Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Problem z licznikiem. - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Elektryka auta (/forumdisplay.php?fid=75)
+---- Wątek: Problem z licznikiem. (/showthread.php?tid=12396)



Problem z licznikiem. - Adrianqki - 15-10-2019 19:09

Witam, niedawno zakupiłem Sharana 1.9 TDI z 1996 r i mam problem z zegarami, obrotomierz i wskaźnik paliwa działają poprawnie jednak prędkościomierz i wskaźnik temperatury nie do końca, z tym że wskaźnik temperatury pokazuję stale 1 kreskę a prędkościomierz jak zalapie to działa a jak nie to skacze od 0 do 200 i tak w kółko. Ktoś może powiedzieć w czym leży problem? Bądź może miał taki problem i wie jak temu zaradzić.


RE: Problem z licznikiem. - kalamb - 16-10-2019 09:37

Zazwyczaj albo problem z impulsatorem ( czujnik prędkości obrotowej ) w skrzyni biegów albo jego instalacją. Nie wiem czy wskazanie temperatury jest powiązane nie znam przedliftów


RE: Problem z licznikiem. - Adrianqki - 16-10-2019 12:35

Dziękuję za odpowiedź, a że tak zapytam w którym.miejscu skrzynki miej więcej go szukać i czy zrobię to bez rozbierania skrzyni?Chodzi o to że auto codziennie jeździ i nie mogę pozwolić sobie na przestuj.


RE: Problem z licznikiem. - kalamb - 16-10-2019 13:38

Jak wspominałem nie znam wersji przedliftowych. Wpisz w wyszukiwarkę forumowa „impulsator” otworzy się kilka tematów, przydała by się dobra diagnostyka potwierdzająca lub eliminująca bo zazwyczaj uszkodzony impulsator zakłóca prace wskaźnika poziomu paliwa a nie temperatury.
Może być tez problem w samych zegarach


RE: Problem z licznikiem. - grażyny - 16-10-2019 17:24

Najprościej podjedz gdzieś na szrot albo do kogoś kto w okolicy sprzedaje prędkosciomierz i podmień go na próbę z tym nie ma wiele roboty i będziesz miał odpowiedz na temat sprawności licznika .