Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Problem z centralnym zamkiem - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Diagnostyka VAG (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Diagnostyka-VAG)
+--- Wątek: Problem z centralnym zamkiem (/Thread-Problem-z-centralnym-zamkiem--12395)

Strony: 1 2 3


RE: Problem z centralnym zamkiem - roxon40 - 15-10-2019

Borykałem się z podobnym problemem. Po przeczytaniu forum, sprawdziłem wiązki. Niby ok. Miałem wymieniać zamek ale postanowiłem się bardziej przyłożyć. I co się okazało, jeden przewód pękł całkowicie, choć w przelotce wyglądał ok. Po za tym w tylnych drzwiach przewody niby ok, a jednak tam gdzie popękały robiły zwarcie. Proponuję naprawdę sprawdzić dokładnie kable w osłonie, ściągając boczek i przesuwając harmonijkę w drzwiach.


RE: Problem z centralnym zamkiem - Raptus1984 - 15-10-2019

(15-10-2019, 18:22)kalamb napisał(a): Tak mój błąd. Ale nie wystarczy sprawdzić drzwi kierowcy trzeba wszystkie.
A krańcówki trzeba wyjąć i sprawdzić czy wychodzą obydwa sygnały mają one trzy piny w tym jeden jest masą.

Jutro sprawdzę


RE: Problem z centralnym zamkiem - Raptus1984 - 19-10-2019

Wszystkie krańcówki działają prawidłowo,błędy jak były tak są


RE: Problem z centralnym zamkiem - kalamb - 20-10-2019

A kable w przelotach drzwi i klapy sprawdzałeś?


RE: Problem z centralnym zamkiem - Raptus1984 - 22-10-2019

(20-10-2019, 09:03)kalamb napisał(a): A kable w przelotach drzwi i klapy sprawdzałeś?

Tak sprawdzałem miernikiem na przejście każdy przewód


RE: Problem z centralnym zamkiem - wesol - 22-10-2019

Na przejście, na zwarcie do innych kabli i zwarcie do karoserii czyli masę?


RE: Problem z centralnym zamkiem - Raptus1984 - 22-10-2019

Na przejście przewodu,próbowałem dzisiaj także zamykać kluczykiem drzwi kierowcy niestety brak reakcji centralnego zamka na otwieranie i zamykanie


RE: Problem z centralnym zamkiem - kalamb - 23-10-2019

No więc albo występuje nadal problem w kablotece ( o czym mogą świadczyć błędy bo przypuszczam, ze nadal są) albo jest jeszcze jedna możliwość a mianowicie mikrowylacznik w zamku, padnięty siłownik.


RE: Problem z centralnym zamkiem - Raptus1984 - 23-10-2019

Mówisz padnięty siłownik hmmm ,tak błędy są ,mnie zastanawia jakim cudem jest tak że drzwi prawie wszystkie się zamykają a kierowcy otwierają i tak w kółko


RE: Problem z centralnym zamkiem - kalamb - 23-10-2019

Błędy wskazują ( a miałem podobnie) na zwarcie spowodowane przetarciem osłonek kabli w przelotach drzwi. Koledzy wielokrotnie pisali o dziwnych zjawiskach z centralnym w związku z takimi uszkodzeniami wiązki klapy tylnej. Od siebie dodam jeszcze, ze zdarzają się problemy wynikające z roszczelnienia ( odkręcenia ) złącza wielowtykowego w słupkach ( okrągła wtyczka do której wchodzi wiązka „trąby słonia”. Patyna na stykach. Problemem mogą być tez zaśniedziałe punkty masowe znajdujące się pod deską rozdzielczą widoczne po zdjęciu bocznych plastików, lub te pod siedzeniami. Zresztą co jakiś czas należy je „rozebrać” wszystkie ( 11 sztuk ) wyczyścić oczka ( najlepiej tez posmarować cienką warstwą smaru grafitowego) i skręcić ponownie. Następnym elementem moze być mikrowyłącznik siłownika itp.
Ja nadal obstawiam kable i ewentualne przełamanie jednego z nich ( choć osłona wyglada w porządku ) lub zwarcie do masy i to nie koniecznie w drzwiach które stwarzają problem.
BSI wymieniałeś ( tak jest napisane) wiec ten element można odrzucić.
Co jeszcze? Przychodzi mi do głowy tylko alarm fabryczny ( jeśli jest) i on coś może namieszać w temacie.
Posiadanie auta a zwłaszcza jego samodzielne naprawy bez doświadczenia i wiedzy to pewien rodzaj bólu ;-)