Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Problem z CD oraz zmieniarką - Sharan 2003 - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: CAR AUDIO -- CB-RADIO -- NAWIGACJE (/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Dział: Car Audio (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- Wątek: Problem z CD oraz zmieniarką - Sharan 2003 (/showthread.php?tid=12414)



Problem z CD oraz zmieniarką - Sharan 2003 - bagienny_kot - 28-10-2019 14:49

Cześć,
Na początku chciałem się przywitać, jest to mój pierwszy post. A więc Cześć Smile

Mam problem z uruchomieniem odtwarzacza CD w moim Sharanie, trochę o aucie:

Sharan Cruise 2003r.
1.9TDI 130KM
Zmieniarka na 6 płyt jest zamontowana w konsoli środkowej, dodatkowo jest radio na kasety + CD

W czym problem.
Docelowo po przekręceniu stacyjki uruchamia się radio. W momencie gdy wybieram CD pojawia się komunikat NO DISC i wraca do radia. Próbowałem włożyć płytę, ale nie da rady. Dotychczas działało to tak, że klikałem na CD i uruchamiała się zmieniarka. Zauważyłem jeszcze jedną rzecz, na konsoli CD mam cały czas (nawet po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki) podświetlone numerki 4,5,6 odpowiadające za numer schowka na płytę. Pozostałe nie są podświetlone.

Czy ktoś może powiedzieć co się stało ?


RE: Problem z CD oraz zmieniarką - Sharan 2003 - kalamb - 29-10-2019 11:58

A pozostały jakieś płyty w zmieniarce?


RE: Problem z CD oraz zmieniarką - Sharan 2003 - bagienny_kot - 29-10-2019 21:26

Cześć,
Raczej nie powinno być płyt w środku.
A czy odpięcie akumulatora mogło coś namieszać ? Odpiąłem ostatnio klemę. Radio zresetowało się. Bezpośrednio po, zmieniarka przestała działać. Objawy jak powyżej.


RE: Problem z CD oraz zmieniarką - Sharan 2003 - Niemago - 29-10-2019 23:10

U mnie było kiedyś tak że wyciągałem płytę, płyta się zacięła w środku i zmieniarka przestała działać, lampka na slocie z którego płyta nie wyszła zgasla Smile jak to rozkręcałem to wyglądało wszystko ma sprawne mechnicznie. Ikonki płyt się też paliły tak jak u ciebie. Kupiłem "nowa" zmieniarkę na szrocie za 70 zł i działa do dzisiajSmile.


RE: Problem z CD oraz zmieniarką - Sharan 2003 - kalamb - 30-10-2019 13:52

Różne radia były montowane w naszych autach. Podaj model