Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Problem z centralnym zamkiem - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Diagnostyka VAG (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Problem z centralnym zamkiem (/showthread.php?tid=12395)

Strony: 1 2 3


Problem z centralnym zamkiem - Raptus1984 - 14-10-2019 22:13

Witam wszystkich, pacjent to sharan 2001r mam problem z centralnym zamkiem a mianowicie przy zamykaniu auta zamyka się wszystko oprócz drzwi kierowcy,gdy chce otworzyć to drzwi kierowcy się zamykają reszta się otwiera.Zczytane błędy to 1148 i 1149,z pilota,z kluczyka i z wnętrza auta jest tak samo,krańcówki pokazują prawidłowo otwarcie drzwi na liczniku


RE: Problem z centralnym zamkiem - kalamb - 15-10-2019 08:57

Właścicielu pacjenta :-) gdybyś w swojej łaskawości przeglądnął forum ( użył wyszukiwarki na przykład) to mogłoby się okazać, ze Twój problem nie jest jedyny i niepowtarzalny ;-)
Jesteś nowy ok, ale są pewne zasady i jeśli się rejestrujesz to przyjmujesz do wiadomości zasady funkcjonowania forum.

Podpowiem, błędy 1148 Aktywacja zabezpieczenia zamknięcia drzwi, Drzwi bezpieczeństwa - aktywacja
1149 Deaktywacja zabezpieczenia zamknięcia drzwi, Drzwi bezpieczeństwa - dezaktywacja
Masz do przeglądu ciągłość kabli w gumowych harmonijkach pomiędzy słupkami a drzwiami ( klapa bagażnika tez) przetarcie lub przełamanie zazwyczaj jest przyczyną.


RE: Problem z centralnym zamkiem - Raptus1984 - 15-10-2019 09:33

Dzięki za wyrozumiałośćSmile wiem co oznaczają błędy wszystko oprócz drzwi kierowcy działa poprawnie,komfort zamieniony na inny,kable w drzwiach kierowcy sprawdzone


RE: Problem z centralnym zamkiem - wesol - 15-10-2019 10:27

W sga te przelotki (trąby słonia) są bardzo ładnie i prosto odpinalne. Tylna klapa tylko w słupku ma prawym. Ja bym odpinal te wiązki na testy. Tylna to chyba jak pierwszą by odpiął i dalej jechał na drzwiach. Oczewiscie trzeba to robić też z rozumem by nie zatrzasnąć drzwi itp.


RE: Problem z centralnym zamkiem - kalamb - 15-10-2019 11:07

Jeśli drzwi kierowcy działają prawidłowo to tam jest w porządku, trzeba sprawdzić pasażera i tył razem z klapą a i krancowki bo oddzielnie podają sygnał do centralnego i do kontolki na zegarach. Krańcówki wyjmuje się łatwo wystarczy przekręcać aż trafią na wycięcie profilu i same wyskoczą


RE: Problem z centralnym zamkiem - Raptus1984 - 15-10-2019 11:19

Tak jak pisałem wyżej podczas zamykania auta zamykają się klapa,klapka paliwa i 3x drzwi,drzwi kierowcy nie zamykają się,gdy otwieram otwiera sie wszystko a drzwi kierowcy się zamykają tak jak by zamieniony sygnał był,krańcówki działają


RE: Problem z centralnym zamkiem - kalamb - 15-10-2019 12:45

No to jak wiesz lepiej znajdź gdzie i zamień sygnały ;-) ( zamieniły się same albo w nocy weszły skrzaty i zrobiły psikusa ;-) )
Jak stwierdziłeś, ze krańcówki działają ? Ze zapala się kontrolka otwartych drzwi? I już?


RE: Problem z centralnym zamkiem - Raptus1984 - 15-10-2019 13:46

Hmmm a znasz inny sposób?


RE: Problem z centralnym zamkiem - Raptus1984 - 15-10-2019 17:21

(15-10-2019 11:07)kalamb napisał(a):  Jeśli drzwi kierowcy działają prawidłowo to tam jest w porządku, trzeba sprawdzić pasażera i tył razem z klapą a i krancowki bo oddzielnie podają sygnał do centralnego i do kontolki na zegarach. Krańcówki wyjmuje się łatwo wystarczy przekręcać aż trafią na wycięcie profilu i same wyskoczą

Przecież napisałem że drzwi kierowcy nie działają prawidłowo


RE: Problem z centralnym zamkiem - kalamb - 15-10-2019 18:22

Tak mój błąd. Ale nie wystarczy sprawdzić drzwi kierowcy trzeba wszystkie.
A krańcówki trzeba wyjąć i sprawdzić czy wychodzą obydwa sygnały mają one trzy piny w tym jeden jest masą.