72 - 17-01-2020 18:52

Znalazlem dzisiaj cala instrukcję serwisową tylko po angielsku. Myślałem o regulacji na zaczepie i ewentualnie na tej srodkowej prowadnicy z tyłu (sruba kontrowana nakrętką chyba 18). Jeszcze nie wiem jak uruchomic tryb serwisowy drzwi VCDS em. Czy w zalaczniku dotyczącym regulacji mozna wejść w poszczególne rozdzialy ,bo na smartfonie mi sie nie udalo.


RE: Regulacja tylnych elektrycznych drzwi - GRZECHOO72 - 18-01-2020 16:28

Dzisiaj jeszcze raz sprawdzałem luz i stuk pojawia się przy próbie podniesienia tylnej części drzwi (za ramkę okna). Jak VCDS wyłączyć automatyczne otwieranie (tryb serwisowy) i czy mógłbym prosić o całą instrukcję?


RE: Regulacja tylnych elektrycznych drzwi - futrzak - 12-02-2024 18:30

GRZECH0072 możesz podesłać tą instrukcję?


RE: Regulacja tylnych elektrycznych drzwi - pawelci - 13-02-2024 18:35

Cześć,
Potrzebuje podnieść z 2mm zawias (Kolor zielony) w tylnich drzwiach przesuwnych bez elektryki.
Widzę że jest śruba nr 1 i nakrętka na klucz 18 nr 2 - niestyty nie chce się ruszyć. Ktoś coś może podpowiedzieć?


RE: Regulacja tylnych elektrycznych drzwi - pawelci - 14-02-2024 19:56

Do powyższego jak ktoś nie wie. Reguluje się się śrubą nr 1 od dołu, a nakrętka to 'kontra'. Śruba ruszyła po wd40 i cierpliwościSmile